poster

Plány a touhy (TV seriál)

 • Velká Británie

  Devices and Desires

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1991, 6x52 min

 • LadyPupu
  ****

  Hezky komplikované vztahy, opět žádné snadno čitelné postavy a Dalgliesh jako pantáta ze mlejna s óbr charisma. Skvělá série! A pro zajímavost - ke (zde v komentářích zmiňované) Kate Beckinsale. Hraje tu roli mladé Alice Mair, která se sice objeví asi minutu ve druhé polovině 2. dílu, ovšem není vůbec vidět. Zazní pouze její hlas.(10.3.2017)

 • Ixbalanke
  ****

  Klasická výborná britská "rozhovorová" detektivka. Děj je natolik propletený, že bych si musela dělat poznámky, kdybych se snažila pochopit všechny vztahy a motivy mezi osobami. Skvělé uklidňující a inteligentní pokoukání... Autorka P.D.Jamesová se tentokrát inspirovala tématy jako jaderná energie vlivem černobylské události, potraty, hackerství a vyvíjející se počítačová technika, homosexualita, sociální péče o děti. Jamesová se snaží svými díly také něco říci, předat svůj názor. A líbí se mi, že tu není zesměšňována místní policie, ale že jsou to taky inteligentní policajti, stejně jako Dalgliesh. Oproti např. Poirotovi.(6.4.2012)

 • sud
  ***

  Asi nejslabší Dalglieshovka. Dějová linie, točící se kolem Pištce, možná není příliš originální (taky co se dá v tomto žánru vymýšlet originálního), je ale atmosférická a napínavá. Děj kolem jaderné elektrárny a ekologických aktivistů je nezáživný, zdlouhavý a překombinovaný. A inspektor Dalgliesh tentokrát ani nevyšetřuje a pouze z povzdálí přihlíží.(27.8.2009)

 • filmmovier
  ****

  Dost slabý Dalgliesh, ale nedá mi to, aby nedal ****. Tahle Dalglieshovka řeší více dějových linií, z nichž je ta ekologická naprosto nezáživná a ta s Pištcem poměrně zajímavá a napínavá. Herecky je ta řada opět dokonale obsazena, Roy Marsden se pro Dalglieshe narodil a za podívání stojí i mladá Kate Beckinsale. Navíc je tu poměrně dost dobrých a napínavých dějových zvratů, hlavně finále fakt stojí za to. Obvyklá atmosféra se ze seriálu samozřejmě nevytratila, a to je dobře. Předlohu jsem nečetl, tak nemůžu srovnávat, vím jen to, že tyhle Plány a touhy šly natočit lépe. Nic to ale nemění na tom, že je to další záživná detektivka. Navíc poslední marsdenovka... Sám Adam D. mohl dostat více prostoru, ale to nevadí. Celkem 80%, ale slabší příspěvek do série.(7.9.2012)

 • Piškotka
  *****

  Detektivka se správnými zápletkami, typická distingovanost a chladný britský odstup vyšetřujícího detektiva. Bez Roye Marsdena si Adama Dalghlieshe nedokážu představit. Zapadají totiž do sebe jako dílky puzzle. Klobouk dolů při výběru. A prostředí atomové elektrárny je opravdu netradiční pro vražedné plány a touhy. Každý se zná s každým,, tudíž i podezřelým může být každý. Komické je, že inspektor se tam vyskytne náhodou, protože tam náhodou tráví dovolenou. Jak náhodné.(28.6.2008)