Slasti Otce vlasti

Historický / Komedie

Československo, 1969, 101 min

Karel Steklý

Jaromír Hanzlík, Daniela Kolářová, Oldřich Velen, Vilém Besser, Zdeněk Kryzánek, Miloš Kopecký, Lubomír Kostelka, Milena Zahrynowská, Bohumil Bezouška, Vladimír Menšík, Jana Kasanová, Josef Gruss, Jiří Štěpnička, Josef Elsner, Karel Beníško, Jaroslav Cmíral, Jan Schánilec, Jan Pohan, Miloš Vavruška, Bohumil Švarc st., Nina Popelíková, Karel Gott, Kamil Bešťák, Josef Bartůněk, Bohuslav Čáp, Vlastimil Bedrna, Kamil Blahovec, Lubomír Bryg, Štěpán Bulejko, Stanislava Bartošová, Ludmila Engelová, Ladislav Gzela, Vladimír Hrubý, Vladimír Navrátil, Pavel Robin, František Suk, Vladimír Hlavatý, František Marek, Karel Hovorka st., Vladimír Hrabánek, Karel Hábl, František Hruška, Stanislav Juna, Blažena Kramešová, František Jákl, Petr Jákl st., Jiří Sládek, Karel Vítek st., Jan Kouba, Jan Přeučil, František Kubíček, Zdeněk Najman, Zdeněk Kutil, František Havlíček, Jiří Lír, Josef Kotapiš, Kajetán Maudr, Adolf Minský, Mirko Musil, František Hanzlík, Pavel Sedláček, Jiřina Součková, Antonín Soukup, Jiří Hein, Miloš Nesvadba, František Svačina, Karel Svoboda, Marie Štrampachová, Richard Záhorský, Miluše Zoubková, Rudolf Kalina, Jindra Ovčárová, Vlastimila Vlková, Michal Dohányos, František Horek, Jaroslav Sus, Magdalena Čechová, Jana Homolová, Eva Polášková, Eva Zakouřilová, Pavel Ruta, Jiří Trojan, Karel Anderle, Zdeněk Houška, Ivan Chrz, Petr Lebeda, František Plecháček, Miloslav Průša, Robert Ritschel, Zbyšek Šrůta, Petr Vinař, Milan Jonáš

Na Slasti otce vlasti se sice příjemně dívá, jenže jen po nějakou dobu a je to hlavně zásluhou herců a Klempířovy hudby. Co se týče děje, zdálo se mi, že film vlastně žádný pořádný ani nemá a že pánům Procházkovi a Steklému zkrátka jen tak náhodou vyšel při skládání různých scén za sebe. Stominutová stopáž je takřka vražedná.(31.1.2015)

Otec vlasti v podani Hanzlička byla pro mě dobra volba.Mladí Karla IV,bylo prý velmi bujare,ale taktéž zbožné.A to film Slasti otce vlasti přesně vypráví.(13.12.2009)

Krásný, starý film, plný vtipných hlášek. Sama jsem koukala, jak moc jsem se u něj nasmála! A nejkrásnější je pojetí Karla, jako mladého floutka, který není zvyklý na dlouhé jízdy na koni.(4.10.2012)

• Indominus

Trapná a blbá píčovina.(14.5.2016)

Veselohra Slasti Otce vlasti ukazuje celkem trefně, v jakém stavu bylo království České, když do něj Karel vstoupil. Zhruba v takovém jako dnes, akorát s tím rozdílem, že dnes se platí bankovkama a ne zlaťáky. Každopádně celkově mě snímek příliš nezaujal. Na to, že je titulován jako komedie jsem se příliš nezasmál. Na druhé straně bylo celkem zajímavé vidět krále a císaře Karla pod parou. Dalším zajímavým jevem je neobvyklá mluva. Tak jako tak jsme mohli sledovat skvělé herce jako J. Hanzlíka, který se své role zhostil vcelku dobře, či Miloše Kopeckého. Film je přesně ten typ, který můžeme charakterizovat jako neurazí, ale ani nenadchne.(18.11.2016)

Otec vlasti v trochu humornějším podání. Výborné výkony Hanzlíka a Kopeckého...70%(26.11.2018)

Příjemná historická hříčka se vyznačuje skvělou kamerou Jiřího Tarantíka a svěžými hereckými výkony. Nicméně filmu by prospěla umělečtější hudba (přímo se nabízí jméno Jiřího Srnky), Gott se mi do středověku moc nehodil. Mezi komediemi přelomu 60. a 70. let má snímek silnou konkurenci, v jejímž kontextu je přece jen místy zdlouhavý.(4.5.2019)

1 2 3 4 5 6 následující >>