Dating Amber

Irsko, 2020, 92 min

David Freyne

David Freyne

Ruairí O'Brien

Komedie v první polovině, pak už to je víc drama. To, jak se Eddie chová pořád dokola jako blb, po chvíli už nudí. K té postavě mi to prostě nesedělo. Sice jsem si celou dobu přál trochu jiný děj postavy Eddieho, ale konec se mi líbil, takže celkově lepší průměr.(27.6.2020)

• zolo

Když jsem se měl smát, nesmál jsem se, když jsem měl brečet... slzička nikde. Asi jsem voľáky čudný. Tak asi tak nějak.(27.6.2020)

"Dating Amber" je ďalšou príjemnou komédiou, ktorá však má aj silné dramatické momentky, ktoré vedia udrieť. Za rok 2020 som už videl celkom dosť filmov, ktoré sa sústredili na homosexuálov, no nemám pocit, že by to poňali týmto štýlom. Páči sa mi nápad príbehu, kde sa Amber a Eddie rozhodnú byť naoko párom. Aby obaja mohli prežiť obdobie na škole a nemuseli donekonečna počúvať sprosté reči od svojich spolužiakov. V prvom rade musím vyzdvihnúť našu ústrednú dvojicu. Fionn O´Shea a Lola Petticrew sú obaja veľmi dobrí. Pôsobia veľmi presvedčivo a vzťah, ktorý sa medzi nimi bude budovať je veľmi úprimný. Pri konci sa mi dokonca do očí dovalili aj nejaké tie slzy. Nemyslím si, že by niekto urobil nezištne niečo také ako urobí na konci pre Eddieho Amber. Je to veľmi pekný moment a všetky tie dialógy tam pôsobia skutočne. Okrem toho oceňujem na filme, že ukazuje aj niečo, čo mnohé iné filmy s gay tématikou moc neukazovali. Skutočnosť, kde má náš hlavný hrdina strach z toho sa priznať. Okrem toho keď je tu ročník 1995 a na škole majú dokonca kresťanské agitácie, ktoré ich učia, že boh sa díva a sex je správny iba jedným spôsobom. Film vie koľko humoru a koľko drámy si môže dovoliť, aby to nezačalo pôsobiť gýčovito alebo sprosto. Možno by som iba privítal, aby film pôsobil počas kompletného času tak skvele, no v poslednej tretine sa tempo trošku spomalí. Viac-menej sa budeme točiť v kruhu, no na druhú stranu sú tam tiež dobré momentky. Myslím, že títo dvaja ľudia sa v živote potrebovali. A fungovalo to dobre. Myslím si, že ak nemáte homofóbne myslenie, tak sa vám film bude páčiť. Hodnotenie: B+(15.6.2020)