Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BDMarty007
  ***

  Že by o teda bylo něco zvláštního, tak to není a na Milana Šteindlera je to velké sklamání. Ale je tam několik docela zajímavých momentů a jednou se to vidět dá. Třeba scénka s krvavým kartáčkem je slušnej úlet. Svým způsobem je to docela odstrašující příběh o tom jak slušně dovede perník vyžrat mozek.... A jak daleko se může sklepák vzdálit od Sklepa a všeho co představoval. Vidím to tak na 2,5.(6.9.2008)

 • Lukoboss
  ***

  Je to hrozně ujetý, stejně jako jsou vyjetí oba hlavní protagonisti. Co je ovšem trochu problém a česká klasika zároveň, že ten film neví, čím chce být. Jestli komedie nebo drama, tak nějak to plave mezi tím. No, je pravda, že některý ty dialogy jsou opravdu skodo až debilní, ale řekněme, že vzhledem k tematice se to dá asi trochu tolerovat. Jsou to hodně vydřený tři hvězdy. Možná spíš 2,5/5*.(11.5.2016)

 • Akana
  **

  Martin Němec i ve svých textech někdy moralizuje způsobem tak trochu kantorským a jeho scénář k Perníkové věži jde nepokrytě tímhle směrem. Se Šteindlerem se navíc křečovitě snaží "zahláškovat" celý film aby se u mladých jó chytil a zlidověl, prostě aby to byla prča a zároveň z toho mrazilo. Ani jedno se nedaří. To, že oba autoři zobrazují drogy a lidi kolem nich zvnějšku, bez osobní zkušenosti, nemusí být apriori chyba, ale nesmělo by to z celého filmu tak nepříjemně trčet. Korunu všemu nasazuje Jan Dolanský, který hraje příšerně.(22.10.2010)

 • Šandík
  ***

  Tři hvězdičky za dobrou kameru a střih + pokus o pohled na drogy způsobem, který by mohl oslovit spíše, než protidrogové přednášky na školách. Dobrý vizuál ovšem kazí stále tytéž neduhy Šteindlerovy režie, mizerné vedení herců, jalově znějící dialogy, nepřesvědčivá psychologie postav. Připočtěme ještě tu a tam evidentní vykrádačky jiných filmů. To vše navíc podtrženo tím, že režisér naprosto neovládá mluvu teenagerů. Žádný zázrak samozřejmě není ani scénář, celý příběh je dosti nepravděpodobný a vykonstruovaný, ale při slušné režii by se z něho nepochybně dalo vyždímat víc... Celkový dojem: 65%(2.10.2006)

 • Trevor
  *****

  Ak film, ktorý je z prostredia, ktoré povedzme zrovna v láske nemáte a rozuzlenie je viac menej jasné hneď v úvode potrebujete diváka upútať ozaj niečím dobrým. A to sa v Perníkovej veži podarilo vďaka hudbe, výkonom hercom, humorom zasadením do prostredia, ktoré blízkym ich aktérov prináša viac sĺz ako radosti dokonale. Samozrejme, nie je to Trainspotting, ale...Nad týmto som uvažoval takmer celý deň, či to tu napíšem, alebo nie. Konkurencia bola veľká (Občanský prúkaz,Pelišky,Habermanúv mlýn,Želary,Vratní láhve) ale napriek tomu je pre mňa Perníková veža NAJLEPŠÍ ČESKÝ FILM natočený po roku 1993...(17.11.2017)