Alex Rider - Season 2

(série)
Velká Británie / USA, 2021, 5 h 49 min (Minutáž: 41–47 min)

Epizody(8)

ER

Alex Rider i v druhé sérii pokračuje se solidní špionážní zápletkou, byť finálová epizoda byla trochu out a tvůrci měli zůstat u komornějšího vyústění. ()

iXtr3m3

Vynikajúce prevedenie moderného dospelého špionážneho príbehu z teen hrdinom. Stormbreaker bol pre deti a pritom bol slušný a decentný, dostal odo mňa 3 hviezdy. Toto bolo ďaleko ďaleko lepšie, premyslenejšie, sofistikovanejšie, zaujímavejšie a uveriteľnejšie, takže veľmi silné štyri. Som zvedavý, či budú v tom pokračovať. Séria totiž splnila aj jednu misiu k záveru aj nechala prípadné otvorené vrátka. Dobré to bolo. Som zvedavý, keď sa dostanem k seriálovej Hanne, ako na tom je ona. Toto bol taký realistickejší Kingsman. :) UPDATE po druhej sérii. Seriál je stále komorný, nie veľkolepý, ale práve kvôli tomu je ďaleko uveriteľnejší ako iné veľké americké projekty, kde človek zákonite čaká veľkú akciu a efekty. Tu v primárne britskom prevedení sledujeme dômyselnú hru mačky s myšou a do poslednej časti nevieme poriadne, kam to speje a tak človek má voľnú ruku pri vymýšľaní vlastných teórii. Jasné, nie je to úplne reálne, napr. scény s rotačákom na drone by som nahradil niečím iným, ale neschopnosť trafiť takou silnou zbraňou sa dá vysvetliť aj spätným rázom, ktorý pôsobí na samotný let a tým pádom aj jeho ovládanie. Záver už britsko-americký tiež trochu viac uletel, ale tie dve slová a jedna otázku, ktorú sa Alex na konci dozvedel dali do hlavy slušného chrobáka, aby som čakal na ďalšiu sériu. Podľa mňa ďaleko zdarilejšie ako Deep State s Markom Strongom a to je už čo povedať. Pre mňa osobne osvieženie od veľkej svetovej a hlavne americkej produkcie. Niekedy menej znamená viac. ()