Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V tomhle svižném thrilleru plném akce spojí bývalý nájemný zabiják síly se svojí sestrou a problémovým teenagerem, aby se pomstil svému nevlastnímu bratrovi. (Netflix)

Videa (1)

Recenze (42)

rollman1 

všechny recenze uživatele

Ale jo, proč ne. Španělé nejsou úplně známí svými akčními fláky, takže když vyleze něco takového, co se aspoň snaží vzdát poctu Johnu Wickovi a třeba i tomu Zátahu, nemám problém to nadhodnotit. Jasně, není to vyloženě kulervoucí, ale je to natočené od srdíčka. Tvůrci jsou podle všeho fanoušky žánru a dali do toho opravdu maximum. Akce šlape, je celkem solidně brutální a fungují i postavy a to jak kladné, tak i záporné. Příběh je úplně banální premisa o pomstě, ale kolem toho ja namotáno spoustu dobře natočených soubojů a přestřelek, takže mě to vůbec neštvalo. Kdy naposledy jste viděli film, který by byl v tomhle žánru nějak originální co se týká příběhu? Já už dlouho ne, takže i když to mám pocitově spíš na 4*, dávám 5* a to jen proto, že jsem se skvěle bavil a vychutnal jsem si každou minutu aniž bych musel všechno prznit. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Evilphoenixovy modlitby byly vyslyšeny v Barcelonské katedrále a konečně Španělé krom parádních Thrillerů mají na kontě i parádní akční řežbu, která si bere to nejlepší z Johna Wicka a Korejských gangsterek!Je to sice přímočarý Revenge dvou bratrů, při kterém zařve půlka lidí v Barceloně, ale vůbec mi to nevadí, protože film servíruje přesně to, co si fanoušek akce žádá a to je hromada mrtvých ( Troj ciferné číslo!!!) a jedna akční scéna za druhou ( Je tu snad 12 akčních scén tvl!).Je tu výborný hlavní hrdina, chlap, ze kterého jde strach a smrt cítit, je namakaný, jeho údery bolely i mě a rozhodně se mu dá skvěle fandit. Potěší i skvělý villain jakýsí mix Španělského Yakuzáka, který má skvělé kumpány ( Japonec!!). Akce je hezky různorodá, střídají se zajímavé lokace a pokaždé i jiná zbraň. Líbil se mi fight na toaletě, na parkovišti s noži, finále s katanou, fight v s Japoncem, fight s úzké chodbě, i v baráku a vrcholem je nejspíš dílna - Šroubováky místo nožů, kleště a flexa!! Došlo i na pár Wickovských headshotů a Rkem se zde místy fakt nešetří. Jde se z jedné akční scény do druhé, na nic jiného zde není prostor a díky Španělskému kabátku, to nepůsobí tak hloupě a naivně jako Americké akčňáky.Vizuál, našlapané tempo, fajn hudba, skvělý hlavní hrdina i záporáci a skvěle natočená akce z Xtreme dělá poctivou akční řežbu, která fanoušky akce nezklame. Kdo však čeká další drama, citové vydíračky, filosofování, romantiku, melo drama a jiné sračky, tak je na špatném místě.Netflix zabodoval a nejlepší Španělský akční film v historii. 8.5/10. ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Nesourodá směsice brutální bitkařské akce a ještě brutálněji retardované zápletky. Myšlenkové pochody některých scénáristů jsou mi mnohdy naprostou záhadou. Proč tvůrci nemohli film pojmout jen jako béčkový řežebný akčňák o zradě a pomstě? Temný a syrový, vizuálně pohledný, s několika zajímavými (takřka comicsovými) postavami a s pěknými (i když absurdními) bojovými scénami, ve kterých se mrtvolami opravdu nešetřilo? Proč do něho museli zakomponovávat ultraidiotskou dějovou rovinu o Leovi, která mi celý film otrávila až znechutila? Opravdu se takovéhle středoproudové zápletky v gangsterských thrillerech (nejen) divákům líbí, opravdu si je žádají, opravdu filmy činí přitažlivějšími? Jsem snad mimozemšťan? Nebo je snad představitel onoho vylízaného mentála nějaký chlapecký idol španělských dívek, kvůli kterému má filmu stoupnout sledovanost? No, vlastně jsem po tom ani nepátral, je mi to putna. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Že jeden z nejlepších akčních fláků, který jsem v poslední době viděl natočí Španělé, to jsem teda fakt nečekal. A co ten hlavní drsoň ? Kde takovýho boha španěláci vyhrabali ? Proti němu i Jasons Statham jen cukrovej dortíček pro ženský v coctail baru. Hrozná škoda, toho navýšení dějové zápletky o toho smetáka, protože jinak bych nevahál z pěti, byť Max byl asi výsledek dvou zamilovaných terminátorů, ale ty fighty, chorea, tvrdost, nápaditost, to teda wau.  No a Andrea Duro, chlapci, ta taky není marná, jen by jí to asi nechtělo nasírat. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[76%] Španělé prostě umí! Po akční stránce to bylo v podstatě dokonalé. Něco ve stylu Johna Wicka a to opravdu nechci přehánět. Akčních sekvencí bylo hodně. Hlavní hrdina bojoval proti velkému množství protivníků. Ale naštěstí zde akce nezačala nudit, i když jí mohlo být o trochu méně. Příběh vůbec nepřekvapí, moc nezaujme, ale ničím špatný není. Vedle vydařené akce mě nejvíc asi bavilo ústřední duo záporáků, kteří si zahráli zlé, mexické bratry v posledním Rambovi. Ti dva to zahráli opravdu bravurně, takže si mou pozornost udrželi až do konce. Takových filmů se natočilo dost, ale zde není, co bych extra zkritizoval. Skvělá AKCE a výteční záporáci. I hlavní hrdina krom svých bojových dovedností ušel. Asi bych to ještě víc zdramatizoval, abych měl o hlavního herce větší strach, ubral pár akčních sekvencí atd, ale co … každý den se na to dívat nebudu, ale někdy se k tomu třeba s chutí vrátím. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama