Reklama

Reklama

Poslednij bogatyr: Koreň zla

  • Rusko Последний богатырь: Корень зла (více)

Obsahy(1)

V Belohorí panuje mier a pokoj. Zlo bolo porazené a Ivan sa raduje svojej zaslúženej sláve. Je obklopený svojou rodinou, priateľmi a i malými zázrakmi z moderného sveta, ktoré mu pomáhajú viesť pohodlný život. Keď sa ale starobylé zlo prebúdza a existencia magického sveta je v ohrození, Ivan sa opäť musí spojiť so svojimi starými priateľmi a vydať sa na dlhú a náročnú cestu až za koniec známeho sveta, aby našli spôsob, ako poraziť nepriateľov a navrátiť tak mier do Belohoria. (Tom.g)

(více)

Recenze (6)

Ingtar2 

všechny recenze uživatele

Ono pozerať ruský film v pôvodnom znení bez tituliek je celkom haluz. Najmä keď po rusky viem len nadávať a pozvať niekoho na cigu. Čiže ma čakalo naozaj príjemné prekvapenie keď mi tam z ničoho nič začal rapovať lietajúci pomaranč. K tomu sa pridal ešte Ivulto z modernej éry, Nasťenka 2.0, Baba Yaga že by sa za ňu ani David Dastalmachian v Ant Man 2 nehanbil a jedna zhavranelá sestra. K tomu si ešte jeden Ent z Fanghornu odskočil na dovolenku a tak sme dostali výhul v hlavnej úlohe s lietajúcou veľrybou a ukecaným šutrom. Ale zasa musím uznať, že zábava to bola - veď aby nie pri hore vymenovaných zúčastnených. Aspoň z tohto filmu vyplýva hlboké morálne ponaučenie a to to, že nemám brať steroidy. A tým sa budem riadiť rád. Čiže 70%, 3*. Ale ruštinu najbližších pár dní počuť nemusím. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Pokračování Ruské Fantasy Posledního Bohatýra dostalo sequel a je to víceméně na podobné vlně jako jednička, která fanoušky Fantasy pohádek vyloženě neurazí.První díl zaujal nápadem, kdy se do pohádkového světa mýtických stvoření dostal hrdina ze současného světa, což je výborný nápad a nyní díky magickému meči má schopnost střídat světy neomezeně, dokud však na meč nedostane zálusk mocná čarodějka.Trochu mě mrzí, že Bohatýr je cílen spíše na mladší diváky ( Ruské pampušíky), ale výprava i vizuál je solidní, akce je slušná a Fantasy stvoření jsou opět zajímavé. Rozhodně bych uvítal něco temnějšího a brutálnějšího, ale vzhledem k umírajícímu Fantasy žánru si vážím každého pokusu, který je alespoň zábavný a hezky natočen.Pár nápadů je však velmi slušných ( chaloupky!). Bod navíc za výborný slovenský překlad, kdy jsem jsem s místy válel smíchy na zemi ( Překladatel má vskutku výborný slang a hlášky ). 7/10. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Když se to vezme správně do paciček, tak se i z naprosté kokotinky dokáže vykřesat maximum. Jasným příkladem je další filmové zpracování ruské byliny o bogatýrovi a jeho taškařicích. Jistě, je to nablblé, dialogy stupidní a pointa, no lepší nekomentovat. Nicméně díky humoru, výbornému vizuálu, lehké parodii a slušné muzice i dobré akci, jsem se bavila. Ne tak, jako při jedničce, ale bavila. Takže za mne 60%. PS: koblížka miluju ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Klasické ruské byliny podrobené brutální moderní debylinizaci. Výsledkem je nádherně udělaná těžká debylinta, která zapůsobí zhruba stejně, jako byste si přečetli Cézarovy Zápisky o válce galské a poté se mrkli na Asterix a Obelix: Mise náctiletý retardér. Debylinta, která však v müsli seriózního kritika a erudovaného filmového teoretika vyvolá laicky řečeno „akutní ambivalentní percepční incident“, odbornou terminologií formulovaný jako „mrdník“. Ono to ve své podstatě naprosto idiotizuje a dehonestuje všechny ty temné ruské filmové pohádky 60. až 80. let od Finista přes Varvaru a Kostěje, až po nesežratelnou Koblihu, přičemž humor to má na úrovni oligofrenního vtipkování mentálně postižených dětí a hlavním hrdinou je ve 21. století potracený syn Ilji Muromce, Ivan Pitomec, hledající v ruské mykologii vlastní koule, obutý v timbrlendech, s pseudonaftovým generátorem a automatickým kávovarem. Nasraně druhé tam však ten kokot naštěstí neměl signál, tudíž se na Gerojgram nepřipojil, je to velkolepě natočené, takové hravé a plné dekadentní fantazie. Kdyby velký Deleuze ještě Gilles, zajisté by něco takového hravě expertně definoval rhizomatickým idiomem „Byla to tak obří pičovina, až to zas tolik nebolelo.“ Docela bych chtěl vidět výraz Červenáka po závěrečných titulcích. Čiže mi pošli selfíčko, Ďuro, a dúfam, že Ťa toto k päťke neinšpiruje! ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Ešte pred vydaním druhého dielu bol oznámený tretí, v ktorom by sa hrdinovia predošlých filmov mali ocitnúť v našom svete. (Tom.g)

Reklama

Reklama