Curon (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Itálie, 2020, 5 h 28 min (Minutáž: 41–51 min)

Není to vyloženě špatné, ale ani dobré. Premisa slušná, herci a atmosféra taky. Začátek trochu pomalejší, ale to není až takový problém. Pokud bych se měl držet srovnání s Darkem, Curon je hodně propagován ve stylu, kdo má rád Dark, podívejte se na Curon, tak zatím zdaleka kvalit Darku nedosahuje. Dark je vyjímečně dobře vysoustružen do nejmenšího detailu, v Curonu jsou to naopak detaily které hodně ruší. Když začnu od konce, čerstvě napadne shíh, hezci se pohybují někde, kde by nikdo neměl být, ale všude je našlapáno. Kluk s jednou zbraní, dokáže svázat čtyři, z toho jednoho velmi dobrého boxera, atd. Podobných detailů, nebo nelogičností je bohužel poměrně dost. Váhal jsem mezi 2 a 3 hnězdami, nakonec dám 3.(14.6.2020)

První sezóna seriálu „Curon“ se zaměřuje na jedno velmi specifické, podivné městečko, které má svoje temné postavičky, osudy, které nejsou vždy pěkné. Ale cílem seriálu není vyloženě děsit, je to spíš ona depresivní atmosféra, která zde hraje prim, ta spolu se skutečností, že vlastně pořádně nevíte, co se zde děje a postupně to teprve odhalujete. Bohužel to může být chvílemi celkem nuda.(29.6.2020)

Som teda poriadne zvedavý, čo sa udeje ďalej. Koniec indikuje, že budeme mať pokračovanie a ja budem určite opäť pri tom. "Curon" ma celkom slušne navnadil svojim marketingom. Téma bola zaujímavá, poster ma okamžite upútal a seriál pôsobil celkom inovatívne. Možno aj preto ma trošku mrzelo, že otvorenie nebolo úplne ideálne, ale málokedy človeka chytí hneď prvá epizóda. Postupne sa však veci začínajú dvíhať a začíname chápať jednotlivé súvislosti. Keď sa to začne rozpletať, uvedomil som si, že koncept úplne originálny zase nie je. Najlepšie by som to asi prirovnal, že ide o mix "Look Away" a "Us". A myslím to v dobrom. Reálne si zobral najlepšie z oboch filmov a dali to dokopy do celkom silného seriálu. Aspoň teda, zväčša. Sú tu určité momentky, ktoré mi úplne nesadli. Ako príklad uvediem scénku z predposledného dielu, kde sa niekto snaží dostať sekerou do dverí, aby niekoho zabil. A je to spracované ako keby sa snažili kopírovať Kubrickovo "The Shining". Reálne to tvorcovia robiť nemuseli. Najlepšie momentky sú podľa mňa keď vidíme ako jednajú mnohé klony. Napríklad Lucasov klon je asi najdesivejší. A veľa z toho robí mimika a osvetlenie. Mám rád také scénky. Plus priznávam, že aj koncept toho, ako klony vzniknú je podľa mňa veľmi zaujímavý. A celé to je ako príbeh o dvoch vlkoch. Ktorí žijú v nás. Táto metafora dosť hovorí o tom, čo sa vo filme deje. Je zaujíamvé sledovať postavy, ich vývoj a koľko sa toho o nich budeme postupne dozvedať. Veľmi dobre to zamieša kartami. A to mám rád. Uvidíme čo seriál prinesie ďalej, ale som tomu otvorený. Chcem vidieť viac. Tak do toho. Hodnotenie: B+(12.6.2020)

...jen další zklamání v roce 2020, navnadilo mě to mystery atmosférou, aby mě to hned zklamalo chováním postav a totální stagnaci nějakého alespoň malého vysvětlení proč se děje tohle a proč tamto. Naštěstí to zachraňují postavy, které jsou sympatické a táhnou děj. Závěr série mi přišel stupidní a totálně bez nápadu. 5/10(13.6.2020)

Velice silný a slibný námět, který je bohužel jen částečně vytěžený. Nejsilnějším momentem celé série je tu tak finální věnování seriálu památce obětí COVIDU-19, což není úplné terno. Na druhou stranu ale nejde ani o kvalitativní katastrofu. Herci jsou dobří. Atmosféra slušná a kdyby práce s charaktery šla více na dřeň a méně na klišé, šlo by skutečně o pětihvězdičkovou krásu, u níž se budu těšit na případné pokračování. Takto mě ale nechává další série chladným a budu jen rád, když mě pozitivně překvapí. Ale nevěřím tomu. Jestli vás zajímá můj komentář na jednotlivé epizody, tak si je rozklikněte a začtěte se. Za mě ale výsledný dojem je pod hranicí čtyř sluncí. 70%(12.6.2020)