Tess Houstonová (Lorynn York) má 18 rokov, miluje svoju mamu Patriciu (Jennifer Taylor) a konský ranč, na ktorom bola vychovaná. Teraz je však pripravená odísť zo svojho malého mesta na vysnívanú vysokú školu. Tam zažije najväčšie prekvapenie svojho života, keď ju osloví Sammy Crainová (Lorynn York), ktorá, ako sa ukáže, je jej identickým dvojčaťom. Po zoznámení sa s príbehom o tom, ako boli odlúčené pri narodení, je Tess nadšená, že môže so Sammy nadviazať bližší vzťah. Ale keď sú adoptívni rodičia Sammy nájdení mŕtvi a Tess všetci považujú za jej sestru, uvedomí si, že ju jej dvojča podviedlo. Sammy zosnovala diabolský plán ako ukradnúť Tessinu identitu, obrať ju o jej rodinné šťastie a zvaliť na ňu dvojnásobnú vraždu. Kým sa Tess snaží presvedčiť detektíva Morena (Peter Onorati) o svojej nevine, Patricia postupne prekukne Sammyn podvod, a tak sa začína hra na mačku a myš, ktorá môže mať smrteľné následky. (TV Doma)

Arsenal83

Čistý formát TV Doma, kde len málokedy môžeme hľadať kvalitu. Jedine pre takéto televízie sa zrejme točia filmy tohto formátu, veď kto iný by ich kúpil. Moje dvojča je vrah má dobrý námet. Prvou chybou však je, a to divákom nemusí vadiť, že dvojičky hrá jedna herečka. Nechápem prečo, keď sa ponúka desiatky ak nie rovno stovky dvojičiek, ktoré by mohli film pekne odohrať, nemusí tam byť zostrihaná jedna. Druhou je spracovanie námetu. Existovalo tu toľko možnosti na prekvapenie, zámenu postáv, vyhrotenie situácie takým spôsobom, že v deji mohli zmiasť nielen matku, ale aj policajtov a dokonca aj divákov pri obrazovke. Nikdy však také niečo neprišlo. Celý čas pozorujeme dve čiernobiele postavy, všetko je zjavne viditeľné, žiadny zvrat nepríde. Slovami klasika, film sa volá Twisted sisters, ale žiadny twist nepríde. ()