Reklama

Reklama

Rande na oko

  • Česko Jak jsem chodil s Amber (festivalový název) (více)
Trailer 2

VOD (1)

Letní komedie o přátelství, rebelii a přijetí sebe sama vypráví příběh zakřiknutého Eddyho a nezávislé Amber. Dvojice kamarádů se rozhodne předstírat romantický vztah, aby umlčeli spekulace o své sexualitě – na irském maloměstě v polovině devadesátých let totiž není pro jakoukoliv odlišnost místo. Spiklenecký pakt má trvat do maturity. Poté se Amber plánuje přesunout do liberálního Londýna, kde bude moci svobodně žít a rozvíjet svou vášeň pro hudbu. Eddy si ale svou orientaci odmítá naplno přiznat a hodlá svou budoucnost zasvětit službě v armádě stejně jako jeho otec. Pomůže mu Amber odpoutat se od předsudků okolí? (Queer Kino)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (21)

tomeš 

všechny recenze uživatele

Film o tom, že (vnitřní) coming out může bejt kvůli tlaku okolí dost na hlavu. Trochu mě to minulo - příběhem, filmařsky, herecky. (A snad první film, kde se mi vyloženě nelíbila kamera. Ty přehnaný hloubky ostrosti byly prostě otravný. Konec hlášení :) PS: Pokud má někdo oblíbenýho Fionna O'Sheaho v coming outu, ať si dá Handsome Devil (2016). ()

strachon 

všechny recenze uživatele

Je to příjemný film, zpočátku vtipná a hravá komedie, jak ale zvážní, vtípky ze začátku zábavné už působí trochu nuceně a tato poloha už není tak zajímavá. Pořád ale je to dobře koukatelný retro návrat ke comingoutovým příběhům a docela originální vyprávění o jednom mladickém vztahu mezi klukem a holkou. Fionn O'Shea jako Eddie je skvělý, Lola Petticrew jako Amber to taky zvládá, i když na obou je poznat, že věkově přerůstají svoje postavy. ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Režisér a scenárista David Freyne vypráví vcelku originální příběh o přátelství a přijetí sebe sama, který má sílu zaujmout i starší diváky. Tedy alespoň já jsem mu absolutně propadla. Tak dobrý teen film jsem strašně dlouho neviděla. Od samého začátku jsem se dost nasmála, některé situace byly opravdu velmi vtipné. Ovšem postupem času došlo také na mnohem závažnější a smutnější momenty, při nichž jsem neměla daleko k slzám. Určitě musím vychválit neokoukanou hlavní dvojici, jejíž představitelé Fionn O'Shea a Lola Petticrew dokázali s velkou citlivostí vyjádřit širokou škálu emocí. Rovněž se mi hodně líbil devadesátkový soundtrack, který přesně vystihl dobu, v níž se děj snímku odehrává. (90%) ()

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Herci hlavních rolí velice tvrdí soutěží o archetyp nejméně sympatické postavy na plátně. Díky solidní angličtině jsem to nakonec dokoukal, ale v rámci queer žánru film dle mého nic extra nového nepřináší, snad jen závěr trochu mile překvapí. *** Tracey, chceš francouzáka? *** Hodinový karavan. *** Hezká studentka s brýlemi. ()

SAINTS 

všechny recenze uživatele

Na irskom vidieku v roku 1995 Eddie vie, že je trochu "iny" ako jeho rovesnici a už ho unavuje že ho spolužiaci otravuju a nazyvaju buzerantom.Tak suhlasi ,že podobne šikanujucou spolužiačkou Amber uzavru dohodu a do konca školskeho roka budu predstierat,že su par aby mali od spolužiakov pokoj.Napriek im rozdielnym osobnostiam vznikne priatelstvo,ked spoločne zaživaju dobrodružstva ,zatial čo zistuju kym musia byt a kde vlastne zapadaju.Eddiemu to však trva ovela dlhšie ako Amber."Nie som gay" protestuje Eddie od začiatku."Ano si" hovori Amber "a ja tiež".Eddie,ktori sa snaži akceptovat svoju sexualitu prichadza do armady aby preukazal svoju mužnost svojmu otcovi vojakovi.Medzitym Amber požičiava svoj karavan nadržanym tinedžerom na sex a zhana peniaze aby mohla otvorit anarchisticke knihkupestvo v LondyneObaja hlavny protagonisti su vyborni a hraju tieto dve divne dospevajuce deti s detailami,vdaka ktorym su dôveryhodni a nesmierne sympaticky.Je vzrušujuce sledovat ako Edie a Amber objavuju spôsobi,ako môžu byt sami sebou a citit sa spravne a slobodni.A pripomina nam,že iba my môžeme sami seba definovat.Nikto iny nema na to pravo. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Dublinu v Irsku. (SONY_)

Reklama

Reklama