Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(23)

Obsahy(1)

Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít... Komediální epizodický seriál Osada zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření. Kde jinde se mohou potkat tak různorodé a odlišné postavy než v chatařské kolonii? Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, který i dříví seká podle návodu na internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. A další svérázné figury, které mají společné jen jedno – chataření... Do chatové osady Záhoří jezdil už jejich děda, jejich rodiče a budou jezdit i jejich děti. Platí neměnná pravidla a tradice. Přestože se svět mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot, staří i mladí. Vzdálili se sobě na hony. Kdeco vidí jinýma očima. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Vůbec by se totiž nepotkali. Podle toho to od pátku do neděle v osadě vypadá. Ale nakonec se všichni nějak vrátí k tomu nejdůležitějšímu, co vnímají společně: na chatě je pohoda. Pohoda, i kdyby to mělo stát všecky zbytky sil. A to je taky nejrozumnější evangelium, které by Češi mohli darovat rozhádanému lidstvu: jezděte na chaty a na světě místo válek zavládne pohoda! (Česká televize)

(více)

Recenze (116)

Azrail 

všechny recenze uživatele

Ze začátku mě to příliš nechytlo a po dvou dílech jsem si říkal, že postavy jsou příliš karikaturní, děj nění moc zajímavý a vlastně ani ta chatařina mě tolik nebavila. Ovšem dal jsem seriálu další šanci... a poté už mě naprosto vtáhnul, do postav jsem se zamiloval, těšil jsem se na každý další díl a po finále jsem zatoužil už jen koupit si chatu někde v podobném Záhoří a vypadnout z civilizace. Krásná, čistá, příjemná česká pohoda. 80%. ()

sykyntosh 

všechny recenze uživatele

Je vskutku zajímavé, že první polovina tohoto seriálu (respektive první série) je takové typické české dílo, které bych od ČT očekával, ale druhá polovina je už o něčem jiném. Ve druhé polovině dostane vcelku nudná story o průměrných českých lidiček šmrnc a styl. Režie a vizuální stránka se výrazně zlepší, ale i postavy působí najednou více sympaticky. Humor se také změní k lepšímu a postavám se dokonce dostává i hlubšímu pochopení. Pak jsem se ale podíval na režiséry této série a na epizody, které tvořili a vše bylo jasné. První epizody má totiž na svědomí Radek Bajgar - zajetá televizní klasika, kdežto druhou polovinu Jan Bártek - stále ještě mladá krev. Opět se tak potvrzuje, že mladí tvůrci dokáží přinést českému filmovému a televiznímu rybníčku zajímavé způsoby vyprávění příběhu, který nemusí vycházet pouze z příběhů ze života obyčejného čecháčka a řídit se zajetými způsoby. Jednoduše řečeno, první polovinu je třeba přelouskat, aby si pak divák mohl užít tu druhou polovinu. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když jsme s přítelkyní viděli první díl, říkali jsme si, že nápad by byl, tak tomu do dalších dílů ještě šanci dáme...a uvidíme. Když pak končil díl třináctý, tak nám bylo smutno, že jsme se s osadou u Nižboru museli rozloučit a už přemýšlíme, kdy se tam pojedeme podívat, abychom to spojili i s Hanákovou hospodou. Osada nám totiž za těch třináct týdnů neskutečně přirostla k srdci. Totální oddechovka s postavičkami, kde můžu říct, že co herec, to originál. Osobně třeba nedokážu říct, kdo mi sedl víc a kdo míň. Obecně jsem tu na všechny koukal hrozně rád a ještě radši jsem se do Záhoří s nimi vracel. Osada je jednoznačně oddechová záležitost, je to přesně ten druh seriálu, který si chcete pustit pří večerním pátku, tedy když je pracovní týden konečně už za Vámi. To, že tady osciluje kolem šedesáti procent je mi tak naprostou záhadou. Osada mi totiž mnohdy způsobila záchvaty smíchu a já ji za to děkuji. Pokud by byla druhá série, vůbec bych se nezlobil. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Chataření a chalupaření je náš národní sport, takže proč toho nevyužít pro seriál. Ten námět se nabízel sám o sobě. Vyskytují se zde opravdu zajímavé figurky a přesně takové můžete klidně potkávat třeba v paneláku na sídlišti. Takže všichni uvěřitelní a všichni samozřejmě spolu musí nějak vycházet nebo nevycházet. To záleží na situaci. Tady musí být všichni v pohodě, aby byla na chatě pohoda. Takže jo, proč ne, za mě pohoda. ()

Helo 

všechny recenze uživatele

Vlastně dost příjemná oddychovka, kde každá postava má něco (povětšinou vtipnýho až karikaturního) do sebe a sem tam se to dokonce snaží i o jakejsi přesah, třebaže lehkej a jdoucí po povrchu - to asi aby se nenarušila ta chatařská pohoda. Ale i když to má sympaticky ujetej humor, působí to pořád tak nějak vlažně. Herecky pro mě ovšem opět (po Ochránci) překvapivě dost slušný a nejvíc dává samozřejmě Radek Holub, jehož postava si každou scénu naprosto krade pro sebe. ()

Galerie (443)

Zajímavosti (29)

  • Premiéru první epizody sledovalo 1,44 mil. diváků starších 15 let (podíl 42 %), což byl nejlepší výsledek večera i celého pátečního dne. (rublik05)
  • Když na začátku Ivana (Pavla Beretová) vystupuje z auta, v záběru zevnitř auta si odepne pás. V zápětí je záběr zvenku, jak auto zastavuje a pás si odepíná znovu. (Brain)

Reklama

Reklama