• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

"Musíš projít peklem horším, než jakejkoliv sen, na konci ale budeš stát nejvejš." Nejlepší díl celé série, který se bude velice těžko překonávat. Perfektně natočené s úžasnou myšlenkou. Všichni byli úžasní a odvedli skvělou práci. Tenhle film mi mluvil rovnou do duše, gratuluji. 100%(24.5.2006)

Tak tady dej taky, stejne jako u predeslejch dilu, presne navazuje tam, kde predchozi dil skoncil a je fajn, ze se tvurci snazily o krapet jinej pribeh, i kdyz je to stejne jen variace na predchozi dily. Prvni pulka filmu ma takovej docela pomalej rozjezd, nic moc se nedeje a samotnej souboj mezi Apollem a Dragem je nic moc, jednak Weathers se tam jen tak mota, ale precejen se aspon trosku snazi, zato Lundgren tam jen stoji, jakoby vubec netusil, co se deje. Nastesti pak zacne druha pulka filmu a dej se presune do Ruska a zacne masakr. Jednak naprosto ultimatni trening, kdy navic Sly vypada jak nakej zalesak, navic s prostrihama na trening Lundgrena a pak ultimatni zaverecnej zapas, kdy se i Lundgren vzpamatuje a oba si zacnou davat paradne na drzku. Druha pulka filmu to vytahla na 5*.(25.4.2008)

• gudaulin

Série filmů o Rocky Balboovi se čtvrtým dílem dostala z pozic tématicky mě míjejících filmových kousků do kategorie snímků, které mě s prominutím serou. Tak hloupý propagantistický film se vidí jenom zřídka. Jsou propagandistické kousky, které mají kvalitní režii, rafinovaný scénář, výborné herecké obsazení a výkony, jenže ničím z toho Rocky IV nedisponuje. Kdybych se měl na tuhle záležitost koukat s nahledem, musel bych dřepět na Jupiteru. Celkový dojem: 10 % (za Gorbačova s velkým červeným flekem).(24.2.2009)

Nostalgie funguje podobně jako ve trojce, tam zemřel Rockymu jeho trenér Mick, zde jeho dávný soupeř a přítel Apolo. Rocky chce za každou cenu pomstít jeho smrt v ringu a postavit se ruskému boxerovi Ivanovi. Příběh je jednoduchej a žádnou velkou chybu zde nevidim, hudba má v tomto díle jiného skladatele, který se celkem slušně vyrovnal tomu předchozímu, hudba a písničky jsou skvělé. Tréning v horách slušný a závěrečný zápas podařený, ikdyž trošku přehnaný, ale přesto u mě velká spokojenost. 93% = *****(12.10.2012)

Tvůrci ve čtvrtém díle udělali jednu dobrou věc, a sice zápletku se Sovětským svazem v době pozdní studené války. Vybrat si sebecharismatičtějšího "amerického" soupeře by znamenalo jen slepé kopírování trojky. Ale Dolph "kamená tvář" Lundgren jako soudruh Drago, to je skutečná trefa. Tento díl se zaměřuje více na samotný zápas než na osud hlavního hrdiny a je to asi dobře. Americký nacionalismus se projevuje i zde, možná i ve vyšší míře, než by bylo záhodno, ale to nemůže překvapit a tím diváka ani zklamat.(17.11.2009)

• - Utkání Draga proti Creedovi (Carl Weathers) se natáčelo v MGM Grand Hotel & Casino. MGM je zbouralo a znovu postavilo. Obnovené bylo představeno v Bláznivé dovolené v Las Vegas (1997). (AndewMX)

• - Tréninkové scény v Rusku byly ve skutečnosti natáčeny ve Wyomingu v USA. (AndewMX)

• - Jediný díl série, kde Rocky (Sylvester Stallone) během tréninku nevyběhne schody vedoucí k Philadelphskému muzeu umění. (J.Rose)