• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Soundtrack Vince DiCola: 1. Burning Heart - Survivor [3:51] ,2. Heart's On Fire - John Cafferty [4:06] ,3. Double Or Nothing - Kenny Loggins/Gladys Knight [3:42] ,4. Eye Of The Tiger - Survivor [3:46] ,5. Training Montage - Vince DiCola [3:40] ,6. War - Vince DiCola [5:54] ,7. Living In America - James Brown [4:42] ,8. No Easy Way Out - Robert Tepper [4:21] ,9. One Way Street - Go West [4:37] ,10. The Sweetest Victory - Touch [4:25](18.6.2011)

Absolutní vrchol série. Dechberoucí podívana od začátku do konce. Nejde spočítat u kolika scén jsem dojatý i po tolika letech. Nebojím se označit za nejlepší sportovní film, nikoliv film se sportovní tématikou. Protože třeba první dva díly Rockyho byla vlastně existenční dramata a sport byl až druhořadý. Trojka a hlavně Čtyřka, tento poměr zcela otočily. Skvělé písničky a trénink při mám chuť vzít do ruky švihadlo a pak si udělat sto sedů lehů. Casting Lundgrena byl skvělý tah. Není nic co bych mohl vytknout. Rocky inkasuje jako nikdy předtím a nezná bolest. 100%(18.11.2014)

Pro někoho je Rocky kultovní série, pro mě ne, ale tenhle díl který považuji za nejlepší je čestnou výjimkou a to nejen díky neskutečně namakanýmu Lundgrenovi kterého zde Sly přivedl na scénu (za to velký dík) ale i za to, že zde na mě poprvé a naposledy v rámci této série působili nějaké emoce a konec kdy Sly zdraví svého kluka jsem skoro obrečel, takže s odstupem času odpustím filmu i tu úsměvnou proamerickou propagandu a Slyovo ukončení studené války dávno před tím než to dokázal Gorbačov! Zkrátka do háje se vším nakonec ten plnej kotel napálím, protože člověk časem hlavně při sledování většiny současné tvorby tyhle staré klasiky docení a aspoň u mě vůbec neplatí, že bych si začal všímat nějakých chyb spíš naopak. Tenhle Rocky má strhující tempo Stallone se nesnaží předstírat, že je Oscarový herec, ale o to je přirozenější. Bavil mě i jeho trénink na závěrečný duel a vše je zabaleno do naprosto bombastického soundtracku, takže vlastně jaký chyby?! Navíc Dolph i když se tu teprve rozkoukával už stihl zanechat nesmazatelnou stopu. Navíc i když tu moc nemluví, tak když už něco řekne tak to stojí za to. Nejvíc to zazdil po té bitce kdy ubije Weatherse k smrti a pak v klidu dává rozhovor do televize. Weatherse všichni obklopí a jsou v šoku ptají se co se mu stalo? je mrtvý??? a Dolph jenom lakonicky pronese : když umřel tak umřel! a vyřízeno.95%(30.11.2012)

Zvláštní je, jak já si vždycky tak odpočinu u Rockyho, i když je tam všude box a krev, tak nemusim na nic myslet a prostě jen fandim ! Úžasný ! Není co vytknout, tentokrát se mi moc líbila režie, oproti třetímu dílu, takže Stallone si zaslouží rozhodně pochvalu i touhle cestou. Z nepřítele v ringu se stal přítel a ten tu teď není, pomstít ho opět v zápase je podle mě symbolické a zároveň dobrý nápad pro další zápletku. Film mi ubýhal jako vždy svižně. Nemám co bych vytknula, perfektně natočeno, skvělá hudba. Kolos jménem Drago se zabijáckým pohledem a strohými větami, podle mě dost prohluboval zážitek i atmosféru celého zápasu. Co se mi líbilo asi nejvíc, bylo srovnání posilování Draga na strojích a Rockyho v terénu a v naprosto jiných podmínkách. Člověk vidí ty tréninky zas a znova a pořád je tam něco novýho, je vidět, že si na tom Stallone dal záležet. Další věc, co je přínosem na těhle filmech, že tam nejsou zbytečný řeči, osobní problémy, prostě sport, vítězství, překonání sám sebe! Žádný zbytečný žvásty! Nechápu jak toho může tolik vydržet a snýst... O Dragovi: ,,Vidíš, není to stroj, je to člověk"... Drago: He is not human, he is a piece of iron! Ano Drago, máš pravdu, on je opravdu kus železa ! :)(23.1.2012)

Scénář: Sylvester Stallone .. Znovu se nenarodíš, můžeš se jen změnit... Sylvester Stallone se ovšem nemění, i když stárne. A Rocky IV je podařený film, kterým ve své filmové "boxerské" kariéře opět zabodoval - téměř tak, že se vyrovnal výborné první části. Odložená je citlivost naopak je snímek silně ideově podbarvený, horká hlava v úvodu, chladná pomsta v závěru. Přímočará jízda zaujme tréningem v nehostinné přírodě či přesně volenou energickou hudbou. Jen nepotěší agitačním koncem. 70%.(3.12.2007)

• - Spoiler: Ve filmu zemře 1 osoba. (J.Trinity)

• - Rocky IV utržil největší zisk ze všech dílů - 300 milionů dolarů, což se rovná desetinásobku jeho rozpočtu. (AndewMX)

• - Dolph Lundgren jako Ivan Drago ve filmu pronese pouhých 32 slov v deseti větách, co se týče českého dabingu. V anglické verzi zůstává počet vět nezměněn. Počet slov se ale rozrostl na 43. (DominikV)