Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Český film o lásce, vášni a nenávisti královny Kunhuty a Záviše z Falkenštejna... Čechy, polovina 13. století. Českému království panuje Přemysl Otakar II. (F. Němec), jenž připravuje politicky motivovaný sňatek s vnučkou uherského krále Kunhutou (H. Maciuchová). Na slavnosti v královském paláci se Kunhuta setká s pohledným českým šlechticem Závišem z Falkenštejna (R. Brzobohatý), kterého poznala už doma v Uhersku. Oba se do sebe zamilují, avšak své lásce pochopitelně nemohou dát průchod. Po deseti letech stojí Záviš na straně odbojné české šlechty, z níž má král obavy. Přemysl dá proto zpupného Falkenštejna vypovědět ze země. Sám vzápětí čelí papežské klatbě a hrozící válce s císařem Rudolfem I. Habsburským. Schyluje se k bitvě na Moravském poli. A tehdy se královna Kunhuta rozhodne vzít věci do svých rukou... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (36)

helianto 

všechny recenze uživatele

Špatně, všechno špatně. Ani moje neobyčejná slabost pro československé historické snímky, ani bezesporu kvalitní herecké výkony mě nepřiměly k lepšímu hodnocení. Rádoby vtipný, nudný a nezajímavý příběh (jak je možné napsat tak špatný scénář na motivy skutečného příběhu, jenž je sám o sobě tak vzrušující?), špatná, moderní hudba (příměr o osmdesátkovém seriálu pro mládež, který použil ve svém komentáři mchnk, dokonale sedí). Všechno špatně. ...Na světě není tolik vína, abych to v něm všecko utopil... ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Ale ano. Se skoro zavřenýma očima, je možné takto hodnotit. Vše se mohlo pojmout jako konverzační inscenační drama, které má v čs kinematografii takovou svou tradici, zvlášť, jedná-li se o českou historii. Ta tu bezesporu je, jenže její věrohodnost je velmi slabá a jestliže ani čsfd nepřidala k těmto dvěma žánrům ještě třetí, lze to celé skutečně považovat jen za komedii. Vše potvrzuje nejen chvílemi skutečně pohádková atmosféra, ale hlavně Ladislav Štaidl svou naprosto nehodící se hudbou, která by lépe zněla v nějakém osmdesátkovém seriálu pro mládež. Za mě určitě shovívavost plus pár silných dialogů. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání, tak velké, že mám obzvlášť při pohledu na to skvělé obsazení chuť použít ono známé rčení o pletení biče z... víte čeho. Karelu Steklému se totiž Hra o královnu nepodařila ani napsat, ani natočit. Děj nejen že si s historií dělá, co chce, ale navíc je zcela nepochopitelný, výprava je na první pohled bohatá, ovšem na druhý pohled bijí do očí především až kýčovitě barevné kostýmy, hudba Ladislava Štaidla sama o sobě není nejhorší, ale nehodí se, no a "komická" dvojice Václav Sloup a Václav Štekl, kteří se celou dobu chovají jako postavy z nějakého středověkého Švejka, aby nakonec jeden z nich doopravdy pronesl trochu upravný Švejkův výrok... To bylo velké peklo. O ostatních hercích a herečkách platí, že kdyby stejné role hráli v dobrém filmu, mohla to být špičková záležitost. Takhle šlo pouze o mrhání talentem. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Tři * jsem této prapodivné žánrové směsce kdysi udělil patrně v pominutí smyslů. Po letech jsem tento snímek znovu shlédl na TV Barrandov a své hodnocení jsem urychleně opravil. Historie dostává ve "Hře o královnu" pořádně na frak, zejména pojetí postavy Přemysla Otakara II. a jeho vztahu s Kunhutou je úplně mimo, kostýmy jsou přímo děsivé (a to zdaleka nemluvím jen o Sloupovi v džínách), stejně jako některé papundeklové interiéry, které jako by vypadly z laciné televizní pohádky a herecky je to, bohužel, také bída. Snímek, který stojí za připomenutí snad jen jako ukázka toho, čeho by se měl filmový tvůrce vyvarovat. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Prosim? Tuten tvar je širokoúhlý celovečerní kino film, historická dramedy Steklý/Steklý? Vždyť ten člověk měl za sebou Sirénu, Temno, Švejky, Slasti otce vlasti, Petra Voka ve dvou epochách... ale tohle je mnohem více Hrochem, Skandálem v Gri - Gri baru či Každým jeho nebem. Mám podezření, že toto fiasko vrátilo Hanu Maciuchovou provždy do televize, nikdy už neměla příližitost sehrát ve filmu hlavní roli. Hra o královnu je katastrofa v každém směru, o formální stránce a výpravě škoda mluvit, přestože herecky a tématicky by to bylo nadějné velice, dominantou se ale staly etudky Štekl/Sloup a nic horšího v normalizačním pseudohumoru nelze najít. Jako bonus je tu pak samozřejmě šílená kopie vysílaná na CS Filmu a TV Barrandov. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Filmovanie snímky Hra o kráľovnú prebiehalo na hrade Švihov a na hrade Křivoklát. (dyfur)
  • Naposledy před kamerou dětská hvězda Roman Čada. (M.B)

Reklama

Reklama