Při přepadení banky je stárnoucí gangster Walker (Lee Marvin) postřelen svým komplicem, který vzápětí zmizí s ukradenými penězi i s ženou svého přítele. Walker se dostane do pověstné věznice v Alcatrazu, kde si musí odpykat dlouholetý trest. Po celou dobu svého trestu je posedlý jedinou myšlenkou-jak krutě se pomstí zrádnému společníkovi a nevěrné ženě. Když však je konečně najde, zjistí náhle, že má co dělat s celou zločineckou organizací.... (Magic Box)

Pohrobek

V USA velký kult a zcela oprávněně. Tarzan versus IBM - jeden z alternativních názvů skvěle vystihujících tenhle boj jedince s organizovaným bezprávím. Zřejmě nejlepší a snad i nejcharakterističtější role Lee Marvina. Naprosto přímý film spojující nezbytnosti žánru až s psychedelickým účinkem. ()

Rob Roy

Přímost, drsnost a cyničnost Dirty Harryho, kafkovskost Rozhovoru od Coppoly ( nebo taky Domina od Stanley Kramera ), asociační střihy ve stylu Angličana od Stevena Soderbergha ( ten se sám přiznal, že z tohoto filmu vykrádal ), psychedeličnost let šedesátých, výborná vizuální stránka ( typické syté barvy + jejich sladění, využívání velkých otevřených prostor nebo naopak sixties "kubistického" strohého interiérového designu ), rychlé tempo. Ukrytá perla. John Boorman měl na začátku kariéry výbornou formu, škoda že tyhle filmy u nás vůbec neběží a málokdo je ( a režiséra ) zná... -- A Lee Marvin byl asi největší "cool motherfucker" let šedesátých -- "You´ll ask him for the money, he´ll say no, and you kill him" - "Yeah, Something like that" -- A napodruhé jdu na 5*. Film, která mý ukrytý podprahový rozměr ( nutí k dalším shlédnutím ) a jeho feeling vám z hlavy jen tak nevymizí, stejně jako obrazy z něj ()

movie

"You threaten a financial structure like this for $93,000? No, Walker, I don't believe you." Hrdina až téměř kavkovského rozměru (snaží se získat zpět peníze, které mu zřejmě nikdo nechce dát a každý se radši nechá zabít), mírně suréálná/psychidelická atmosféra, dokonalá režie, zvuk a střih (klapaní Walkerových podpadků a následné zjevení v době jeho ex-manželky), spousta asociačních feedbacků a velmi strohý Lee Marvin. Po shlédnutí POINT BLANK mi v hlavě uvízlo spoustu obrazů, kterých se asi jen tak nezbavím. Předloha Richarda Starka se dočkala dalšího z pracování ve filmu PAYBACK, ta je o něco zábavnější, ale rozhodně se s POINT BLANK nemůže srovnávat co se formy týče - ta je zde úplně dokonalá. ()

Jossie

Já si nemůžu pomoct, ale ta umělecká forma mě vyloženě vytáčela. Lee Marvin je sice charismatický sympaťák a drsný mstitel, ale mně to ošklivé neumělecké zpracování remaku s Melem Gibsonem bavilo prostě víc. ()

Jara.Cimrman.jr

Obě verze Odplaty sice jsou mému oku sympatičtější než tento jejich starší bratr, ale vzhledem k datu výroby se jedná o velmi podařený kousek. Rád bych tímto poděkoval uživateli Foma za jeho komentář, který pokřivil mé triviálně přímočaré vnímání světa natolik, že mi začaly dávat smysl i scény, při jejichž sledování jsem si málem nechápavě ukroutil hlavu. ()

EdaS

Místy se ta artovost trochu přejídá, ale jinak je Point Blank vizuálně fascinující neonoirovka se stylově chladným Lee Marvinem a andělsky krásnou Angie Dickinson. ()

dobytek

Divnej a zmatenej začátek, pak trochu nuda, zhruba teprve od půlky se to pomalu rozjede... Ale existuje hromada podobnejch a mnohem lepších filmů. Lee Marvin je celkem dobrej, záporáci naopak takový úplně nevýrazný. Sem tam trochu akce, sem tam nějaký podivný flashbacky, jakž takž fungující drsná atmosféra. Co je zrovna na tomhle filmu tak kultovního, zásadního a přelomovýho, jsem moc nepochopil... 50% ()

choze

Velmi stylová šedesátková kriminálka. Nemluvnej Marvin je správně drsnej (po The Killers se ve filmu opět setkává s Angie Dickinson), Vernon zase úlisnej a celý je to parádně natočený, jak jsme od Boormana zvyklí. ()

