poster

Tanpopo (festivalový název)

 • japonský

  Tampopo

 • japonský

  タンポポ

 • anglický

  Dandelion

Komedie

Japonsko, 1985, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Say
  ***

  [+]: Výborný příběh točící se kolem nudlí (tak, jako Americká tuctovka kolem peněz) se spoustou neskutečně vtipných, až sarkastických a parodujících scén. Perfektní. [+]: Oblíbenec Ken Watanabe v raných letech. [:]: Zřejmě účelně, ale některé scény byly vytaženy totálně z kontextu. [-]: Scénář mírně utahaný a neucelený. [♪]: **** Trefné doprovodné zvuky. [♫]: *** Mix mnoha žánrů. [=]: Na tenhle snímek leda s miskou výborných nudlí. Měl jsem při tom smání hlad.(1.8.2010)

 • kaylin
  ***

  Jako že mám japonské filmy většinou hodně rád, tak tahle komedie o ramenu (japonské jídlo, nikoli část těla), která je rozhodně multižánrovější, než by se na první pohled zdálo, mě nedostala tak, jak bych si myslel. Má to dobré scény, a to i po dramatické stránce, ale spíše mi to přišlo roztahané a ne až tak zábavné.(20.1.2016)

 • Carthorias
  ****

  Nad dobré Shoyu ramen prostě není. Od mé cesty do Japonska hledám nějaké jídlo, či spíš pokrm, který by se tomu aspoň přiblížil, ale kde nic, tu nic. Ostrosladká umami chuť vývaru, spolu se zásaditou chutí tažných ramen nudlí,  vedle kterých se potměšile schovává lahodně propečený plátek vepřového, a nahoře čerstvá jarní cibulka, dodávající svěžest každému soustu. Tak jednoduché a přitom tak složité na zvládnutí. Ale pokud máte k ruce truckerského kovboje se srdcem ze sóji, mistra bezdomoveckých planin a mecenáše žravého jak žralok, vše půjde snáz než uvaření rýžového čaje.(5.10.2015)

 • Anderton
  ****

  Viac príjemný oddychový film na sledovanie s vyloženými nohami na stole, než čistokrvná komédia, pri ktorej by sme sa chytali od smiechu za brucho. Za brucho som sa ale chytal pri sledovaní prípravy niektorých jedál a som hrdý na to, že som dokázal v noci odolať návšteve chladničky. Každopádne treba Tampopo sledovať najedený, prípadne pri ňom niečo dobré konzumovať. Tampopo nie je ani zďaleka iba o jedle, nechýba (potenciálna) milostná línia, odbočka k mafiánom, nejaký ten pästný súboj a otázka osamelosti človeka strateného vo veľkomeste. Nie som si istý, či som spokojný so záverom, aký Itami pripravil v súkromnej línii oboch hlavných hrdinov, ale osobne som si fabulu dokončil v hlave sám...(2.8.2019)

 • Vironey
  *****

  Tak trochu trhlá komedie o nudlích, respektive o japonské nudlové polévce ramen. V tomto filmu uvidíte celou alchymii přípravy a téměř až poetickou konzumaci této polévky. Hlavní příběh je prokládán dalšími krátkými příběhy, což sice může působit trochu rušivě, ale jen do té doby, než přijde na scénu sveřepá babka, jejíž vášní je mačkání ovoce, sýrů a pečiva – scéna v obchodě je naprosto geniální! Nutno ale dodat, že tenhle typ humoru asi nesedne úplně každému, některé scény jsou až neuvěřitelně absurdní, některé i trochu nechutné (přelévání žloutku...) a některé i dost morbidní (žena vařící večeři na smrtelné posteli) Ale satira je to dokonalá a mladičký Ken Watanabe s vyjeveným výrazem taky stojí za vidění...(16.9.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace