• Houdini

Český Lev 2 nominace: Střih, Zvuk(6.9.2004)

Určitě to měl být dechberoucí dojemný příběh o dnešní mládeži, ale záměr se moc nepovedl. Jan Dolanský herecky dělal co mohl, zbytek teenagerů byl krapet mimo. Celkově to bylo takové klišovité a fádní. Možná se na tom podepsal i Milan Šteindler, ale určitě za to může velkou měrou scénář, který mi nepřišel jako výhra v loterii. Záměr tam byl, ale nepodařilo se jej naplnit. Nicméně závěr filmu byl velice pěkný. Škoda, že takový nebyl celý. Na zamyšlení ano.. ale víc od toho nečekejte. 60%(2.11.2010)

...jen mi tak trochu vrtá hlavou proč se Milan Šteindler neustále pouští do příběhů ze světa teenagerů. Vždyť do něj nemůže úplně dokonale proniknout. Asi docela spoléhá na to, že ani průměrný divák nepozná, že takhle tato společnost nemluví, nepřemýšlí, nejedná. A pokud tak skutečně uvažují, chovají se... tak to divák dostatečně neocení. No, nemám potřebu příliš ověřovat to, jak dobře mezi způsoby těchto individuí pronikli. :-) Film jsem shlédla víceméně omylem, protože filmy o drogách nesnáším, ale musím uznat, že vlastní pointa je docela dobrá. Perníková věž se nesnaží ani křečovitě vychovávat a strašit od začátku do konce, ale ani nezapomněla na to závěrečné vyznění. A scéna s rybama ve vaně? Zdá se mi dostatečně odporně hororová a přitom jaksi "zapadající do českého stylu!"(5.1.2004)

• Sobis87

Rádoby „cool“ sonda do života mládeže koketující s drogami, která chce být realistická a zároveň vtipná, přičemž selhává v obojím. Snaha o památné hlášky působí trapně díky chatrnému scénáři a přehrávajícím hercům a upřímně mě pobavily maximálně tak dvě scény. Režisérsky dobře odvedený standard, scenáristicky celkem průšvih. 40%(5.2.2010)

• zputnik

Tak nevím, co si o tomto filmu mám vlastně myslet. Předně: u mnoha českých snímků jsem si už zvykl na jakési nerealistické herecké projevy. Beru to za takovou „naši malou milou českou poetiku“. Mnohé by navíc vysvětlovalo i jméno režiséra Milana Šteindlera, člena to „kultovní party“ Sklep. To, co je zde však na prostoru 110 minut předvedeno, se nedá chápat jinak než jako špatně odvedená filmařská práce. Herci předvádějí přehrávaní tak vysokého kalibru, že se to jen stěží dá v očích diváka chápat jako „tvůrčí záměr“. Scénář Martina Němce je po obsahové stránce zajímavý, ale forma je natolik chabá a filmově natolik zvláštně (chápejte: nechtěl jsem napsat špatně) zpracovaná, že většinu diváků zpracování prostě „nechytí“ (a tím pádem to „schytá“ i stránka obsahová). Film má samozřejmě i své pozitivní stránky: například pěkné úvodní titulky. :o) Ale také samozřejmě věci většího významu: zajímavě nasnímané některé sekvence filmu, dobrá hudební složka. Cením si také úplného začátku filmu - rozruch v bytě Jakubových rodičů - silně mi připomínal (a pokud je tak opravdu, pak dobře parodoval) začátek jednoho veleúspěšného akčního sci-fi thrilleru. Shrnuto a podtrženo: pokud se vám snímek přímo nedostane před oči, tak jej zbytečně nevyhledávejte.(14.9.2003)

• - Ve filmu trpí Jakub (Dolanský) psychickou i fyzickou závislostí na drogách resp.na pervitinu.Faktem je,že lidé závislí na pervitinu ovšem žádné příznaky fyzické potřeby nemají, jelikož fyzická závislost na pervitinu neexistuje.Jedná se pouze o psychickou závislost. (bohhous22)

• - Po filmu ještě v témže roce vyšla i stejnojmenná knižní podoba. (Erico)

• - Pro lepší rozlišení postav hraných Vladimírem Markem jej v roli Pexesova dvojčete nadaboval Martin Sobotka. (funhouse)