• Jungolink

Přistupte blíže: polonahý Záviš z Falkenštejna rybařící v řece! Hysterická Arpádovna Kunhuta! Přemysl Otakar II. ve stylu „něco chci, ale vůbec nevím co, ale chci to hned“! Chronicky zrazující Milota z Dědic! Chronologie alá „deset let sem, deset let tam, nám už je to všechno jedno“! Čeští vojáci v džínech a barokní relikviáře! To vše a ještě více zříte v tomto veledíle československé kinematografie!(13.4.2013)

• Čtec

Velmi slabé, přinejmenším vzhledem k tomu, kdo všechno tu účinkuje ("hraje" by bylo ve spoustě případů příliš silné slovo). Co mne ale fakt pobavilo - kostýmy se super nášivkami erbů. Alespoň jeden takový bych chtěl taky mít, mohl bych se pak zúčastnit třeba nějakého LARPu. Pokud by mne s tím tedy nevyhodili, protože i tam by to byla dost bída...(25.12.2013)

• NinadeL

Prosim? Tuten tvar je šú kino film, historická dramedy Steklý/Steklý? Vždyť ten člověk měl za sebou Sirénu, Temno, Švejky, Slasti otce vlasti, Petra Voka ve dvou epochách... ale tohle je mnohem více Hrochem, Skandálem v Gri - Gri baru či Každým jeho nebem. Mám podezření, že toto fiasko jest kamenem úrazu, proč se Hanka Maciuchová už nikdy ve filmu neprosadila. Ty drobty, které mohla hrát mimo televizi do té doby byly touto její Kunhutou definitivně pohřbeny. Hra o královnu je fiasko v každém směru, o formální stránce a výpravě škoda mluvit, přestože herecky a tématicky to bylo nadějné velice, dominantou se ale staly etudky Štekl/Sloup a nic horšího v normalizačním pseudohumoru snad ani najít nelze. Jako bonus je tu pak samozřejmě šílená kopie vysílaná na CSF a TV B.(1.7.2011)

• Crocuta

Tři * jsem této prapodivné žánrové směsce kdysi udělil patrně v pominutí smyslů. Po letech jsem tento snímek znovu shlédl na TV Barrandov a své hodnocení jsem urychleně opravil. Historie dostává ve "Hře o královnu" pořádně na frak, zejména pojetí postavy Přemysla Otakara II. a jeho vztahu s Kunhutou je úplně mimo, kostýmy jsou přímo děsivé (a to zdaleka nemluvím jen o Sloupovi v džínách), stejně jako některé papundeklové interiéry, které jako by vypadly z laciné televizní pohádky a herecky je to, bohužel, také bída. Snímek, který stojí za připomenutí snad jen jako ukázka toho, čeho by se měl filmový tvůrce vyvarovat.(23.7.2011)

• helianto

Špatně, všechno špatně. Ani moje neobyčejná slabost pro československé historické snímky, ani bezesporu kvalitní herecké výkony mě nepřiměly k lepšímu hodnocení. Rádoby vtipný, nudný a nezajímavý příběh (jak je možné napsat tak špatný scénář na motivy skutečného příběhu, jenž je sám o sobě tak vzrušující?), špatná, moderní hudba (příměr o osmdesátkovém seriálu pro mládež, který použil ve svém komentáři mchnk, dokonale sedí). Všechno špatně. ...Na světě není tolik vína, abych to v něm všecko utopil...(18.10.2015)

• - Naposledy před kamerou dětská hvězda Roman Čada. (M.B)

• - Filmovanie snímky Hra o kráľovnú prebiehalo na hrade Švihov a na hrade Křivoklát. (dyfur)