Na dětský film slušně zpracované a se zajímavým námětem. Překvapilo mne, že pionýři neumí zdravit, děkovat a hlavní hrdina zacházel se psem tak, že bych mu ráda udělila výchovnou lekci.(24.5.2013)

Příjemné překvapení. Když ten kluk s příznačným jménem Ivan zůstal doma a díval se v noci dalekohledem na oblohu, čekal jsem, že náhodou objeví na Zemi nějakého toho záškodníka. Ale ono né, on zpozoroval jen bolid. Čekal jsem tedy dál, že se ukáže, že bolid není bolid, ale nějaká tajná americká zbraň na způsob mandelinek, ale né, jednalo se skutečně o čistě přírodní jev. No a konec jsem taky neuhádl. Čekal jsem, že se Ivan pokusí najít meteorit sám a když se mu to nepodaří, svolá celou pionýrskou skupinu a společně ho naleznou a tak se divákovi dostane poučení o důležitosti kolektivu. Ale ono to dopadlo jinak. Korbelář sice hraje na jednu stranu uvědomělého soudruha vedoucího ("ti, co jsou líní, věří ještě na boha!"), ovšem na druhou stranu ukazuje záchvěvy pravého rebelství a odvážné kritiky poměrů ("ty kokosky nejsou kupované? Tak to si vezmu!"). Film taky prokazuje, že dřív se s dětma rodičové tolik nemazlili - desetiletý kluk se zlomenou nohou je běžně posílaný kupovat noviny a jeho maminka nešílí, když jí nechá doma lístek, že jde za kamarádama, kteří táboří dva dny cesty hustým lesem.(23.6.2013)

Odborneho poradce pro zobrazeni letu meteoru a nasledny pad meteoritu delal dr. Zdenek Ceplecha, který se proslavil sestavenim prvního rodokmene meteoritu diky snimkum bolidove site - povedlo se urcit nejen kam meteorit dopadl na zaklade vicestanicni fotografie, ale i odkud ze Slunecni soustavy priletl, coz bylo svetove prvenstvi - vice na http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99%C3%ADbram_(meteorit) Jinak je film poplatny době... a vykony jsou hercu jsou "na pul"...(19.12.2014)

Příjemný dětský film.(5.4.2016)

• Pitryx

No, já kdysi z kina utekl. Už ty pazvuky u více než dvě minuty trvajících úvodních titulků berou divákovi chuť. Napodruhé jsem tedy statečně vydržel a musím napsat, že je to blbost. I zde museli autoři nějak natlačit sovětské rádce a pionýry, jinak by film skončil asi někde ve škarpě. Nedá se říci, že by to byla nějak velká škoda. Přesto něco málo k hodnocení filmu dám, řekněme, pro jeho takový menší osvětový, nebo lehce vzdělávací záměr. Byť těchto okamžiků ve filmu moc není.(7.1.2016)

• - Filmovalo se i v Českém Krumlově a na přejezdu mezi obcemi Hosín a Dobřejovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Českých Budějoviciach, Ondřejove a na letisku Hosín. (dyfur)