Spoutej mě!

Spútaj ma!

Tie Me Up! Tie Me Down!

Drama / Krimi / Romantický / Komedie

Španělsko, 1989, 111 min

Celkem úlet, ale psychologicky velmi poutavý. Oběť se zamiluje do svého věznitele, i když jsem věřila tomu, že svou náklonnost projevuje ze zištných důvodů - aby se zachránila. Ale asi nejde se nezamilovat do Banderase. Tady mu to slušelo, dokonala ozdoba dámských ložnic. S V. Abril se dobře doplňovali.(22.4.2013)

Pedrosito opět v mých barvách lásky a vášně, kde převládá jak jinak než rudá, kterou je Átame prosycen od začátku až do konce, na místech možných i nemožných jako je záchodová mísa, tranďák a nebo i ubrousky na stole.....zkrátka všude. Lásku může člověk poznat na nejrůznějších místech, při nejrůznějších situacích, ale když si to vezme do ruky Pedro, tak mi věřte, že tak absurdní situaci a následné splynutí dvou duší jste určitě ještě neviděli, natož zažili. Victoria s Antoniem se toho ujali zcela bezchybně o čemž svědčí i jejich vášnivá chvilka, která byla dokonalá, já jim jí totiž do písmene věřila. Hudební podkres Ennia a ten závěrečný puntík na konci v autě způsobily, že mám úsměv na rtech ještě při psaní tohoto komentáře....díky Pedro ! - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(4.4.2015)

• ancientone

Zvláštne. Tvrdím o sebe, že mám rád zvláštne a nápadité filmy (akými tie od P. Almodóvra určite sú) ale zároveň ma jeho kinematografia nikdy nedokázala očariť, nie to pohltiť. Všetka tá farbitosť, náruživosť, excesívnosť a "emotívnosť" mi príde ako jedna veľká rošáda, karneval osobnosti, do ktorého nedokážem preniknúť. Atáme je výrazný a s ničím iným nepomýliteľný Almodóvar, ktorého ja nedokážem stráviť.(1.11.2013)

Chlapíka pustia z blázinca a on prv než si veci stihne usporiadať v hlave, vydá sa rázne konať aby si usporiadal najskôr záležitosti okolo elementárnych potrieb " normálnych " ľudí. Myšlienka " nájdem si ženu a spravím si s ňou deti " nemohla u tohto šaša pojašeného zo Španielska dopadnúť inak, než takouto dávkou absurdít. Pedro Almodóvar je majster farebného gýča na ktorom sa dá dobre baviť.(7.12.2014)

Ricky opouští psychiatrický ústav, protože soudce rozhodl, že se může zařadit do společnosti. Ovšem paní ředitelka se ho vzdává jen velmi nerada (ani se jí nedivím, kdo z nás by nechtěl mít pod zámkem a pod kontrolou mladinkého Banderase). . „ Co hodláš dělat?- Pracovat a založit rodinu. Jako normální člověk. – Ale ty nejsi normální člověk.“ Aby se mohl začlenit vydává se za Marinou, bývalou pornoherečkou, kterou před rokem potkal v baru. A kterou se rozhodl spoutat si svazkem manželským a ze začátku, alespoň pouty. „Pokoušel jsem si s tebou promluvit, ale nenechala jsi mě. Tak jsem tě musel přinutit, abys mě mohla lépe poznat. Jsem si jistý, že se do mě zamiluješ. Tak jako já do tebe. Je mi 23 let a mám 50 000 peset. A jsem sám na světě. Pokusím se ti být dobrým manželem. A dobrým otcem tvých dětí.“ Opět velmi netradiční film. Pro zasmání, ale i zamyšlení.Taková trochu praštěná, trochu smutná, skoro parodie na svátost manželskou. Takže pryč s konvencemi. Vždyť i naši prapředci získávali ženu podobně, chytit si a uvěznit dívku svého srdce není vlastně nic nového. A to vzájemné pouto??? To už se nějak dostaví ..... možná. „Jak dlouho to bude trvat než se do mě zamiluješ? Kolik času potřebuješ než pochopíš, že tě nikdo nebude milovat tak, jako já.“(26.6.2006)

• - Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)