The Fox Hunter

• USA Cotton (pracovní název) (více)

silentname

"The Fox Hunter" je označované ako komédia. Okey. Koľkokrát som sa na tomto filme zasmial? Ani raz. Ani jeden jediný raz. Dokopy nájdem jeden moment, kde som si povedal, že fór mal potenciál, keby ho spracovali lepšie. Je to počas scénky, kde sa rozpráva o kvetoch. Pointa je takáto. Muž rieši fakt, že jeho žena dostáva od neznámeho muža kvety. A pýta sa sluhu, čo s tými kvetmi urobíme. Sluha mu odpovie: "Najlepšie bude dať ich do vázy". Nemôžem povedať, že som sa na tom zasmial, ale tá veta mala cveng, kde som si povedal, že tam bol určitý potenciál. Je ťažké sa na ten film dívať bez toho, aby som si neuvedomoval aké teatrálne výkony tam viacerí herci podávajú. Pôsobí to, ako keby naši herci chceli ukázať, že vedia byť hercami. Čo sa postáv týka, tak je tu pár sympatickejších. Náš hlavný hrdina Cotton je celkom okey. June je celkom sympatická a keď sa bude film blížiť ku koncu, pomaly uvidíme, že aj v niektorých ostatných sa skrýva niečo viac. No dokopy sa k tejto rodine nejako vzťah moc budovať nedá. Je to jedno z najhorších rodinných stretnutí, ktoré som videl vo filme. Z hlavy mi momentálne nenapadne niečo, kde by to pôsobilo ešte otravnejšie. Ku koncu film začne trošku naberať dych, veci sa začnú nejakým spôsobom hýbať, no stačí nám posledných 30 sekúnd filmu na to, aby zatlačil posledný klinec do svojej rakvy a mohol som ho jednoducho pochovať. Je to to najhoršie čo som tento rok videl? Nie. Myslím si, že je fajn, keď som v tom videl aspoň nejaký potenciál, no reálne celý film má pôsobiť ako jedna sprostá metafora. Čo mám na to povedať? Že názov filmu je metafora toho čo vidíme? Super. No nemôžem to v žiadnom smere oceniť. Odporúčať vám to na sledovanie nebudem. Myslím si, že na zasmiatie je vonku oveľa viac lepších filmov, ktoré reálne aj vedia čo je to robiť komédiu. Tu sa to absolútne nechytilo. Osobne hovorím, držte sa od toho ďalej. Hodnotenie: D ()