Ožehavé peníze

Prachy v čudu

(festivalový název)

Akční / Drama / Thriller / Krimi

Argentina / Francie / Španělsko, 2000, 125 min

Maravillosa! Někoho milujete a možná právě proto ho podvádíte. Honí se za vámi policie ze dvou států a vy stále věříte, že uniknete. Slibujete si lepší život a zatím se hrabete v marastu a zjišťujete, že sůl nad zlato. Příběh zajímavě protíná vztahy hlavních postav s klasickou gangsterskou zápletkou. S latinskoamerickým temperamentem doslova vyřvává otázku o tom, co vlastně ve svém životě řešíte? Sami sebe, nebo svoje problémy, nebo obojí? A co když se to všechno prolne? Pak přijde epické finále, které vám nedává dvacet minut dýchat (jak aktérům, tak divákům). Stylové a přitom civilní drama, které ukazuje, že vztahy jsou vždycky potíž, ať jste pacifista, nebo grázl.(19.2.2013)

• kolda1990

Mám rád nezávislé, nebo festivalové filmy, dokonce velmi rád, ale tohle na mě nefungovalo. Ani tak nešlo o to, že tam byli pánové milenci, ale spíše o zbytečně dlouhé, nic neříkající pasáže. Příběh nezajímavý, ani hlavní postavy mě nijak neoslovili. No taky to vlastně byli zfetovaní vrazi.(30.10.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $183,132Tržby Celosvetovo $622,132(23.12.2008)

• Mariin

Gangsterka podle skutečné události z 60.let mi většinou připadala jako záminka k ukazování lidské zvrhlosti a vztahu dvou lupičů-sodomitů. Tento formálně dobře natočený film v závěru vyznívá jako rafinované podobenství současné revoluce, která probíhá v euro-americkém světě. Prachy - sex - sodomie! Dvě hvězdičky je třeba dát za umění, Marcelo Piñeyro má bezpochyby veliký talent, (nicméně stopáž by se jistě dala zkrátit na 2/3), bohužel obsahové kvality film nemá, ba naopak, jde o závažné zápory.(25.10.2013)

Latinskoamerická variace na Bonnie a Clyde s krapet pozměněnou titulní dvojicí, ze které se vzhledem k silnému námětu dalo stoprocentně vytěžit více. Příběh je sice kvalitní, ale místy neskutečně zdlouhavý a jisté úseky jsou naprosto zbytečné. Herci jsou sympatičtí, ale nešikovně si podobní, takže jsem někdy až po chvíli přišel na to, jestli jde o Angela nebo o Neneho. Zkrátka potenciál zde byl očividný, ale ve výsledku jde jen o lehce nadprůměrné krimi drama.(28.6.2011)