Zmizím ve tmě

• USA I'll Be Gone in the Dark

Epizody(7)

Nový dokumentární seriál z produkce HBO, inspirovaný bestsellerem Michelle McNamarové s názvem I'll Be Gone in the Dark: One Woman's Obsessive Search for the Golden State Killer. Novinářka McNamarová byla odhodlána vypátrat brutálního psychopata přezdívaného “zabiják ze zlatého státu," který v Kalifornii na sklonku 70. a počátkem 80. let minulého století zavraždil deset lidí a znásilnil 50 žen. Poté více než tři desítky let úspěšně unikal policejním složkám i nejlepším detektivům z této oblasti. V úterý 24. dubna roku 2018 sacramentský úřad šerifa zatkl bývalého policistu Josepha Jamese DeAngela před jeho domem na předměstí. K dopadení nechvalně proslulého sériového vraha jim pomohla analýza vzorků DNA, na jejímž základě byl muž následně obviněn z řady zločinů. (HBO Europe)

Recenze uživatele L_A_D_A_S k tomuto seriálu (1)

Zmizím ve tmě (2020)

V posledních letech se to na všech možných VOD platformách jako Netflix nebo HBO GO hemží True Crime dokumenty. Žádný z nich nedosahuje kvalit např. „The Jinx“ ale čas od času se objeví něco o případu, o kterém nic nevíte a je to zpracované dostatečně kvalitně. První dva díly „Zmizím ve tmě“ mají neuvěřitelnou atmosféru. Bohužel někdy od třetího dílu, kdy se seriál začne soustředit na závislou spisovatelku místo vraha, jde kvalita výrazně dolů. Podobně jako u Queens gambit, nesnáším když po mně seriál/film chce abych fandil a soucítil s někým kdo se dobrovolně ničí, fetuje, chlastá nebo dlabe prášky po stovkách. ()