• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Legendární boxerský souboj na pozadí studené války, s nadčasovým závěrečným poselstvím. Rocky, na kterého se pokaždé rád podívám, protože tento díl je skutečně moje srdcová záležitost, je to splněný sen všech malých i velkých kluků, kteří chtějí v životě něčeho dosáhnout. Obrovská inspirace. Stallone herecky celý film táhne a jako režisér opět srší skvělými nápady. Navíc ten hudební doprovod - naprosto úžasné. Zlatá 80. léta v plné své kráse.(17.11.2009)

Nadupaná sovětská mašina versus blboučký americký dříč a jeho cesta za pomstou. Hádejte, jak to bude probíhat a hádejte, jak to dopadne - máte jeden pokus a hodně bych se divila, kdyby byl neúspěšný:-). Klišé jak megakráva, dívat se na to dá, ale žádná síla na světě mě nedonutí hodnotit lépe než mírným nadprůměrem. Rocky není má oblíbená filmová postava, sorry. 55%(18.11.2009)

• -bad-mad-wolf-

Megapopularita čtvrtého dílu Rockyho v našich končinách je úsměvná, nicméně pochopitelná. Dyť to tam amíci natřou rusákům! Co na tom, že jde s přehledem o nejhorší díl série, který se předhání v předhazování klišé (pomsta za kamaráda, spousta drsných pohledů z očí do očí, konvertování publika při zápase) a upozaďuje Rockyho samotného. Závěrečný povinný proslov otravný. Mimochodem, pohlavek tomu, kdo pustil před kameru toho robota. 5/10 z nostalgie.(3.8.2012)

• Djoker

Trošku mě zaráží množství lidí, kteří tady tvrdí, že Rocky IV je nejlepší z celé série. Souboj USA a SSSR je jistě kořením tohoto dílu, ale to je tak vše. Dva souboje, dva dialogy, tréninková pasáž a konec. Hudba, která byla u Rockyho vždy velkým plusem, je tady nahrazena discem, které se do tréninku absolutně nehodí a ještě víc sráží alternativní způsob přípravy na zápas. Závěrečný proslov tomu nasazuje korunu. Jako kdyby fotbalisté Japonska přijeli do KLDR, porazili je, řekli jim ať otevřou své hranici, pustí dovnitř demokracii a komunisté by začali tleskat. Idea pěkná, ale všeho s mírou.(15.10.2010)

Čtvrtý díl Rockyho je podle mě nejlepší díl, co byl dosud natočen. Velké plus dělá hlavně perfektně zvládnutá hudba, která se nese celým filmem (hlavně při Rockyho tréninku na Sibiři)a filmu dodává jeho jedinečné kouzlo, na které jsme marně čekali od prvního dílu. Při závěrečném souboji v ringu se mnou doslova cloumali emoce a nemohl jsem se ubránit skvělému pocitu z filmu a film si prostě vychutnával. Sylvester nám čtyřkou Rockyho dokazuje, že je nejen skvělý herec ale hlavně pan Režisér.(25.11.2007)

• - Celosvětová premiéra proběhla 21. listopadu 1985 v Los Angeles. (Varan)

• - Ve filmu je řečeno, že Ivan Drago (Dolph Lundgren) má v sovětské armádě hodnost kapitána. Hodnostní označení na jeho uniformě tomu však neodpovídá. (Mefistofelle)

• - Stallone se setkal s Lundgrenem ještě před castingem. Stallone mu řekl, že má dobrou šanci roli dostat, ale doporučil mu nabrat dvacet liber svalové hmoty. (AndewMX)