Reklama

Reklama

Stříbrné brusle

  • Rusko Серебряные коньки (více)
Trailer

Obsahy(1)

Začíná 20.století. Před našima očima se vynoří pohádkový Petrohrad v bílém šatu. Řeka Něva a její přilehlé kanály jsou zamrzlé na kost. Hemží se bruslaři a trhovými stánky. Petrohrad je domovem mladého Matvěje, syna chudého lampáře. Vydělává si na živobytí jako poslíček místní pekárny. Jeho jediným pokladem je pár postříbřených bruslí. Když nespravedlivě přijde o práci, jeho nový přítel Alex, který je hlavou bandy nepolapitelných kapsářů, ho naučí nejen trikům svého řemesla, ale i některým bruslařským finesám. Pak potká Matvěj Alisu, dceru vysoce postaveného úředníka, která sní o studiu vědy, ale má se vdát za mladého, ambiciozního knížete. Cesty Matvěje a Alisy se zkříží a toto setkání se stane pro oba osudovým. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

Hedka 

všechny recenze uživatele

Váham s hodnotením medzi 3 a 4. Atraktívne zimné prostredie Petrohradu za cárskeho Ruska má veľký podiel na celkovom dobrom dojme a samozrejme aj výprava, krásne kostýmy i herecké výkony. Samotný príbeh mi však pripadal pritiahnutý za vlasy, nereálny a na môj vkus  až priveľmi romantický. Ale keď to berieme ako rozprávku alebo ako oddychovku  počas voľných zimných dní, kedy sa pre hrozné počasie ani nedá ísť vonku - môže byť. Rusi vedia zahrať na "vizuálnu strunu". ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Začiatok ma moc neoslovil, ale s pribúdajúcim časom ma príbeh dokázal vtiahnuť. Také krásne, horko sladké romantické povyrazenie za láskou a za svojim snom. Hlavne to bolo nápadité a pomerne svojské, žiadna osvedčená, vychodená romantická cestička sa tu nekoná. A k tomu nádherná dobová výprava, pár smutnejších miest... Rusi sa zase pochlapili. Nadpriemer. 75/100 ()

Reklama

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Láska aristokratky a zlodějíčka je mnohokrát viděný, staromódní, moderní, postsovětský a lehce pohádkový námět. Pokud se však odehrává v carském Rusku a na zamrzlých Petrohradských kanálech, může výsledek stát za shlédnutí (v Petrohradě jsem byl a exteriéry i interiéry si užíval). Zajímavé byly i ideologické a politické narážky (vzhledem k tomu, že film šel do kin na závěr roku), které mi nevadily a celé to ještě trochu obzvláštnily. V kolika filmech se objeví Mendělejev? Trailer. ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Nádherný dobrodružno-romantický příběh z carského Petrohradu. Už dlouho jsem neviděl film za 5* a toto mě velice překvapilo a potěšilo. Rusové nám přináší skvěle vyladěný příběh o mladém zlodějíčkovi na bruslích a mladé ženě ze šlechty. Jejich láska a napětí potěší divákovo srdce. EDIT: Film jsem po týdnu viděl podruhé a užíval jsem si to stejně, jako kdybych to viděl prvně. Ten film nemá vůbec žádnou chybu, je naprosto dokonalý. Ta vánoční atmosféra Petrohradu, mnoho scén na ledě, kolem vánoční trhy, skvělá napínavá zápletka a romantika. Film řadím do mé TOP 10. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Vizuálně krásné, určité pasáže moc fajn, pěkná- sympatický, ale za ty bolševické dřísty prdy tuhle bajku splachuju zvesela do hajzlu. S Marxem prudit už i tady, peklo, které naše potomstvo určitě koukat nebude. Propaganda se dá přežvýknout ve filmech starých, kde se jí tvůrci obtížně vyhýbali, v pohádkovém příběhu ani náhodou. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v St. Peterburgu a tiež v neďalekom Kronštadte, opevnenom prístavnom meste na ostrove Kotlin. (MikaelSVK)
  • Když je Alice (Sofja Priss) u zkoušky, je podporována starším vědcem. Je to Dmitrij Mendělejev (1834–1907), slavný ruský vědec, který je zakladatelem periodické tabulky prvků. Ve filmu ho ztvárnil Sergej Koltakov. (aporve)

Reklama

Reklama