Gilmour93

Znáte naléhavější zvuk, než zrychlující se klapot podpatků Lee Marvina? Díky některým indiciím jsem si vybral možný výklad "předsmrtelné blouznění s upnutím na pomstu", ale právě ta halucinogenní forma, flashbacky a celková roztěkanost mi nějak nesedly do noty, stejně jako strojené drsňáctví gangstera Walkera bez křestního jména, co chce něco zpět a nejsem si moc jist, jestli jsou to zrovna peníze.. ()

freddy

Pomsta umí být velmi silným hnacím motorem. A hlavní hrdina si jde během filmu neomylně za tím, co chce, a nehledí při tom na následky. Jeho pomsta je rozhodně zajímavá, jeho pohnutky pochopitelné a jeho postupy fascinující. A nelze mu upřít ani charizma. Během filmu jsem neměl ani na okamžik čas se nudit a jak film pokračoval, byl jsem stále zvědavější, co se bude dít a co případně zase ten borec vymyslí, aby se dostal o něco blíže ke svému cíli. Až na ten začátek, kdy mi chvíli trvalo pochopit, oč tam jde, to je dokonalý film, který mě bavil. /Noir Film Festival, 20.8.2017/ ()

Wacoslav1

No vida předtím jsem neměl ani potuchy, že tohle je film kterým se vlastně inspirovala Odplata s Gibsonem a to do jisté míry až tolik, že by se skoro dala označit za přímý remake který se teda povedl o třídu výš. Každopádně ani tenhle originál není úplně špatný, ale rozumím, že někdo může mít problém s tím, že to je taková typická nikam nespěchající navíc divácky dost odtažitá sedmdesátková záležitost. Nicméně charismatický Marvin je držák a tak i když tady už se moje hodnocení na čtvrtou hvězdu nevytáhne, tak jsem rád, že jsem se o existenci tohohle filmu dozvěděl a doplnil jsem si ho. V rámci porovnání s Odplatou ne úplně marná záležitost.65% ()

pepo

Velmi zvlastny film. Vlastne ani neviem, ci sa mi pacil. Formalne to bolo uzasne, hromada scen je paradnych, ale dost casto som sa kruto nudil. 7/10 ()

cheyene

Na můj vkus zbytečně chaotický thriller, kterému však nelze upřít atmosféra a dobře zvolené prostředí. Lee Marvin tradičně skvělý. ()

JohnnyD

7/10 Drsňák Marvin, sexy MILFka Angie Dickinson, krásna kamera a atmosféra San Francisca sú super, ale scenár je dosť chaos (hlavne úvod) a príbeh (neo)noirovská rutina. ()

kyselina

...Rob se rozepsal plný vášně a nadšení...naprosto souhlasím, jen bych totálně vyzdvihla střih...ještě nikde mě tak nezaujal jako právě tady... ()

Vančura

Dokoukáno s maximálním sebezapřením - minimálně v první polovině jsem skutečně měl tisíc chutí tu blbost vypnout. Ten film je vyprávěn strašně zmatečně - čert aby se vyznal v tom, o co tam vlastně šlo. Osobně mě opravdu nekonečně iritovalo sledovat honbu toho prošedivělého chlápka za jeho zatracenýma prachama, kvůli nimž postupně odkrágluje jednoho záporňáka za druhým. Bože, dopřej mé intuici dostatek prostoru, aby mě před podobnýma kravinama na ČT2 do budoucna ochránila. ()

Javert

Pořádný 60s nářez, přesně jak to mám rád. Napínavý děj odehrávající se ve slunné Kalifornii nás u obrazovky drží jako přibitý nejen díky scénáři a krásné kameře, ale hlavně díky Marvinovi jemuž jeho role padne jako ušitá. Nebojím se říct, že je to lepší než o rok mladší Bullitt. Sakra, barák jako měl Brewster bych hned bral...:) ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film