Při přepadení banky je stárnoucí gangster Walker (Lee Marvin) postřelen svým komplicem, který vzápětí zmizí s ukradenými penězi i s ženou svého přítele. Walker se dostane do pověstné věznice v Alcatrazu, kde si musí odpykat dlouholetý trest. Po celou dobu svého trestu je posedlý jedinou myšlenkou-jak krutě se pomstí zrádnému společníkovi a nevěrné ženě. Když však je konečně najde, zjistí náhle, že má co dělat s celou zločineckou organizací.... (Magic Box)

Trailer

Caszidy

Vida, tak ona ta gibsonova Odplata je vlastně remakem marvinových Bez okolků. Musím uznat, že po téměř otravném úvodu se zřejmě "uměleckým" střihem(jež mě málem odradil od dalšího sledování), se snímek rozjel k nezastavitelné jízdě za onou odplatou zhmotněnou dlužnými 93 tisíci dolary. Lee Marvin je jako zatvrzelý a neústupný gangster Walker naprosto skvělý a ostatní herci ve vedlejších rolích odvádějí též solidní výkony. Takhle nějak by to mělo vypadat. ()

Bat55

Oldschoolová kriminálka, ktorá totálne nudí. Nekompromisný Walker, stvárnený Lee Marvinom je pre mňa nezaujímavá postava, nudná a samotného herca taktiež nemusím. Až na pár dobrých nápadov, tomuto filmu chýba nejaký lepší charakter (stvárnený lepším hercom), lepší scenár a lepšia akcia, ktorej je tak málo, že keď nejaká príde, človek by mal mať radosť. Namiesto toho akcii chýba napätie (ako celému filmu) a nejaká invencia. Jediné, čo môžem pochváliť, je zopár scén a výborný vizuál. /30%/ ()

Jara.Cimrman.jr

Obě verze Odplaty sice jsou mému oku sympatičtější než tento jejich starší bratr, ale vzhledem k datu výroby se jedná o velmi podařený kousek. Rád bych tímto poděkoval uživateli Foma za jeho komentář, který pokřivil mé triviálně přímočaré vnímání světa natolik, že mi začaly dávat smysl i scény, při jejichž sledování jsem si málem nechápavě ukroutil hlavu. ()

Foma

! Lehčí spoiler, kterej nezkazí zážitek z filmu! Jestli to chápu správně, tak Marvin je mrtvej už od začátku a tohle všechno se odehrává v jeho umírající či posmrtnej mysli (vlastně je to takový jeho bardo), až konečně pochopí, že nemá cenu se snažit a "zmizí", přesekne pouta. Proto je pořád vlastně neohroženej a vše mu prochází. Protože - všechno se ve filmu dubluje, od jeho ženy - její sestry, až po dva Alcatrazy. Je to tak, ne? Vždyť na konci se to odehrává na Alcatrazu a při posledním záběru se kamera vznese a v dáli v zálivu je zase Alcatraz , ale ne ten samej. Takže jeden z nich neni skutečnej a tak je to v celým filmu, takže je ten film dost skvělej. A Lee Marvin taky. ()

corpsy

Tento snímok ide bez okolkov rovno k veci. Z môjho pohľadu sa jedná o jeden z najdrsnejších thrillerov rokov 60. a aj keď sa predsa len tou krvou a násilím trochu šetrí, v rámci svojej dekády to bolo terno. Pozitíva som vychytal. Ale aj napriek tomu ( a pre mňa oslnivému vizuálnemu prístupu k látke ), ide o nudný a paradoxne vzhľadom k minutáži aj rozvláčny snímok, ktorý som neveril, že ma bude viac nudiť, ako priťahovať. ()

• Angie Dickinson a Sharon Acker byly ještě před uvedením filmu na hlavní straně časopisu Life a na pozadí měly vězení Alcatraz. (Terva)
  • Podle románu Richarda Starka "Lovec" (The Hunter) (Terva)
  • Bez okolků se dostal i do projektu "1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete". (Terva)

Související novinky

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (více)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (více)