Ted Lasso

• USA Ted Lasso
Komedie / Drama / Sportovní
USA, (2020–2023), 23 h 55 min (Minutáž: 29–78 min)

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Stephen Manas, Nick Mohammed, Bronson Webb, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Teresa Mahoney, James Lance (více)

Série(3) / Epizody(34)

Jason Sudeikis je Ted Lasso. Trenér amerického fotbalu. Přestože s evropským fotbalem nemá žádné zkušenosti, stěhuje se do Anglie, kde ho najali, aby trénoval fotbalový tým. Půjde to, „jako když Lassem mrská“, i když jsou hráči cyničtí a město nepřátelské? (Apple TV+)

Flynn

Ackoli pred serialem jsem herce Jasona Sudeikise fakt nemel v oblibe, tak me chytl od 1.dilu. Po 2 seriich mohu rici, ze je to pro me asi nejlepsi feel good serial. Snad si udrzi kvalitu. BELIEVE. Tak po dokoukane 3.serii musim uznat ze Ted Lasso je proste boží. Krasne podano, uzasne postavy vcetne těch vedlejších a ačkoli ve 3.serii do serialu primichali docela dist homo temat, tak je podali docela s gracii a dalo se to zvladnout. ()

ScarPoul

Just Belive. Väčšina mojich rozhovorov o súčasnej tvorbe má skôr nihilistický a cynický podtón. Nepáči sa mi veľmi, ako sa pristupuje k príbehom, postavám a ako aj vysokorozpočtové filmy a seriály skĺzavajú do scenáristickej šedi. Ted Lasso je možno sofistikovaným klišé, so starosvetskými postavami a naivným pohľadom na svet, kde skôr za rohom nájdete pochopenie a happyend, ako skutočnú realitu, ALE v tejto dobe a v tomto období, kedy realita naozaj bolí a kedy sa skutočné hodnoty tak trochu vytrácajú, je v tomto smere Ted Lasso takým milým úsmevným pripomenutím, že ľudskosť je ešte stále cool a má všemožné atribúty na to aby dojala, rozosmiala a trošku uľavila utrápenej mysli. Jeden z tých seriálov, ktorých originalita tkvie v tom, že postavy v seriály pochopíme, spoznáme a budeme im držať palce. A dakedy stačí k príjemne stráveným večerom len to. Sudeikis a Temple fantastický. 1.séria 85% Kvalitatívny posun späť. Dôvod? Príliš veľa motívov, ktoré sa ku koncu začnú trieštiť, rozpadať a zauzlovať, čo síce vytvára podmienky pre vyvrcholenie v tretej sérií, ale zároveň to uberá na tej pohodovosti s ktorou ten seriál tak dobre narábal. Ted Lasso prestáva byť hlavnou postavou a je len častokrát sledovateľom udalostí na ktoré nemá žiadny vplyv. Funkčné stále v detailoch - či už sa jedná o Roya alebo vnútorný svet hrdinov, ktorý je prezentovaný po troškách ale my si aj napriek tomu dokážeme  o nich vytvoriť akú takú predstavu. Zauzlovanie na konci som čakal a zároveň som bol ním sklamaný. Aj napriek uveriteľnej motivácií, som čakal niečo sofistikovanejšie. Ako medzi článok medzi sériami to vie pripraviť živnú pôdu pre vyvrcholenie. Ale ako celok mi to prišlo uťahané, a bez pamätnej scény. A epizóda o Beardovi a jeho nočnom putovaní bola bizarná, zbytočná a do konceptu seriálu absolútne nezapadala. 2.séria - 60% Máloktorý seriál si môže dovoliť zmeniť dĺžku jednotlivých epizód z pol hodiny na 60 minútové časti. Tedovi to ale nejako neubližuje. Ak ste to pozerali až do tretej série, tak máte všetky tie charaktery radi a užívate si každú jednu minútu s nimi. Oproti, pre mňa slabšej druhej sérií, je táto tretia príjemným vykúpením. To, ale samozrejme neznamená, že to nemá chyby. Má a je ich celkom dosť - nevyváženosť emócií, niektoré nie úplne doklepnuté línie a niektoré zbytočné dejové odbočenia a miestami až rozprávkové vyriešenie skutočných problémov. Ale vo výsledku je to strašne príjemný a pozitívny seriál. Paradoxne veľa emócií ide od iných postáv. Nie od Teda. On to len svojou prítomnosťou zlepuje dokopy. Kopec krát som sa na tom s chuti zasmial aj s chuti poplakal.  Takmer 95% času to pôsobilo autenticky, ľudsky a malo to množstvo momentov, ktoré podľa môjho skromného názoru potrebujeme vo filme alebo seriály vidieť, aby sme si pripomenuli silu empatie a dobro. Myslím si, že práve preto je Ted Lasso taký úspešný. Lebo nám to takmer v každej jednej časti pripomína. Vďaka za to! 3.séria 90% A Roy Kent rules! ()

