Reklama

Reklama

Epizody(7)

Obsahy(1)

Matka dospívajících dvojčat se po 17 letech vrací do rodného města. Když záhadně zmizí, její děti se musí vyrovnat s tajemným rodinným dědictvím. (Netflix)

Recenze (18)

kaylin 

všechny recenze uživatele

První sezóna seriálu „Curon“ se zaměřuje na jedno velmi specifické, podivné městečko, které má svoje temné postavičky, osudy, které nejsou vždy pěkné. Ale cílem seriálu není vyloženě děsit, je to spíš ona depresivní atmosféra, která zde hraje prim, ta spolu se skutečností, že vlastně pořádně nevíte, co se zde děje a postupně to teprve odhalujete. Bohužel to může být chvílemi celkem nuda. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Som teda poriadne zvedavý, čo sa udeje ďalej. Koniec indikuje, že budeme mať pokračovanie a ja budem určite opäť pri tom. "Curon" ma celkom slušne navnadil svojim marketingom. Téma bola zaujímavá, poster ma okamžite upútal a seriál pôsobil celkom inovatívne. Možno aj preto ma trošku mrzelo, že otvorenie nebolo úplne ideálne, ale málokedy človeka chytí hneď prvá epizóda. Postupne sa však veci začínajú dvíhať a začíname chápať jednotlivé súvislosti. Keď sa to začne rozpletať, uvedomil som si, že koncept úplne originálny zase nie je. Najlepšie by som to asi prirovnal, že ide o mix "Look Away" a "Us". A myslím to v dobrom. Reálne si zobral najlepšie z oboch filmov a dali to dokopy do celkom silného seriálu. Aspoň teda, zväčša. Sú tu určité momentky, ktoré mi úplne nesadli. Ako príklad uvediem scénku z predposledného dielu, kde sa niekto snaží dostať sekerou do dverí, aby niekoho zabil. A je to spracované ako keby sa snažili kopírovať Kubrickovo "The Shining". Reálne to tvorcovia robiť nemuseli. Najlepšie momentky sú podľa mňa keď vidíme ako jednajú mnohé klony. Napríklad Lucasov klon je asi najdesivejší. A veľa z toho robí mimika a osvetlenie. Mám rád také scénky. Plus priznávam, že aj koncept toho, ako klony vzniknú je podľa mňa veľmi zaujímavý. A celé to je ako príbeh o dvoch vlkoch. Ktorí žijú v nás. Táto metafora dosť hovorí o tom, čo sa vo filme deje. Je zaujíamvé sledovať postavy, ich vývoj a koľko sa toho o nich budeme postupne dozvedať. Veľmi dobre to zamieša kartami. A to mám rád. Uvidíme čo seriál prinesie ďalej, ale som tomu otvorený. Chcem vidieť viac. Tak do toho. Hodnotenie: B+ ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

dobrý nápad,který navíc zvládne vyprodukovat místy hodně solidní atmosféru.Bohužel to ovšem zvládá pouze v jednotlivých momentech a nedovede si odpustit hluchá místa (kterých je hlavně v první polovině víc než těch povedených) a výš nedosáhne i díky kupícím se nelogičnostem v polovině druhé.Každopádně když bude druhá řada,klidně se mrknu...60% ()

Nach 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Velice silný a slibný námět, který je bohužel jen částečně vytěžený. Nejsilnějším momentem celé série je tu tak finální věnování seriálu památce obětí COVIDU-19, což není úplné terno. Na druhou stranu ale nejde ani o kvalitativní katastrofu. Herci jsou dobří. Atmosféra slušná a kdyby práce s charaktery šla více na dřeň a méně na klišé, šlo by skutečně o pětihvězdičkovou krásu, u níž se budu těšit na případné pokračování. Takto mě ale nechává další série chladným a budu jen rád, když mě pozitivně překvapí. Ale nevěřím tomu. Jestli vás zajímá můj komentář na jednotlivé epizody, tak si je rozklikněte a začtěte se. Za mě ale výsledný dojem je pod hranicí čtyř sluncí. 70% ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Od italů je to přímo nadlidsky dobrý kousek, tajemná, mysteriozní atmosféra zvláštního města Curonu a nápad, který dostává 100 bodů za originalitu, protože podobnou ujetinu jsem ještě neviděl a místy mi to vzdáleně připomínalo Peeleho Us. Po celou dobu je seriál dostatečně zajímavý, aby udržel tempo, jeden díl byl dokonce nadprůměrně dobrý, kdy se odhalí směr, kam se budou další díly ubírat, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že z tak kvalitního nápadu by se dalo vytřískat daleko, daleko víc a mohli si s tím tvůrci více vyhrát, dokonce stopáž i více natáhnout a udělat z toho komplexnější výsledek. Takhle se na to ke konci tak trochu vyprdli, což je škoda, protože právě ten by mohl zanechat největší dojem. Cliffhanger na konci směřuje nejspíš k další sérii, tak uvidíme, jak se s tím poperou. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama