V živote Júlie sa neustále preplieta a spája súčasnosť s minulosťou. V mladosti ju osud odlúčil od jej životnej lásky, ale zároveň zariadil, aby ju opäť stretla, hoci až po štyridsiatke... Mladá Júlia sa zamiluje do vysokoškoláka Ermesa Corsiniho, ale ten sa ožení s egocentrickou a bohatou dedičkou Martou Montiniovou. Aj Júlia sa vydá a dlhé roky vedie navonok spokojný život ako matka a úspešná spisovateľka, no nik netuší, že vo vnútri trpí pre nezáujem neverného manžela. Keď sklamaná manželstvom po rokoch stretne Ermesa Corsiniho, svoju dávnu lásku zo študentských čias, obaja s radosťou obnovia staré priateľstvo. Spoločne konfrontujú svoje životné skúsenosti a škandály, rozoberajú chyby, ktorých sa dopustili v zbabraných manželstvách, aby nakoniec dospeli do situácie najťažšej, keď Júlii diagnostikujú rakovinu. Počas tejto ťažkej životnej skúšky Júlia stretne niekoľko vzácnych ľudí, ktorí jej pomôžu nájsť dostatok vôle, aby opäť našla silu žiť a milovať. (oficiální text distributora)

fonca

Spomienka na detstvo, už vtedy film veľmi emocionálne zasiahol, hlavne krásna hudba Francisa Laia, len kde ho zohnať :-( Keby vedel niekto poradiť, pošlite mi správu, napíšem mail :-) ()

vydumnica

Jeeeej toto som kedysi davno velmi rada pozerala:-). Krasna filmova hudba, pekne talianske prostredie, sympaticki hlavni hrdinovia a aj dej bol zaujimavy, pravdaze. Velmi pekny mini serial. ()