Krvavá pěst II

Bloodfist 2

Akční / Sportovní

Filipíny / USA, 1990, 81 min

• nevermore

Příběh je o něco míň stupidní, než první díl, i když je stupidní i tak dost. Týpek nadroguje svý chlapíky, pak odchytá mistry světa v různých bojových uměních a postaví je proti sobě. Hodně hloupý. Ale jinak ty herecký výkony nejsou až tak tragický a průhledný. O to nudnější je však bojová část filmu, žádný turnaj - jen pár zápasů. A bez turnaje mě žádný bojový béčko moc nebaví, takže hodnocení stejné jako u prvního dílu. A perlička nakonec: Hlavního záporáka hraje zase Joe Mari Avellana (jen s kratším vlasem) stejně jako v jedničce, blbé co? :-) 35%(13.5.2010)

• Pecival

Chtěl bych někdy vymýšlet ty příběhy k podobným béčkům. Tenhle je o nasteroidovaných kulturistech (ehm zápasnících), kteří vydrží patnáct kopaček do ksichtu a jsou fit. No aspoň to je "vědecky" zdůvodněno :) Jinak je to klasa, ale poslední půlhodka je fakt hodně bitek, což zvedá film trochu nahoru. Ženská hezká, to je taky plus. U takových filmů by mě zajímaly pocity maníků co evidentně bojové sporty znají, že vždycky musí totit takové nereálné (místy až směšné) bitky. Ale možná by to bez toho nebylo ono, kdo ví. Lepší dvě.(25.12.2012)

• TO

Kickboxer Jake nejprve zabije maníka v ringu, poté odjede na pomoc kamarádovi, kde odrovná dalších pár otrapů, sličnou dívkou je však vlákán do pasti a odvezen do ostrovní pevnosti, kde je přinucen bojovat v ringu na život a na smrt. Asi do pěti hlavních rolí jsou obsazeni samí mistři kickboxu v čele s desetinásobným mistrem světa Donem Wilsonem, tudíž je jasné, že nepříliš komplikovaný děj dává prvořadě vyniknout choreografii akčních scén.(16.1.2007)

Tentokrát tu máme i přestřelky a na okořenění a zvyšování záporných bijců jejich sílu nějakou super látkou. Wilson využil opět příležitosti a zahrál si a to velmi dobče. Opět se tu mihnou opravdoví mistři bojového umění zajatí gansterem pro pobavení bohatých nelítostných boháčů a jejich krásných kočiček. Soubojů je tu dost,tedy pro moje uspokojení určitě dost. Moje nejoblíbenější scéna z tohle dílu je souboj zápasníka co sedí na zemi a hází se svým zlým soupeřem.(2.2.2007)

• Caesius S.

Vskutku velmi stupidní a odfláknutý scénář a to jsem této sortě filmů ochoten odpustit hodně. V podstatě to je jedna bitka za druhou, klaďasi jsou schopní obdržet neomezený počet ran, za to záporáci omdlévají po dvou, pokud tedy nejsou nadopovaní. To by ale až tak nevadilo, kdyby aspoň souboje nebyly špatně natočené, zrežírované i sestříhané. Bohužel se jedná o důkaz, že i s mistry se dají natočit trapné bojové scény.(28.4.2014)