poster

The Seventh Victim

 • USA

  The 7th Victim

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1943, 71 min

 • Rob Roy
  ***

  Další ze série hororů producenta Vala Lewtona. Náznaky zla jsou tady ovšem tak umně skryty, že jsem žádné neobjevil, atmosféra si protentokrát dala dovolenou. I po vizuální stránce je Sedmá oběť zklamání (ve srovnání např. s I Walked With A Zombie). Dojem vylepší jen závěr.(30.10.2007)

 • Anderton
  ****

  Film o tom, že keď sa zapletiete s nesprávnymi ľuďmi vďaka vlastnej naivite, nemusí existovať cesta späť, alebo film o dospievaní jednej mladej školáčky vďaka hrôzostrašným udalostiam v ženu. Určite nie horor, skôr detektívka bez polície s niektorými skvelými sekvenciami a pri konci dusnou atmosférou. Robson používa prvky filmu noir, ale jedná sa o dobový klasický žánrový mystery kúsok, ktorý myslím si funguje aj dnes. K tej diskutovanej pointe len toľko, že je síce predvídateľná, ale je pôsobivo natočená. To v tomto prípade znamená, že nič nevidíme, všetko je v náznakoch, vo zvukoch a v myšlienkach, čiže ako celý film. Som rád, že sa Robson v prípade filmu o satanistickom kulte vydal takýmto smerom. Toto pravidlo (menej je častokrát viac) rovnako platí dodnes.(30.6.2013)

 • kaylin
  ****

  Krásná ukázka toho, že atmosférické horory už se natáčely v době, kdy většina z nás měla ještě daleko k tomu, aby chodila na houby. Skvělý film právě s hlediska své atmosféry, výborná ukázka hry se světlou a tmavou, ale hlavně i s příběhem. Tohle už se také tolik v současné době nevidí. Vlastně skoro vůbec.(16.9.2014)

 • TheRaven
  ****

  Velmi podařený film s tíživou atmosférou, která se plynule táhne od začátku až do konce a je průběžně umocňována vynikajícími, někdy skoro až lynchovskými scénami (sprcha, muž v zrcadle, sestra ve dveřích). Na rozdíl od mnoha svých současníků těží Sedmá oběť i v dnešní době z uvážlivé práce s hudbou a vyvarování se idiotsky vtipných scén. Klasická milostná linka se tu sice objevuje, ale jen velmi střídmě a neruší a za tu na svou dobu neobvyklou práci s kamerou (zcela laický názor – přece nenapíšu, že se mi ty záběry prostě líbily) se dá odpustit ledasco. Zajímavé téma doplňuje vydařený závěr. Co víc si přát? Skoro 5.(18.8.2014)

 • liquido26
  ****

  Film je velice záhadný a pomalu plynoucí, atmosféra je tajemná, ale není tak temná jako třeba u I Walked With a Zombie. Možná právě o to drtivěji na vás dopadne ten závěr. Je až neuvěřitelný, co zmůže jeden zvuk. _____ SPOILER: Vůbec jsem nepochopil tu pasáž, kdy Jacqueline utíkala před tím chlapíkem s nožem. Tak nějak netuším, co to mělo znamenat.(26.9.2009)

 • - Erford Gage, který ve filmu ztvárnil básníka Jasona Hoaga, se v srpnu 1943, kdy byl film uveden v kinech, zapsal do americké armády. V březnu 1945 pak zemřel při bojové akci na Filipínách. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Kim Hunter v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)