Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (848)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Pro někoho je Rocky kultovní série, pro mě ne, ale tenhle díl který považuji za nejlepší je čestnou výjimkou a to nejen díky neskutečně namakanýmu Lundgrenovi kterého zde Sly přivedl na scénu (za to velký dík) ale i za to, že zde na mě poprvé a naposledy v rámci této série působili nějaké emoce a konec kdy Sly zdraví svého kluka jsem skoro obrečel, takže s odstupem času odpustím filmu i tu úsměvnou proamerickou propagandu a Slyovo ukončení studené války dávno před tím než to dokázal Gorbačov! Zkrátka do háje se vším nakonec ten plnej kotel napálím, protože člověk časem hlavně při sledování většiny současné tvorby tyhle staré klasiky docení a aspoň u mě vůbec neplatí, že bych si začal všímat nějakých chyb spíš naopak. Tenhle Rocky má strhující tempo Stallone se nesnaží předstírat, že je Oscarový herec, ale o to je přirozenější. Bavil mě i jeho trénink na závěrečný duel a vše je zabaleno do naprosto bombastického soundtracku, takže vlastně jaký chyby?! Navíc Dolph i když se tu teprve rozkoukával už stihl zanechat nesmazatelnou stopu. Navíc i když tu moc nemluví, tak když už něco řekne tak to stojí za to. Nejvíc to zazdil po té bitce kdy ubije Weatherse k smrti a pak v klidu dává rozhovor do televize. Weatherse všichni obklopí a jsou v šoku ptají se co se mu stalo? je mrtvý??? a Dolph jenom lakonicky pronese : když umřel tak umřel! a vyřízeno.100% ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Sériu bolo treba nutne oživiť a práve touto časťou sa to náramne podarilo. Hlavne nápadom. Nieže by bol scenár náramne hlboký, ale zmena prostredia a hlavne exotického bojovník zaručene prospela. Dolph bol sakra dobrá voľba, ktorá sa vyplatila ako filmy, tak aj jemu. Záverečný fight bol skvelý, nebyť pár naivných a smiešnych okamihov, bolo by to za plné. 80%. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Nadupaná sovětská mašina versus blboučký americký dříč a jeho cesta za pomstou. Hádejte, jak to bude probíhat a hádejte, jak to dopadne - máte jeden pokus a hodně bych se divila, kdyby byl neúspěšný:-). Klišé jak megakráva, dívat se na to dá, ale žádná síla na světě mě nedonutí hodnotit lépe než mírným nadprůměrem. Rocky není má oblíbená filmová postava, sorry. 55% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Asi nejlepší díl celé série. Esence Rockyho. Ivan Drago neortodoxní, zlej, přísnej. Atmosféra krásně dobová, osmdesátková. Soundtrack geniální, co skladba, to hit jako blázen. Navíc je to celé hrozně jednoduché, jednoznačné a děj i z toho mála těží maximum, tedy má zásadní vliv na další díly. Tento díl jsem si hodně užíval. „Když umřel, tak umřel“ ()

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Tvůrci ve čtvrtém díle udělali jednu dobrou věc, a sice zápletku se Sovětským svazem v době pozdní studené války. Vybrat si sebecharismatičtějšího "amerického" soupeře by znamenalo jen slepé kopírování trojky. Ale Dolph "kamená tvář" Lundgren jako soudruh Drago, to je skutečná trefa. Tento díl se zaměřuje více na samotný zápas než na osud hlavního hrdiny a je to asi dobře. Americký nacionalismus se projevuje i zde, možná i ve vyšší míře, než by bylo záhodno, ale to nemůže překvapit a tím diváka ani zklamat. ()

Galerie (121)

Zajímavosti (69)

  • Ve scéně, kdy přistane letadlo v Sovětském svazu, si můžeme všimnout dvou vlajek – rudá patří SSSR (Svaz sovětských socialistických republik) a rudá s modrým pruhem zase RSFSR (Ruská sovětská federativní socialistická republika). (Matej.Mirejo)
  • Čtvrtý díl je jediným filmem ze série, pro který Bill Conti nesložil hudbu. (AndewMX)
  • Tréninkové scény v Rusku byly ve skutečnosti natáčeny ve Wyomingu v USA. (AndewMX)

Související novinky

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Reklama

Reklama