Spoutej mě!

Spútaj ma!

Tie Me Up! Tie Me Down!

Drama / Krimi / Romantický / Komedie

Španělsko, 1989, 111 min

Tak tohle byla zcela nepochybně nejúchylnější romantická komedie, jakou jsem kdy viděla. Nicméně otevřeně přiznávám, že jsem se skvěle bavila. Tento způsob namlouvání je notně originální, náramně přesvědčivý a ve finále i účinný. Bravo. P.S. A k tomu jsem si vyřešila i svůj osobní problém s vanou. Chybí mi potápěč!(21.11.2016)

Typická Pedrova kompozícia akú mám od neho najradšej. Celý snímok stojí na dokonalom spojení umeleckej režisérskej nezávislosti, farebnej vizuálnej expozícii, emočne silnom príbehu, elementárnom vtipe a nadhľade, záverečnej katarzii, pri ktorej je úplne jedno či je happyendom alebo jeho pravým opakom. Átame je výborný ako celok a suverénne najväčšou hviezdou je 30 ročný Banderas, od tých čias nezahral lepšie.(4.1.2010)

"Je mi 23 let, mám 50 000 peset a jsem sám na světě. Pokusím se ti být dobrým manželem a dobrým otcem tvých dětí." Jediné, za co jsem svému učiteli španělštiny vděčný (bože jak já ho nenáviděl), je fakt, že mě seznámil s Almodovarovou tvorbou. Do dnes sice nechápu proč se mi jeho filmy tak líbí, ale to vem čert. Pravděpodobně za to může ta bizarnost, která je Španělům tak vlastní, nebo možná ty ženy, kdo ví? Právě v Átame se vyskytuje hodně toho, kvůli čemu mám filmy z Pyrenejského poloostrova tak rád, ale bližnímu svému bych tento kousek nedoporučil. Přeci jenom to není nic extra, pokud tedy nemáte pro španělskou kinematografii v čele s Almodovarem slabost. P.S.: Banderas chrápající s otevřenýma očima - geniální.(16.2.2013)

Pokud žena vašeho srdce ještě ve své nevědomosti neví, že jste pro ni ten pravý, stačí ji jenom unést, tu a tam svázat a nechat lásku čarodějku praovat za vás. Poměrně originální námět, kde se bizardními nápady a výjevy nešetří. Asi si na to budu muset u Almodóvara zvyknout.. a věru rád. Herci jsou hodně fajn, Banderas vypadá na 30 neuvěřitelně mladě.(26.12.2011)

Pedrosito opět v mých barvách lásky a vášně, kde převládá jak jinak než rudá, kterou je Átame prosycen od začátku až do konce, na místech možných i nemožných jako je záchodová mísa, tranďák a nebo i ubrousky na stole.....zkrátka všude. Lásku může člověk poznat na nejrůznějších místech, při nejrůznějších situacích, ale když si to vezme do ruky Pedro, tak mi věřte, že tak absurdní situaci a následné splynutí dvou duší jste určitě ještě neviděli, natož zažili. Victoria s Antoniem se toho ujali zcela bezchybně o čemž svědčí i jejich vášnivá chvilka, která byla dokonalá, já jim jí totiž do písmene věřila. Hudební podkres Ennia a ten závěrečný puntík na konci v autě způsobily, že mám úsměv na rtech ještě při psaní tohoto komentáře....díky Pedro ! - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(4.4.2015)

• - Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)

• - Ve Spojených státech film obdržel „pornografický“ rating X, který byl až po nátlaku distribuční společnosti Miramax zmírněn na NC-17. (Stoka)