poster

Svatby pana Voka

Komedie / Historický

Československo, 1970, 100 min

Režie:

Karel Steklý

Scénář:

Karel Steklý

Hudba:

Luboš Fišer

Hrají:

Miloš Kopecký, Pavel Landovský, Vladimír Brabec, Otakar Brousek st., Marie Drahokoupilová, Darina Chlebová, Jan Schánilec, Václav Sloup, Alois Müller, Jaroslav Moučka, Stanislava Bartošová, Julie Jenšíková, Helena Lišková, Daniela Pokorná, Eva Lorenzová, Petra Nohová, Jiřina Pechová, Marcela Pešinová, Eva Trejtnarová-Hudečková, Taťána Unkurovová, Jana Posseltová, Hana Vítková, Waldemar Matuška, Otto Šimánek, Eduard Dubský, Josef Hlinomaz, Míla Myslíková, Miloslav Holub, Oldřich Velen, Václav Kotva, Eugen Jegorov, Zdeněk Jánský, Jaroslav Štercl, Jiří Štěpnička, Miloš Nesvadba, Miloš Vavruška, Karel Augusta, Miloslav Homola, Vlastimil Bedrna, Václav Štekl, Lubomír Bryg, Oldřich Hoblík, Josef Bulík, Zdeněk Šavrda, Karel Engel, Karel Fořt, Ladislav Gzela, Ilona Jirotková, Rudolf Chromek, Jindřich Janda, Jana Bittlová, Zdeněk Jarolímek, Jaroslava Schallerová, František Kokejl, Josef Kotapiš, Jan Krafka, Václav Břichnáč, Karel Hanzlík, Karel Kmoch, Vladimír Šebesta, Gabriela Třešňáková, Blažena Kramešová, Jiří Krampol, Bohuslav Kupšovský, Jiří Lír, Lucie Žulová, Jarmila Májová, Willy Kuk-Znamínko, Zdeněk Najman, Antonín Soukup, Vladimír Hrabánek, Josef Kubíček, Aleš Morávek, Jiří Býček, Josef Šebek, Karel Bělohradský, Marta Záhorová, Vladimír Zoubek, Tomáš Zemek, Daniela Kolářová

Střih:

Jan Kohout

Scénografie:

Karel Lier

Masky:

Jiří Šimon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ravi
  *****

  Jeden vůbec z nejlepších českých historických filmů, které jsem viděl. Vynikající scénář podpořili svou genialitou Landovský a Kopecký, kteří jemným humorem dokáží z povrchního raně novověkého příběhu udělat zajímavý a poutavý portrét protkaný ůsměvnými momenty nejen pro sériového diváka, ale i pro historika hnidopicha. Taková genialita tvůrců dneska u nás už nekvete. Matuška skvělý. Nemám co dodat 100% = 5/5(2.7.2010)

 • Šandík
  **

  Historická veselohra sice nemusí být historicky přesná, ale pokud je, šlechtí jí to. Z tohoto hlediska je ovšem tento film naprostým nýmandem a plebejcem, protože na něm je historické pravdy jen tak málo, že o ní ani nestojí za to mluvit... Scénář působí dojmem, že jej Steklý napsal s partou podroušených kumpánů za jeden večer někde ve vinném sklípku. Vzdělanec a intelektuál, majitel knihovny čítající 11 000 svazků (nepochybně jedna z největších soukromých knihoven té doby v celoevropském kontextu) se ve filmu promění v primitivního proutníka, který čte knihy pouze pokud je nemocen... Budiž, komedie nemusí být historicky věrná... Jenže tenhle film nefunguje ani jako komedie. Je to unylé a trapné... O poznání slabší než předchozí Slasti otce vlasti, které ovšem taky nejsou žádný komediální skvost, pouze lepší průměr... Přitom skutečný životní příběh Petra Voka by za zfilmování rozhodně stál. Určitě by to ale nebyla žádná povedená taškařice, za to dám krk... Celkový dojem: 45%(8.10.2006)

 • Biopler
  **

  O Petrovi Vokovi som pri návštevách Južných Čiech počúval iné historky a jeho príbeh by bol hodný sfilmovania. Bolo by to určite znateľne lepšie ako táto historická zlátanina pod taktovkou Steklého. Film ozaj stojí na Kopeckého umení, ktorému som všetko veril. Veľmi dobre sa vžil do roly Petra Voka. Historické nesúvislosti napr. so zámkami na Červené Lhotě či Telči, zosmiešňovanie Rudolfa II. nebudem rozpitvávať. Na záver len vyzdvihnem fajn výber pani Chlebovej do roly Kateřiny z Ludanic. Krásna žena.(30.12.2015)

 • blackrain
  ****

  Petr Vok, kterého úžasně zahrál Miloš Kopecký, žil rozmařilým životem. Vydržoval si fraucimor (asi 12 žen), ale i tak nenechal jedinou ženskou sukni na pokoji. To ho málem zničilo. Nakonec i jeho zasáhl Amorův šíp. Zamiloval se do mladičké Kateřiny, která souhlasila se svatbou pouze pod podmínkou, že se zbaví svého fraucimoru. Zbavil se ho skutečně originálním způsobem, provdal je. Miloš Kopecký filmu vévodil. Jeho Petr Vok byl elegantní a vtipný.(5.10.2009)

 • Zevon
  ***

  Lechtivá komedie s výborným Milošem Kopeckým a dalšími. Nepříliš složitý děj je prošpikován hromadou různých srandiček a situačního humoru, který Vás bude provázet v podstatě celým filmem. Pan Vok Vám prostřednictvím svých vylomenin předloží jednotlivé postavy jako charaktery, plné kladného přístupu k životu i plné nectností, které byly i budou za všech dob a režimů stejně lidské. Film je humornou sondou lidské duše, kostýmy a kulisy jsou záležitostí druhořadou a návaznost na historii je zde spíše chápana jako atraktivita prostředí, proto působí dojmem povrchnosti a někdy i trochu násilné podbízivosti. Z díla jako takového je již cítit nastupující normalizační dech a myslím, že jej tvůrci stihli došít horkou jehlou tak tak.(3.11.2008)

 • - Růžové šaty, které má na sobě Kateřina z Ludanic v závěru filmu, byly ještě použity na plese ve filmu Tři oříšky pro Popelku pro jednu z tanečnic. (Jezinka)

 • - V části, kdy Petr Vok přijíždí za svojim bratrem Vilémem, nejde o Český Krumlov, sídlo Viléma z Rožmberka, ale o zámek Jindřichův Hradec. Ve scéně, kdy Petr Vok pošle Kateřině z Ludanic pěvce pod balkon, jedná se o nádvoří na zámku v Telči. (Vitoraz)

 • - Autorem scénáře k filmu byl známý spisovatel Jan Procházka. Jeho jméno však nebylo z politických důvodů uváděno. [Zdroj: Slovník českých spisovatelů od roku 1945] (Dzonysek)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace