• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Parádní motivační filmek, v posilovně se po zhlédnutí hnedka lépe cvičí, protože když si projdu peklem, horším než ten nejhorší sen, tak na konci budu stát nejvejš.... "možná vyhrát nemůžu .... ale jedno přece jen můžu …. dělat všechno co on .... ale aby mě porazil, musel by mě zabít .... a aby mě zabil, musel by mít srdce se mě postavit .... a to aby udělal, musí mít vůli nechat se sám zabít .... nevím, jestli je na to připravenej"(25.6.2011)

"Musíš projít peklem horším, než jakejkoliv sen, na konci ale budeš stát nejvejš." Nejlepší díl celé série, který se bude velice těžko překonávat. Perfektně natočené s úžasnou myšlenkou. Všichni byli úžasní a odvedli skvělou práci. Tenhle film mi mluvil rovnou do duše, gratuluji. 100%(24.5.2006)

Pro někoho je Rocky kultovní série, pro mě ne, ale tenhle díl který považuji za nejlepší je čestnou výjimkou a to nejen díky neskutečně namakanýmu Lundgrenovi kterého zde Sly přivedl na scénu (za to velký dík) ale i za to, že zde na mě poprvé a naposledy v rámci této série působili nějaké emoce a konec kdy Sly zdraví svého kluka jsem skoro obrečel, takže s odstupem času odpustím filmu i tu úsměvnou proamerickou propagandu a Slyovo ukončení studené války dávno před tím než to dokázal Gorbačov! Zkrátka do háje se vším nakonec ten plnej kotel napálím, protože člověk časem hlavně při sledování většiny současné tvorby tyhle staré klasiky docení a aspoň u mě vůbec neplatí, že bych si začal všímat nějakých chyb spíš naopak. Tenhle Rocky má strhující tempo Stallone se nesnaží předstírat, že je Oscarový herec, ale o to je přirozenější. Bavil mě i jeho trénink na závěrečný duel a vše je zabaleno do naprosto bombastického soundtracku, takže vlastně jaký chyby?! Navíc Dolph i když se tu teprve rozkoukával už stihl zanechat nesmazatelnou stopu. Navíc i když tu moc nemluví, tak když už něco řekne tak to stojí za to. Nejvíc to zazdil po té bitce kdy ubije Weatherse k smrti a pak v klidu dává rozhovor do televize. Weatherse všichni obklopí a jsou v šoku ptají se co se mu stalo? je mrtvý??? a Dolph jenom lakonicky pronese : když umřel tak umřel! a vyřízeno.95%(30.11.2012)

Nostalgie je mrcha :o)) Jo, tak na tomhle jsem jako malej taky ujížděl. Neodolatelně naivní dozvuk studené války. To ani nejde, aby jste nefandili američanovi, kterému musí ke tréninku stačit zvedat kládu a běhat po zasněžené krajině, na rozdíl od rusáka, který je opečováván týmem fyzioterapeutů ve špičkových podmínkách. Skoro jsem měl chuť vytáhnout americkou zástavu a fandit Slyovi na plné hlasivky :o)(28.9.2003)

Pro mě osobně jeden z vrcholů série (dalším je pak první a poslední díl). Nejde tu jen o box jako v ostatních dílech, Rockymu nejde jen o to ukázat, že "na to má", tentokrát hlavně bojuje kvůli pomstě svého mrtvého kamaráda a za čest USA ve světě. Jednoznačně je Ivan Drago Rockyho nejlepší soupeř, soundtrack je pěkně nadupanej, trénink v Rusku má šťávu a finální zápas... no, co si budeme nalhávat, působí snad ze všech dílů Rockyho nejdynamičtěji a taky nejatmosferičtěji a nejpůsobivěji a nejvelkolepěji a... a... prostě všechna ta další honosná přídavná jména, co vás napadnou. Navíc všechno prosakuje takovou tou atmosférou 80. let: dobří Američané, zlí Rusové, která vás i po letech strhne. I tento pohled se ale v závěru filmu stírá a trochu to vypadá, jako by Rocky osobně pomáhal Reaganovi ve sjednocení těchto dvou velmocí.(18.7.2007)

• - Ve filmu je řečeno, že Ivan Drago (Dolph Lundgren) má v sovětské armádě hodnost kapitána. Hodnostní označení na jeho uniformě tomu však neodpovídá. (Mefistofelle)

• - Fyzickú prípravu Sylvestra Stalloneho a Dolpha Lundgrena mal kompletne na starosti George "Mackie" Pipasik. George Pipasik, pôvodným menom Juraj Pipasík, je rodák zo slovenského mesta Svidník. Bol priekopníkom kulturistiky v bývalom ČSSR, odkiaľ v roku 1968 emigroval do USA a vytvoril tam úspešnú sieť fitness centier. Vo filme si strihol aj cameo ruského majordóma pri Rockyho príprave na Sibíri. Najprv rúbe vonku drevo a neskôr ho môžeme vidieť ako sparinga pri šachu s Rockyho trénerom, Tonym Burtonom. (FauSSt)

• - V USA i jinde ve světě jsou pauzy mezi jednotlivými koly dlouhé přesně jednu minutu. Během zápasu Rockyho (Sylvester Stallone) a Draga (Dolph Lundgren) je však pauza před posledním kolem mnohem delší. (Mefistofelle)