Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Pre mňa najlepší diel s celej serie. Opäť skvelý diel, scenár, dialógy, herci (Lundgren), príbeh a tak podobne. Stallone presne vedel, čo ma namiešať a povedal by som, že v Amerike by to už nebolo ono. V predošlom diely jeden Clubber Lang stačil, ale teraz sa Sly musel vytiahnuť s niečim lepším a prišiel so skvelým Ruským Lundgrenom, ktorý pri bitkách vyzerá fakt neskutočne neprekonateľne. Film ale ponúka okrem klasických akčných scén a príbehu aj niečo s drámy (opäť), politiky a taktiež duel modernej techniky a prírody. 88 minút ubehne ako voda a aj vďaka tomu je pre mňa film skvelý, pretože je s časti rozdelený na tri zaujímavé časti. Prvá je o Apollovi, druhá o tréningu a tretia o záverečnej bitke a za celý film sa tam fakt nedá nikde nudiť, zvlášť pri tých skvelých soundtrackoch ako No Easy Way Out, či Burning heart, ktorý doprevádzajú film a robia z neho lahôdku. Záverečný fight asi najlepší a najdramatickejšie natočený. Klobúk dolu pred Slyom. 100% - 5*(17.10.2009)

Celou tuto sérii beru s velkým nadhledem a pasáží, které mě v jednotlivých dílech ještě před x lety přišly dost husté a teď naopak směšné, přibývá. Nicméně čtyřku mám dost ráda, i když v momentě, kdy Sly sedí za volantem a zatímco jde střihaný klip z předešlých dílů, do hudby je přeříkáván český text (z keců, u kterých snad musí dnes trpět i sám autor) písničky, se o mě pokoušejí mdloby. Na druhé straně mě tahle pohádka o poctivém houževnatém sportovci, který se postaví reprezentantu nepřátelské země, protože "když já jsem se moh změnit, tak vy se můžete taky změnit", dostává. Rocky zároveň potvrzuje mou teorii, že k svalům není třeba drahých posilovacích přístrojů, stačí naštípat pár kubíků dříví a...... třeba mě nosit na rukou :-)).(26.1.2005)

Nostalgie je mrcha :o)) Jo, tak na tomhle jsem jako malej taky ujížděl. Neodolatelně naivní dozvuk studené války. To ani nejde, aby jste nefandili američanovi, kterému musí ke tréninku stačit zvedat kládu a běhat po zasněžené krajině, na rozdíl od rusáka, který je opečováván týmem fyzioterapeutů ve špičkových podmínkách. Skoro jsem měl chuť vytáhnout americkou zástavu a fandit Slyovi na plné hlasivky :o)(28.9.2003)

Krásná ukázka toho jak dobro zvítězí nad zlem. Velmi dobrý příběh o síle lidství. Jsou tu prvky, které se nesmí za žádnou cenu spojit v jeden celek a to je: Rocky a Drago: souboj stylů jednání i ideologii, soubojem dvou silných boxerů, kteří se navzájem v ringu doslova zabíjejí. Jeden z nich je hrdý šampion žíznivý po pomstě, trénovaný v nelidských podmínkách pro utužení charakteru alias muž vs příroda. Druhý namakaný stroj pomocí chemie a nejmodernějších strojů v netvrdším výrazu století. Oba předvedou výkon na hranici svých možností, ale film ukazuje, že lidské dobro a bojovat srdcem je silnější než všechno ostatní. Udělal bych s ROCKYHO trilogii - tohle měl být druhý díl a Rocky Balboa měla být zakončená trilogie.(16.7.2012)

Nejlepší Rockyho představení je lemováno naivní leč údernou propagandou kapitalismu, životní motivací, úžasným přírodním tréninkem a skladbou, která mi ještě dlouho po zhlédnutí vyhrávala v uších na začátku každého tréninku - http://www.youtube.com/watch?v=yL3lJfpenAc.(27.8.2011)

• - Dolph Lundgren jako Ivan Drago ve filmu pronese pouhých 32 slov v deseti větách, co se týče českého dabingu. V anglické verzi zůstává počet vět nezměněn. Počet slov se ale rozrostl na 43. (DominikV)

• - Tento film je věnován trvalé vzpomínce na Jane Oliver, která byla první osobní manažerkou Sylvestera Stalloneho. Jane Oliver (1929–1975) zemřela ve 46 letech na rakovinu. Stallone se vždy cítil jako dlužník za to, že mu pomohla nastartovat kariéru. (Rominator)

• - Při přistání letadla v Rusku ve všech záběrech s různě silnou intenzitou sněží, ale v čase 46:53 není po sněžení ani památky. Po dosednutí letadla na zem opět chumelí. (dom156)