Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Grizz, Panda a Leďák jsou tři outsideři, kteří se snaží zapadnout. A když přitom kápnou na zmrzlinu (nebo nízkotučný mražený jogurt), tím líp. Přidejte se ke každodenním smolným příhodám Medvědů, když pátrají po něčem k snědku, jen tak blbnou, případně se snaží vyjít mezi sebou nebo se světem kolem. Bez ohledu na situaci je očividné, že být medvědem v moderním, civilizovaném světě není hračka. Když se Grizz, Panda a Leďák dostanou do hledáčku Odboru kontroly zvěře, svět se jim obrátí vzhůru nohama. Jejich snaha stát se hvězdami internetu přitáhne zcela nechtěnou pozornost a hrozba, že "bratry" rozdělí, je vyžene na předalekou pouť od jejich sluje. Medvědům nezbývá než uprchnout, opustit svůj domov u San Francisca a zamířit do končin, kde jsou medvědi víc doma než kdekoli jinde, do Kanady. (HBO Europe)

(více)

Recenze (4)

JFL 

všechny recenze uživatele

Dramaturgicky ne zcela vyvážený celovečerkák k seriálu "Mezi námi medvědy" povznáší jeho závěrečná čtvrtina, kde se speciál odpoutá od povinného vršení cameo rolí pro výrazné vedlejší figury seriálu, povznese se nad přímočaré taškařice road movie a konečně se opře do svého zamýšleného tématu. Původní seriál ve svém základu pojednává o migraci a skrze postavy tří medvědích bráchů zprostředkovává každodenní pocity lidí náležících do jakýchkoli minorit, kteří také jen chtějí žít své životy, být sami sebou a současně zapadnout do okolní společnosti. Není tedy divu, že filmové završení seriálu se nemohlo vyhnout aktuálnímu tématu amerických internačních táborů a oddělování dětí od jejich rodin. Na jedné straně to vyvolá hysterické povykování zabedněných rádoby dospěláků, že takováto témata nepatří do dětských pořadů nebo že se má jednat o nějakou propagandu a vymývání mozků dětem. Jenže, jak říkal nepřekonaný klasik tvorby pro děti Fred Rogers, ve skutečnosti děti tato témata vnímají a sami se v nich potřebují zorientovat, protože je vnitřně trápí. Daniel Chong coby příslušník etnické minority od začátku seriál "Mezi námi medvědy" pojímal jako metaforu pro vlastní strastiplné, nemotorné a tragikomické pokusy o začlenění se do společnosti a současně hledání svého vlastního místa v ní. Není tedy divu, že cítil potřebu se nejen k tomuto odpornému tématu vyjádřit, ale také nabídnout pro diváky seriálu naději, že i ve světě, kde se něco tak strašlivého děje, může být výhled na optimistickou budoucnost, pokud ji společně pomůžeme vytvořit. Lepší závěr "Mezi námi medvědy" vlastně ani dostat nemohli. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Pôvodný rozprávkový seriál, podľa ktorého vznikol tento celovečerný krátky film, nepoznám. Každopádne dúfam, že je to na lepšej úrovni. To, že v samotnom príbehu nie je nejaký prekvapivý zvrat, ma neprekvapuje (pravdu povediac, nič také som ani nečakal). Zaujímavým pokusom je upozorniť divákov (hlavne tých „menších“ a „mladších“) na to, že momentálne žijeme vo svete „lajkov“ a aké dôležité je pre jedincov to, aby mali čo najviac palcov smerom nahor, aby o nich hovorili vždy pozitívne a mali čo najviac pozorovateľov. („Špičkou ľadovca“ týchto pocitov je párty zvierat, kam sa dá dostať len nad určitým počtom „followers“.) Ale „rýchlo“ sa ukáže, že nič nemá len čiernu a bielu farbu. Snahu tvorcov hodnotím pozitívne, jej výsledok však nie. Išlo by to servírovať aj lepšie a „chutnejšie“, kde mix vtipných a vážnejších scén je vyrovnanejší a hlavne, obdive sú na tom kvalitatívne lepšie. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Na animáku hodnotím najmä tú animáciu, dej a ak to je zámerom, tak aj vtipnosť, humor. Tu je animácia v poriadku, ale s postavičkami sa mohli viac pohrať, veď niektorí medvedi vyzerajú ako biela, či hnedá machuľa, ktorej dali tri čierne bodky na oči a nos. Aspoň že panda bola správne tučná a čiernobiela. Vtip obstojný najmä v súvislosti s policajtmi, ale pesničky sú katastrofálne a v českom dabingu sa ani nerýmujú. ()

Galerie (79)

Reklama

Reklama