Čiré zlo: Z člověka nacistou

• Velká Británie True Evil: The Making of a Nazi
Velká Británie, 2020, 4 h 48 min (Minutáž: 48 min)

Epizody(6)

Tento průkopnický seriál hledá odpověď na jednu z nejdůležitějších otázek lidských dějin: Proč vlastně nacisté páchali činy, které páchali? Jak se stali ze vzdělaných, civilizovaných lidí šílenými nacistickými stvůrami? O nacistech vůbec nelze říci, že by byli primitivními zločinci. Mezi jejich angažovanými příznivci nacházíme německé akademiky, studenty, úředníky a profesory. Vedoucí představitelé nacismu měli nejlepší školy, byli vysoce erudovaní, dobře zacházeli se slovy, a co se týče jejich vlastností, budili dojem zdvořilých lidí strhujícího stylu. Byli mezi nimi i vědci, lékaři a spisovatelé. A přesto spáchali spoustu nevýslovně krutých činů, aniž by pocítili hanbu, aniž by si připustili, že nejednají správně. Tak vypadá pravé zlo. V tomto nesmírně zarážejícím a odhalujícím televizním cyklu bude pod lupou zkoumáno šest předních nacistických potentátů: Goebbels, Speer, Göring, Eichmann, Himmler a Wernher von Braun. (TV Spektrum)

*CARNIFEX*

"Vtipné", vidieť krátko po vojne nacistu ako je Wernher von Braun po boku Kennedyho v pohodlí limuzíny. Vtipné, že nás zrovna takýto pán prakticky dostal do vesmíru. Dokument je okrem individuálneho pohľadu na najvyššie postavených pohlavárov nacistického Nemecka, akousi prezentáciou vývoja ich vzťahov so samotným Hitlerom, no a v neposlednom rade, je zameraný na popisovanie priebehu takzvaného "Konečného riešenia". Nie zlý dokument. ()