Britský občan Harry Pendel vlastní v Panamě věhlasný krejčovský salón s nejpočestnější tradicí, kde se obléká mužská část místní smetánky. Harry má duši umělce a snílka a může se pokládat za úspěšného člověka. Jeho žena je zaměstnaná na správě Panamského průplavu. Andy Osnard je špión, pověřený dohledem nad průplavem v zájmu Velké Británie, jež ho odevzdala Panamě v roce 1999. Sdílný Harry je pro Osnarda skvělým zdrojem informací. Lze ho využít tím spíš, že Osnard brzy vypátrá, kde se Harry ve skutečnosti vyučil krejčovskému řemeslu. Harry ostatně skrývá před světem a před svou ženou i jiná tajemství, a tak je pro Osnarda snadné přimět ho ke spolupráci. Protože nemá na vybranou, začne si Harry vymýšlet senzační zprávy, které ohromí nejen Osnarda, ale hlavně jeho nadřízené. Kdo prodává průplav, kdy a komu? Harry má po ruce odpovědi, které Osnard náležitě vyšperkuje. Až se o tutlaný skandál začne zajímat zvědavý novinář a dokonce i Pentagon... (MFF Karlovy Vary)

KevSpa

Taková mile podivná záležitost, ve které se bohužel tříští moc žánrů. Chvíli je celkem příjemné sledovat film, kde člověk netuší, co z toho celého vyleze, jenže to nefunguje celou dobu. ()

Tom Hardy

Po celou dobu Agent z Panamy balancuje na hraně dvou žánrů a rozhodne se vlastně až finální scénou (která vše předchozí - bohužel - tak trochu schazuje). Být použit alternativní konec, který lze nalézt na DVD a který obrací vše do jiné roviny, než konec použitý, dal bych čtyři hvězdičky. S tímto zakončením je to za tři... a je to docela škoda... ()

Anthony

Co všechno může rozhodovat o zásadních věcech v mezinárodní politice - vyznění podobné jako u Vrtěti psem. Jen je tu méně humoru - označit film za komedii bych se celkem zdráhal. Pravda je, že tento pohled na tajné služby je docela zajímavý a vystupování Pierce Brosnana v roli agenta MI 6 nepostrádá jisté ironické kouzlo. Bohužel zajímavý nápad není příliš originálně natočen a tak nám nakonec celkově vychází jen průměrný slušný film. ()

movie

Skvělé herecké výkony a až ironická režie...Boorman umí...a Brosnan je v roli záporného charakteru velmi dobrý! ()

monolog

Zvláštně nadsazený a občas až do absurdity zabíhající špionský snímek. Musím se přiznat, že i když jsem měl práci, kašlal jsem na to a koukal na telku, tak je tenhle film odlišnej od ostatního podobnýho špionážního filmu. Příběh je satirickou kritikou zahraniční politiky USA, stejně tak ale i americkýho snu o zbohatnutí a příležitosti všech, jen když ji chytí za pačesy. Obsazení je trošku parodický. Jamie-Lee je opět manželkou špiona, Brosnan je opět tajným agentem, ale oba trošičku jinak, než jsme zvyklí. Podle mě je ale nejlepší výkon Brendana Gleesona, jehož herecké vystoupení a troška ztmavení na vlasech a vousech mě tak zmátly, že až doteď jsem si vůbec nebyl jistej, že to je on. Je jen škoda, že toho absurdně satirickýho tu není víc. Takhle jako by to stálo na půli cesty. Škoda, no. ()

Jara.Cimrman.jr

"Clapci doma by se rádi ujistili, že největší obchodní brána světa nepadne do špatných rukou. Když už v nich je." Nemám nic proti tomu, abych byl za trest přeložen do Panamy, kde bych osouložil všechny přítomný krásky, papouškoval báchorky a dojil z mocností prachy pro tichou opozici. Jen by to muselo bejt o dost zábavnější než mi to předvedl agent Osnard. S ním to byla taková nudná rutina, ze který nedokázal vykouzlit zábavu ani pohádkář a krejčí Pendel. Já si to prostě chtěl užít, zasmát se a ještě se při tom dozlatova opálit, což se tak úplně nepovedlo. ()

StarsFan

Dle mého názoru jeden ze silně nedoceněných filmů. Poprvé se u něj setkávám s tím, že na Rotten Tomatoes si od kritiků odnesl slušných 80%, zatímco u nás se stěží škrábe k horším třem hvězdičkám (momentálně 52%), které většinu lidí odradí od dalšího sledování. Pokud o něm totiž promluvíte u nás, nikoho nic nenapadne, maximálně si někdo odvodí, že mluvíte o nějaké neoficiální bondovce. Kromě Pierce Brosnana ale Krejčí z Panamy nemá s Bondem pranic společného. Celý film se potácí na hranici parodie (americký generál říkající: "Na naší vlajce chybí hvězdička, pánové!"), dramatu (Mickey zpívající Todavía Cantamos, zatímco Osnard a Pendel projíždění zničenou Panamou) a thrilleru (vrtulníky USA bombardující Panamu) a je jen na vás, kterému vyznění dáte přednost. Ať se totiž chytnete čehokoliv, vždy vám něco ujde. Důležité ale hlavně je nepřestavovat si pod tímhle filmem dalšího Bonda, protože budete sledovat spíš dlouhé rozhovory, přestřelky se jen tak nedočkáte. Navíc, pokud znáte spisovatele, jakým je John le Carré, můžete si být jistí, že on na dobré konce zrovna moc nedá, navíc je mistr toho, že se nic neděje a zároveň se toho děje strašně moc. A přesně takový Agent z Panamy je. Kritizující politiku Spojených států, ukazující špionáž z té tvrdší (a taky opravdovější) strany, celkem pomalu plynoucí... ale hlavně každým shlédnutím lepší. ()

