V paralelních milostných příbězích se životní cesty vysokoškolského studenta Chrise a bohatého podnikatele Jorgeho osudově protnou. (Netflix)

Aljak

Vo svojej podstate to nebolo vôbec zlé, akurát som mal pocit, že tieto dva príbehy vôbec nespadajú do rovnakej časovej roviny, takže som bol prekvapený, keď sa to potom zrazu vzájomne preťalo. Príbeh Jorgeho a Leslie by som tipoval na nejaké 80te roky, zatiaľ čo príbeh Chrisa a Sam kdesi do súčasnosti. Každopádne, príbeh je naozaj dojemný, najmä v závere, kedy som pociťoval zimomriavky a dojatie. Ale okrem toho vyhroteného záveru tu pôsobilo celé ako typická a ničím výnimočná romantika. Je to tak na hrane 2* a 3*, ale za ten koniec sa prikláňam skôr k tým trom. ()

Arsenal83

Príbeh podľa skutočnej udalosti o dvoch pároch, jeden mladší, druhý starší, odohrávajúci sa v dvoch časových rovinách, čo očakávane má vyústiť do prelínania. Od začiatku sa mi film páčil, hoci niektoré romantické nadbiehačky napr. v škole hraničili s trápnosťou. Čakal som na to prekvapenie, pre ktoré sa ten film natočila a je označený za drámu. Prišla tradičná vložka so smrteľnými chorobami, smrteľnejšími ako je chrípka či covid. Nasledujú potoky sĺz, niekedy aj šťastia. Film prechádza z romantickej až na precitlivelú nôtu a bude sa páčiť viac ženám ako mužom. ()

BOURQUE

Dve paralelne vedené avšak nezávislé príbehy, ktoré sú na konci spojené. Po menších opravách by obidve príbehy mohli fungovať ako samostatný film. Vedenie príbehu je na bežnej úrovni – malá ukážka alternatívneho pokračovania u jedného príbehu z určitého hľadiska je možné chápať ako len malé odbočenie (avšak je logické, že prečo je také odbočenie len u jedného z dvoch príbehov). Chémia medzi hlavnými postavami, a to v prípade obidvoch príbehov, je dostačujúca. Formu spojenia dvoch príbehov na konci a záverečné rozuzlenie berte len s rezervou. Osobné hodnotenie: 72% (**) ()

silentname

"2 Hearts" je prakticky neškodný film, ktorý ale dokopy toho nemá moc na ponúknutie. Spolovice je to romantický film, ktorý ako keby písal veľký Nicholas Sparks a z druhej polovice je to melodráma, kde budeme na hranici života a smrti. A z filmu sa dozvieme asi všetko, čo sme už mali možnosť vidieť v iných filmoch, ktoré majú presne túto istú zápletku. Alebo teda... väčšinou. Povedal by som, že najväčšie plus filmu pre mňa je, že hoci pôsobí gýčovito a melodramaticky, tak nepôsobí nejakým spôsobom pateticky alebo sa nesnaží niektoré scénky príliš nafukovať, aby z toho bolo predramatizované. Emocionálne scénky sú spracované ľudsky a uveriteľne. A to ma celkom teší. Napriek tomu, že tých sĺz na konci bolo skutočne vyplakaných celkom dosť. Toto je vyslovene film, ktorí ocenia milovníci srdcervúcich romantických filmov, pri ktorých si poplačete viac ako s Vilom Rozborilom. Ak sú tak nastavené vaše očakávania, myslím si, že budete spokojní. Ak hľadáte čokoľvek iné, tak budete mať asi miestami s filmom problém. Osobne by som ale povedal, že v tej romantickej časti som mal často väčšie problémy než v tej druhej nemocničnej. Stretnutie Chrisa a Sam je ako vystrihnuté z katalógu a mnohé scénky, ktoré majú spolu sú presne podľa príručky. Romanca Jorgeho a Leslie je na tom o niečo lepšie. Pôsobia asi viac prirodzene. Plus film má ešte aj jeden celkom zaujímavý zvrat, ktorý posunie všetko do úplne inej roviny. A buď to akceptujete, alebo vás to naštve. Ak viete do čoho pôjdete, možno vás film dostane. Odo mňa sa už väčšina týchto melodramatických romantických filmov odráža, no tu aspoň pôsobili relatívne úprimne. Hodnotenie: C+ ()

lykan9

2 srdce je klasický doják, který hraje na city. Má však jednu velké plus, a tím jsou herecké výkony, kde musím upřednostnit hlavně Radhu Mitchell. Její výkon byl tak uvěřitelný, že jsem jí věřil i těch 30 let, kterých jí mělo být v počátku filmu. A díky tomu, že ostatní nijak zvlášť nezaostávali, tak povýšili tuhle tuctovku o něco výše. ()