Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kavárna doni Rosy představuje pro mnohé madriďany útočiště, kde hledají zapomenutí na tíživá 40. léta španělské společnosti. Schází se tu nejrozmanitější společnost od literátů přes drobné podvodníčky a prostitutky až po akademiky. Tady se kříží nejrůznější lidské osudy. Martín Marco je věčně hladovým spisovatelem a básníkem, žijící z milodarů své sestry, don Ricardo coby literát zase za svým kavárenským stolkem udílí rady mladší generaci, don Leonardo se drobnými podvody snaží vylepšit svou existenční situaci. Všechny příběhy vytvářejí spíše spletité hučení v úlu než silný dramatický děj, ale stávají se nedílnou součástí městského koloritu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

amirgal 

všechny recenze uživatele

Adaptovat román kvalit Celova Úlu je asi náročné, zvláště v době, kdy byl film natočen. Doba a úcta ke klasikovi nedovolovala žádné výstřednosti, které by mohly vyvážit to, co dílo adaptací textu do filmové podoby ztrácí. Těžko je vystihnout prostředí, kde žena "páchne jako kyselá ryba" (Cela) a muži nutkavě a zvířecky souloží s chudými děvčaty u cesty. Děj je zkratkovitý a křiklavé barvy obrazu poválečného Madridu jsou poněkud utlumené, tzn. vhodné jako výukový prefabrikát pro střední školy. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Perfektny film o povojnovom Spanielsku a o tom, ako sa Madrid spamatava z obcianskej vojny v Spanielsku. Divak ma moznost nahliadnut na spisovatelov, drobnych zlodejov a prostitutky .... fajna splet ludskych osudov : 92 % ()

Reklama

Reklama