freddy

Bál jsem se, že to bude špionážní snímek á la James Bond. Ale naštěstí tomu tak není, příliš akčních scén tu není a film má iv elmi zajímavý děj. Navíc jsou zde k vidění opravdu zajímavé herecké výkony kvalitních herců, jako jsou Pierce Brosnan, Geoffrey Rush, Brendan Gleeson či Jamie Lee Curtis. A jako bonus zde můžete vidět malého Dannyho Radcliffa ještě před tím, než začal účinkovat v Harrym Potterovi. Takže rozhodně zajímavý film, který není kopií Jamese Bonda, jak by se mohlo zdát podle názvu i podle obsazení hlavní role. Snímek je to koukatelný a já byl spokojený. Dávám tři hvězdičky. ()

Indiana

No jako z tohodle filmu jsem byl neuvěřitelně upocenej, neboť se to odehrávalo v Panamě (moje filmově neoblíbené prostředí) a zase tam všichni ti lidé chlastali a řvali (no prostě Jižní Amerika). Jediné, co tu stojí za zmínku, jsou herci, jimž vévodí Geoffrey Rush. Pierce Brosnan je spíše jen docela cool a vlastně jen krom toho, že dělá držky a svádí ženský, tam toho moc nedělá. ()

Anderton

Komplikovaným spôsobom prerozprávaná zápletka, ktorá sa nakoniec ukazuje ako pomerne jednoduchá, len je do hry zapojených až príliš mnoho postáv. Najväčšími kladmi je špičkové a presné obsadenie a najmä zasadenie do exotického prostredia panamskej metropoly. Ako pozvánka na dovolenku funguje film perfektne, ako špionážny trhiller s miernou nadsázkou mierne nadpriemerne, nedosahujeme tu predsa len kvalít Vrtieť psom. No a kto si chce skompletizovať adaptácie Johna le Carrého, ako napríklad ja, tak pre toho je film povinnosť. ()

Slarque

Pierce Brosnan jako agent MI6, který ojede, co potká. Nebylo to tu už? Alespoň nemá povolení zabíjet a hraje spíš sám za sebe než za Anglii. Zajímavější je Geoffrey Rush v roli krejčího, kterému jeho lži přerostou přes hlavu. Škoda, že se tvůrci nerozhodli, zda chtějí natočit vážný film nebo komedii. Takhle se to občas trochu tluče. ()

sharky

Agent (v originále krejčí) z panamy je jednou z nejlepších filmových adaptací knihy, Boormanovi se podařílio naprosto dokonale přenést naplátno pomalou a tísnivou atmosféru špionážních knih johna le carréa. Nic není uspěchané, děj jen pomalu plyne. Brosnan, Rush i Curtisová jsou skvělí když mají jako v tomto filmu co hrát. ()

MM11

Zbytečná ztráta času, k nesnesení pitomý film. Snaha pochopit logiku děje omrzí po první snaze o humor a zbytková rutina režiséra kdysi výborného Excaliburu je arogantně povýšená a zároveň prázdná. Fušerský scénář osciluje od žánru k žánru aby ke konci zabloudil do uličky. Prostě mnoho jmen a snaha zamaskovat, že vlastně nic nemáte. Lepší jít o dům dál.... ()

d-corso

Pierce Brosnan v roli trošku jiného agenta Jejího veličenstva, než jak ho známe z bondovské série. Nadprůměrný, neprávem opomíjený politický thriller. ()

Tommassi3

"Není moc lidí, s kterými to jde.. Však víš !! Říkat jim pravdu.." Mno.. Co na to říct ?? Pokud by jeden pominul skutečnost, že Agent z Panamy adaptuje další skvostný Le Carrého román, platil by tenhle nesmírně cynický - Inu, svéráz John Boorman už zkrátka jiný nebude !! - snímek bez hrdinů za výbornou a překvapivě svižnou (po)špionážku plnou invence, výborně odehranou, s Boormanovým oblíbencem Gleesonem na čele.. Ale pak se dostaví to finále a jednomu zbude jen pachuť z trpkého zklamání.. A pokud onu nezbytnou připomínku ohledně knižní předlohy vezmeme v potaz, vypadá tenhle biják jako ještě větší blamáž.. Takový bizarní Boormanův Kingsman.. A to nemluvím jen o té šílené krejčovské jehle.. ()

Terva

Krejčí z Panamy. Scénář : John Boorman, Andrew Davies a John le Carré. CITÁT - Je to temná a osamělá práce... Jako orální sex, ale někdo to dělat musí....... ()