Zmizím ve tmě (TV seriál)

I'll Be Gone in the Dark

Dokumentární / Krimi

USA, 2020, 6 h (Minutáž: 60 min)

Liz Garbus

Předloha:

Michelle McNamara (kniha)

Scénografie:

Amber Unkle, Christopher Kelley (set dekoratér)

O ONS/EAR jsem zaslechl pouze jednou a neznal jsem bližší detaily případu, i proto pro mě první dva díly byly naprostso dechberoucí. O to více mě mrzí, že od třetího dílu se z true crime dokumentu stane autobiografický seriál o spisovatelce, která zobe hrsti prášků na předpis a které mám vážně problém jakkoliv fandit. Mrzí mě to protože ten začátek opravdu stojí za to. 3* (9.8.2020)

• Modeman123

Nastavovaná kaše a nekonečná práce střihače tohoto true crimi dokumentu. Ten si zaslouží maximální respekt. Ostatní nikoliv. Vrah je dopaden po čtyřiceti letech na základě modernizovaných DNA testů, nikoliv detektivní práce kohokoliv zúčastněného. Osobní život spisovatelky zde úmistěn absolutně mimo mísu, snaha sloučit život autorky s hledáním zločince a ještě k tomu najít vzájemné paralely v rámci jednoho dokumentu je šílená myšlenka.(5.9.2020)

Skoro dokonalý dokument o sériovom vrahovi a násilníkovi ktorý dlhé roky páchal najťažšie zločiny v Kalifornii. