Martin741

George Stevens /Hollywood Party 1934, Quality Street/ a western ? Hm, to som doteraz nepochopil, lebo najlepsie westerny tocil podla mna John Ford, tak trochu i Howard Hawks. A neskor isty Klint Vychodnyles. Kazdopadne dost netypicke pre Stevensa, ale zozral som to. Zozral som to hlavne kvoli genialnej Barbare Stanwyck /Mrtvi muzi nenosi skotskou sukni, Sorry Wrong Number, Pojistka Smrti/, ktora bola tak univerzalna herecka, ze jej westernova rola nerobila najmensi problem. Stanwyck s koltami prekliato nizko, ako cowgirl nikdy neminie ciel, a este aj vie hrat! Maketa westernoveho mestecka sa na 30. roky podarila, kulisy jakz takz, ale vyvazene namakanymi dialogmi a prestrelkami : 71 % ()

Svadbos

Živá biografia ostrostrelkyne Stanwyck a jej prerušovaného romániku s Fosterom. Napätá réžia s epizodickými scénami udáva dôveryhodnú príchuť Amerike na konci 19. storočia. Moroni Olsen hrá Buffalo Billa. Film existuje aj v počítačom kolorizovanej verzii. Snímok bol natočený podľa príbehu Josepha Fieldsa a Ewarta Adamsona. ()

Wiliem

Vtipný a vcelku i dojemný western kde především září B.Stanwyck v roli pistolnice, která to nemá i přes své kvality co by střelkyně která nikdy nemine svůj cíl, vždy jednoduché, právě naopak. Musí si těžko probíjet cestu mezi muži a vydobít si respekt. B.Stanwyck opravdu velmi přesvědčivá ve své roli. Příběh ve kterém se mísí více žánrů, no, na výsledek to má vliv pouze pozitivní. 85%. ()