Maximilianus

1. séria: Musím povedať, že podľa mňa tento seriál nie je nejako vtipný, aspoň nie prvoplánovo. Tento seriál stojí na charakteroch, ktoré sú extra sympatické, na čele s hlavnou hviezdou Tedom Lassom. Celý príbeh je úsmevný, sympatický, pozitívny a ľudský, a aj keď možno naivný, vôbec to nevadí, pretože takýto seriál bol práve v takejto dobe potrebný. A je jedno, že to je o futbale a že futbal niekoho nezaujíma. Fandíte ako keby hral váš domáci tým a celému tímu držíte palce či už na ihrisku alebo mimo neho. Možno jediná výhrada, že počas prvej série spoznáte možno tak 5 hráčov a o zvyšku ani neviete. To sa hádam ďalšou sériou zmení a ja sa už teraz teším, ako budú bojovať o postup. Zatiaľ 4*. 2. séria: Bola v mnohom ako tá predošlá, no bolo vidieť, že sa tvorcovia snažili postavy posunúť ďalej, priestor dostali aj okrajovejší hráči,  a najmä sa snažili trochu zvážnieť a riešili aj "dôležitejšie" témy. Trochu mi bolo ľúto, že to už nie je ten bezstarostný Ted, ale na druhej strane mi to nevadilo a prečo nie? Je to súčasť života. Ako som už spomenul, páčil sa mi vývoj postáv a to, že priestor dostali ďalšie postavy a už som cítil, že to nie je o pár postavách,  ale že je to šou o týme, jeho hráčoch,  tréneroch,  majiteľke a podobne. Prvý diel bol taky podobnejší, no a 9. dielom podľa mňa tvorcovia šlapli dosť mimo, inak bola kvalita opäť na výbornej úrovni. Bol tam humor, skvelý Roy Kent, vážnejšie témy,  a vlastne všetko čo poznáme z prvej série, len viac a vážnejšie. Jediné,  čo ma iritovalo a vadilo mi bol prepad postavy Natea. Nebyť posledných sekúnd posledného dielu, tak miesto recenzie píšem iba vulgarizmy. Neviem, prečo mu toto urobili, ale neznášal som ho celých 12 dielov. Zasa na druhej strane pôsobila tá postava živo a reálne, ale správal sa tak neskutočne ako...., že som nemohol. Ešte teraz sa mi dvíha tlak, keď si na neho spomeniem. Vravím, ešte šťastie za posledné sekundy. Už som si myslel, že sa toho nedočkám. Vďaka tomu hodnotím aj túto sériu veľmi pozitívne.  No, bude zaujímavé sledovať, čo prinesie Premiére League. Jamie Tartt lahodný. Som rad, že je späť. Vyvážil toho Natea. 3. séria: To celé celkom pekne zakončila. Síce ju považujem za najslabšiu, ale páčilo sa mi, ako každou sériou dostávali viac priestoru aj iné postavy. Za tedlassovské epizódy považujem prvé dve a posledné štyri, zvyšok bol vata, ktorá dej ani neovplyvnila a ani neboli potrebné. Nate dopadol ako som čakal, ale kedže si to obhájili, tak to beriem. Stále mu ale neodpustím druhú sériu. Celkovo dám seriálu 8/10. ()

shyster

Trvalo mi cca 4-5 dílů první série, abych se chytil na daný styl seriálu, ale pak už je to ten správný feelgood seriál. Očekával jsem tedy od toho něco ve stylu Okresního přeboru, takže mě v zásadě překvapilo, jak se tu minimálně řeší samotný fotbal. V 1. sérii mi scházelo vícero vtipů. V 2. sérii už se to rozjíždí víc hlavně díky Royovi. Zároveň ale ve 2. sérii mi vadilo několik zbytečných scénaristických berliček, které z některých postav dělaly blbce. Konec však navnadil na 3.sérii. ()

Trevor

Veľmi sympatický seriál o jednom trénerovi a jednom klube v ktorom sú naštrbené vzťahy a jeho majiteľka si kontroverzným angažovaním amerického trénera zahráva s osudom klubu s veľkou tradíciou...veľmi dobre zvládnutý vývoj postáv a vzťahy medzi nimi, možno sa mohlo trochu viac deja odohrať aj na trávniku ale na druhej strane aj vďaka tomu že sa tak nestalo sme sa dočkali príjemného seriálu zo zákulisia futbalu ktorý možno ani druhú sériu potrebovať nebude. Takto sa zapísal veľmi dobre a niekedy treba v najlepšom prestať. ()

• Postava Roy Kenta, ztvárněná Brettem Goldsteinem, je nejen podle jména a vzhledu jasným odkazem na bývalého dlouholetého kapitána Manchesteru United Roye Keana – jakkoli o onom seriálovém hráči mimo jiné zazní protichůdná informace, že „kdysi vyhrál Ligu mistrů v dresu Chelsea“. (curfew77)

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

28.04.2023

O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (více)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů