poster

Náměstí kocoviny (festivalový název)

 • USA

  Hangover Square

Krimi / Drama / Film-Noir / Thriller

USA, 1945, 77 min

 • Gianni_B
  ****

  NOIR FILM FESTIVAL 2015.(24.8.2015)

 • vitekpe
  ****

  Sympaticky hrajici Laird Cregar stihnul za svuj kratky filmovy zivot par opravdu podarenych kousku, a tento k nim rozhodne patri tez. Krasne natoceny film o hudebnim skladateli, ktery je trosku psycho, a obcas ma vypadky mysli pri kterych netusi co dela... No a pak Linda...co k tomu rict. Linda byla proste jenom jedna. :-) P.S.: navic se zde muzeme naucit hezkou detskou rikanku: "Guy, guy, guy! Stick him in the eye! Throw him on a bonfire and there let him die! 4+(24.6.2014)

 • EdaS
  ****

  Historický psychoanalytický hudební noir s vytříbenou kamerou a famózním Herrmannovým doprovodem. Dramatičnost možná kolísá, ale je tu naštěstí svůdná mrcha Linda Darnell a hlavně parádní finále. Film stojí i na solidním výkonu Lairda Cregara, o jehož tragickém osudu si můžete přečíst níž.(26.6.2011)

 • liquido26
  ****

  Dost povedený thriller s noirovými prvky, který je situovaný do Londýna počátku 20. století. V hlavní roli se objevuje hvězda Lodgera Laird Cregar, který si ve své poslední roli střihl dalšího ukázkového psychopata. Za zmínku stojí rovněž ukázková mrcha Linda Darnell. Dost mě bavil ten rozkopaný Londýn :-)(19.2.2012)

 • mikulem
  ****

  Druhý a poslední počin trojice Brahm - Cregar - Sanders. Cregar kvůli filmu držel drastickou dietu, protože chtěl ve své první romantické roli náležitě vypadat. Objevily se ale problémy se žaludkem a na komplikace nakonec zemřel v nemocnici ještě před premiérou filmu. --- Po vizuální stránce je film velmi podobný předchozímu THE LODGER - tyto dva filmy jsou téměř jako dvojčata, dokonce i pokud jde o jejich kvality, což se málokdy podaří. Hudba Bernarda Herrmanna je stejně jako ve VERTIGU nepřeslechnutelná.(9.3.2011)