Savage Weekend

Zoltan Vidor

Dov Seltzer

John Mason Kirby
  • Karlos80

Žádný zázrak tenhle ten málo známý nízkorozpočtový slasher, co se žánru týče tak jeden z nejhorších co jsem kdy viděl. Připadalo mi to celé zmatené a chromé, našlo se tu i dost filmových kiksů, u filmu jsem se rovněž i dost nudil a žádná scéna ve mě nenavodila ten správný pocit úzkosti, vzrušení a strachu, o nějaké atmosféře tedy nelze vůbec mluvit. Maniak v masce byl slabý a předvídatelný od začátku, vraždy rovněž (první přišla snad až po hodině!), charaktery nezajímavé a dialog vskutku mizerný, film má sice docela silný sexuální obsah ale i ten se zde minul poněkud s účinkem. Nakonec jsem byl rád že tam kde film začal, tam na stejné místě i skončil:-) Bohužel jen za 2*, a to jsme ještě hodně shovívaví. Ani se nedivím tomu že film ač byl vlastně natočený už v roce '76 ale pod jiným názvem, tak s jeho vydáním se otálelo mnoho roků a otálet se klidně mohlo dodnes.(14.11.2010)

• Pan.Antonin

Na začátku mě polekal kameraman s hodně divokou rozklepanou kamerou, bál jsem se, že s tím chce pokračovat celý film. To se sice nestalo, nicméně film stejně stojí za starou belu. Chvilku to sice vypadalo nadějně, ale poté místo hororového napětí a strachu přišla nepříjemná nuda, která se už pak táhla s celým filmem. Prvních 35-40 minut bylo pocitově delší než hodina. Zabiják v masce se ve filmu objevil až kolem 50. minuty a ani on to nakonec nevytrhl a já už byl natolik ukolébaný nudou, že jsem to nakonec ani nedokoukal. Nejzajímavější je asi netradiční doprovodná hudba, což ve výsledku nestačí ani na jednu jedinou hvězdu.(15.11.2020)

• SeBig

Myslel jsem, že to nikdy neskončî.(30.8.2020)

Docela bizarní snímek, ne jedná se o kvalitně zrežírovaný slasher který má dostatek krve, ale ničím v dnešní době nevyniká maska vraha byla celkem obstojná a herci byly klasicky dost špatní. Ale je to takové oddychové béčko na jedno zkouknutí. Navíc herečky byly celkem pohledný.(8.2.2012)

Americký snímek „Savage Weekend“ – asi právem – celkem zapadl, protože není dostatečně mainstreamový, aby se uchytil, a bohužel není na svou dobu ani dostatečně překvapivý, aby zaujal. Tohle před ním stihl o pět let dříve snímek „Texaský masakr motorovou pilou“ a je vidět, že „Savage Weekend“ na něj chce navazovat až příliš okatě. Ani ta motorová pila nechybí.(13.8.2019)

• - Film byl původně natočen už v roce 1976 jako TheKiller Behind the Mask. Do distribuce se ale dostal až o pět let později pod stávajícím názvem. (Karlos80)

• - Jeff Pomerantz prijal ponuku hrať v tomto filme len ako láskavosť pre svojho agenta. Navyše, svoj honorár dostal až po niekoľkých rokoch, keď sa film konečne dostal do kín. (beso74)