• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Souboj Východu a Západu ve strhujícím podání. Lungren je skutečný démon a těžko se někdo této role mohl zhostit lépe. Samozřejmě nesmí tu chybět zobrazování ideologie, pomsta kamaráda a fakt, že poctivý trénink vydá za dvacet injekcí se steroidy. Rocky IV je nesmrtelná klasika a brilantní ukázka filmu let osmdesátých, kdy nám nevadil jednoduchý ba až prostý příběh. S odstupem let, můžeme s nostalgií vzpomínat a nechat se unášet onou strhující atmosférou a neskutečným feelingem, kterým tento film bez debat disponuje......"aby vyhrál, musel by mě zabít"...(24.12.2005)

• Djoker

Trošku mě zaráží množství lidí, kteří tady tvrdí, že Rocky IV je nejlepší z celé série. Souboj USA a SSSR je jistě kořením tohoto dílu, ale to je tak vše. Dva souboje, dva dialogy, tréninková pasáž a konec. Hudba, která byla u Rockyho vždy velkým plusem, je tady nahrazena discem, které se do tréninku absolutně nehodí a ještě víc sráží alternativní způsob přípravy na zápas. Závěrečný proslov tomu nasazuje korunu. Jako kdyby fotbalisté Japonska přijeli do KLDR, porazili je, řekli jim ať otevřou své hranici, pustí dovnitř demokracii a komunisté by začali tleskat. Idea pěkná, ale všeho s mírou.(15.10.2010)

"Musíš projít peklem horším, než jakejkoliv sen, na konci ale budeš stát nejvejš." Nejlepší díl celé série, který se bude velice těžko překonávat. Perfektně natočené s úžasnou myšlenkou. Všichni byli úžasní a odvedli skvělou práci. Tenhle film mi mluvil rovnou do duše, gratuluji. 100%(24.5.2006)

Z celý série Rocky je tohle jediný mnou zhlédnutý kousek a nejspíš ten z těch nejlepších, ačkoliv to někdy působilo skoro až komiksově komicky. Apollovo hejskovství a jeho namachřený poskakovaní za otřesný americký národní danceshow bylo nemluvným gigantem Lundgrenem po zásluze potrestáno vejpraskem smrti. Když pak Dolph stojí nad jeho cukajícím tělíčkem, pronáší robotickým hlasem věcné poznámky: "Kdo se mi postaví, zemře. Nemůžu být poražen. Všichni zahynete. Tato planeta bude zničena. Jestli umřel, tak holt umřel." Sly se nasere, sbalí saky paky a rozjede se za pomstou do Ruska, následuje neuvěřitelně dementní scéna s jízdou v autě, do který českej dabér překládá velmi znuděně text písničky: "Nežádám o další šanci. Chci jen vědět proč. Není to snadný. Slipy mě škrtí." a tak dále. V Rusku naštípe pár metráků dřeva a v ringu pak samozřejmě megatronovi Dolphovi naklepe půlky. Nicméně aby nedošlo k nepochopení, mě se tenhle Rocky líbil. Dokonce i zatracovaná Brigitte Nielsen, která za roli dostala malinu, mi jako chladná ruská atletka sedla. Sralo mě ovšem to, že Rockymu ve stoje zatleskala řádka ruskejch papalášů, jako ve filmu může bejt nadsázka, ale čeho je moc, toho je příliš. Mimochodem, Lundgren je jako dvou metrová kolosální ruská mašina na rány dokonalej.(21.12.2014)

• gudaulin

Série filmů o Rocky Balboovi se čtvrtým dílem dostala z pozic tématicky mě míjejících filmových kousků do kategorie snímků, které mě s prominutím serou. Tak hloupý propagantistický film se vidí jenom zřídka. Jsou propagandistické kousky, které mají kvalitní režii, rafinovaný scénář, výborné herecké obsazení a výkony, jenže ničím z toho Rocky IV nedisponuje. Kdybych se měl na tuhle záležitost koukat s nahledem, musel bych dřepět na Jupiteru. Celkový dojem: 10 % (za Gorbačova s velkým červeným flekem).(24.2.2009)

• - Čierny športiak, na ktorom jazdí Rocky, je 1984 Lamborghini Jalpa P3500. (Marcin)

• - Na začátku jednoho z pozdějších kol je možno vidět Ivana Draga (Dolph Lundgren), jak něco křičí směrem k Rockymu (Sylvester Stallone). Je přitom možno si všimnout, že nemá v ústech chránič zubů, jak by správně po zaznění gongu měl mít. (Mefistofelle)

• - Fyzickú prípravu Sylvestra Stalloneho a Dolpha Lundgrena mal kompletne na starosti George "Mackie" Pipasik. George Pipasik, pôvodným menom Juraj Pipasík, je rodák zo slovenského mesta Svidník. Bol priekopníkom kulturistiky v bývalom ČSSR, odkiaľ v roku 1968 emigroval do USA a vytvoril tam úspešnú sieť fitness centier. Vo filme si strihol aj cameo ruského majordóma pri Rockyho príprave na Sibíri. Najprv rúbe vonku drevo a neskôr ho môžeme vidieť ako sparinga pri šachu s Rockyho trénerom, Tonym Burtonom. (FauSSt)