Komentáře uživatelů k TV seriálu (11)

Krásně zpracovaná podstatná část životopisu slavného francouzského skladatele německého původu Jacquesa Offenbacha. Způsob zpracování dokládá, jak si Francouzi vážili a váží tohoto "otce" operety. Snad žádný jiný skladatel se tak nezasloužil o rozvoj tohoto typu hudby. A o tom ten seriál je. Je jenom škoda, že dnes jsou divákům takováto díla televizema "odpíraná" a to ve jménu uvádění nesmyslných krváků, hororů a romantických kravin. Seriál by i dnes určitě prospěl mladým k poznání jiného typu hudby, než je bezduché, rytmické mlácení do nástrojů všech druhů. I když je otázné, zda by se na to vůbec dívali. Dnes totiž frčí muzikály, což ale nakonec není nic jiného, než moderní podoba operety. Vedle nádherné hudby Offenbacha nezapomenutelným způsobem ztvárnil Michel Serrault, a i proto dávám 5.(8.3.2012)

Jako dítě mě svět operetek nesmírně nudil. Až jsem prošel hudebním vývojem, tak pak se mi do něho občas vsunula i operetka. A Offenfach patří mez ty skladatele, kteří ve svém oboru dosahovali dobrých výkonů. Sice to není moc pro mě, ale trojku dávám za to, že tenhle žánr existuje, že si získal své publikum, své příznivce, není jich moc, ale přijde mi to, jako obohacení - třeba jen dočasné - života mnoha lidí - co se na to někdy naladili...(1.7.2010)

Seriál neztratil nic ze svého kouzla. Francouzi si na své domestikované přistěhovalce nikdy nenechali sáhnout a milovali je možná více než své rodáky. Ze seriálu je cítit úcta k Offenbachovi, která však naštěstí neupadá do servility, neboť je kompenzována značným nadhledem.(20.9.2014)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 8.1.1982 - réžia českého znenia (ČST Praha) = OLGA WALLÓ (2.4.2009)(2.4.2009)

...spomienky matné,ale pozitívne....rád by som si ešte pozrel,ale žiaľ dobré veci z TV odchádzajú ako prvé a i tento príjemný seriál je toho dôkazom.(11.8.2015)

Seriál, který jem viděla před mnoha a mnoha lety. Samotný děj už si nijak zvlášť podrobně nevybavuju, ale pamatuju si ATMOSFÉRU, kterou dokázal vyvolat. Stal se jedním z těch příběhů, které jsem prožívala. Netuším, jak by na mě zapůsobil dnes, ale patří k těm čestným výjimkám, které si troufám ohodnotit, aniž bych se na ně musela podívat znovu.(26.8.2010)

Reziser Michele Boisrand mi teda vela nehovori, a ako serial je to tiez len priemerne. pribeh o Offenbachovi a divadelnej scene je fajn, ale dost nudi. Francuzi vsak posunuli serial do priemeru vdaka nadhladu. 50 %(20.9.2014)

Životopisný seriál plný humoru, krásných kostýmů, tanečních výstupů a nestárnoucích melodií ze všech známých operetek tohoto populárního skladatele, kterého skvěle ztvárnil Michael Serrault jsem měla moc ráda. Škoda, že je zapomenutý někde v archivech francouzské televize, určitě by i v současnosti zvedl sledovanost. Dodnes si z něho pamatuji jednu repliku pronesenou popletenou subretou z pódia směrem ke královské lóži, v níž seděl Napoleon III. přezdívaný „Orlík“ a to : „V orlím hnízdě vyrůstal oslík.“(7.10.2011)

Dovolím si ohodnotit tento seriál ač mé vzpomínky na něj jsou z doby "pravěku" mého dětství. Ale už samotný fakt, že ve mě tento seriál vůbec nějaké vzpomínky vyvolává (vzpomínám si hlavně na scénu z posledního dílu, kdy Offenbach téměř ještě na smrtelné posteli skládá operu Hoffmanovi povídky), svědčí myslím o tom, že šlo o kvalitní televizní počin. Strašně moc mě mrzí, že ČT není schopna tento seriál reprízovat (po vzoru seriálu Verdi). A jak jinak se k tomuto dílu dostat, přiznám se nevím.(12.6.2017)

Tohle si pamatuju, u nás to šlo o pár let později, byla jsem čerstvá náctiletá a hrozně mě to bavilo. Hudební, inteligetní, vtipné. Pročpak to zmizelo z televize, pročpak to nikde není? Pročpak?!(25.11.2012)

Hodnotím jen po paměti, viděla jsem v 80. letech a moc se mi to líbilo, tou dobou to byla jedna z nejlepších věcí, co se daly v ČST vidět. Škoda že to nedávají znova.(21.10.2013)