Skandál v Gri - Gri baru

Československo, 1978, 83 min

Karel Steklý

Karel Steklý

Jan Seidel

Zdeněk Buchvaldek, Vladimír Menšík, Miloslav Holub, Jiří Holý, Vladimír Šmeral, Petr Svojtka, Jiří Krampol, Lenka Kořínková, Josef Vinklář, Regina Rázlová, Eva Kelemenová-Ziliziová, Zdeněk Řehoř, Josef Langmiler, Karel Šebesta, František Hanus, Jan Skopeček, Milan Neděla, Karel Urbánek, Bořivoj Navrátil, Jitka Zelenohorská, Jiří Němeček, Václav Štekl, Zdeněk Hradilák, Adolf Filip, Míla Myslíková, Lucie Žulová, Miluše Šplechtová, Jan Schánilec, Alice Šnirychová-Dvořáková, Roman Skamene, Ela Šárková, Slávka Hamouzová, Josef Beyvl, Vladimír Navrátil, Karel Hábl, Zdena Burdová, Oldřich Velen, Jiřina Bílá, Jiřina Zemanová, Václav Kaňkovský, Miloš Willig, Zita Kabátová, Stanislav Štícha, Jan Kuželka, Raoul Schránil, Jiří Lír, Josef Haukvic st., Josef Střecha, Jan Cmíral st., Vladimír Fürst, Ladislav Gzela, Miloslav Homola, Vladimír Pospíšil, Jindřich Janda, Tomáš Juřička, Nina Strnadová-Jarková, Eduard Pavlíček, Vít Pešina, Václav Štercl, Vladimír Bičík, Harry Macourek, Zdeněk Skalický, Jaroslav Toms, Václav Sloup, Renée Nachtigallová, Pavel Veselý, Vladislav Vychytil, Michaela Černá, Dana Kubálková, Jiří Cába, Vladimír Zoubek, Václav Cihelka, Leoš Holan, Josef Vašátko, Jaroslav Vocílka
  • karlee

Sžíravá kritika poměrů v sociální demokracii po první světové válce. Místo aby její šíbři podpořili Zápotockého kladenskou rebelii, jenom pletichaří. Jedna hvězdička za scénku, kdy rádoby socialista Menšík navšíví rodinu na venkově, tam si vesele pořádá zabíjačky a vykořisťuje dělníky v dřevařském závodě, zatímco rozmazlená dcureška tančí shimmy.(17.8.2013)

Další nezklamávající post Radnicový blábol.(13.3.2009)

• klúčik

Ten film je strašný!! Len sa čudujem, že v ňom hrajú taký veľký herci ako sú Menšík, Vinklář a pod. Dávam 10%.(10.2.2008)

• Master19

Vzpomeňte si na mizerné "špionské" díly Majora Zemana, odmyslete si Zemana a Hradce a máte prachbýdnou variaci na to, jak ti kapitalisti na nic, než mamon a války, nemyslí a jak nebezpečně a podloudně prorůstají do naší společnosti...(8.9.2008)

Plakátový přístup je na tomto filmu trochu znát, pro leckoho mohl být ten film příliš nezáživný, příliš politický a možná i trochu tendenční. Zase jiný pohled na události, kdy se v roce 1920 štěpila sociální demokracie. Když jsem se však na film podívat v obecné rovině, připadalo mi, že se dívám na současné zkorumpované politiky - a slušní sociální demokraté mi prominou - na dnešní situaci v sociální demokracii, které díky jejich vrcholným politikům taky začíná docházet dech, když ustoupila od svých ideálů. Jako tenkrát. Skvělý Menšík v netradičně politické úloze, tradiční Buchvaldek. Nemusím ten film vidět podruhé, lepší tři hvězdičky si zaslouží.(6.6.2016)

• - Obdobně jako v kriminálním filmu Holka na zabití (1975) i zde herec Jiří Němeček coby pekař předvádí precizní rychlou práci svých rukou s těstem, jež skutečně ovládal. (Ganglion)

• - Cena za scénář na filmovém festivalu v Hradci Králové 1978. (M.B)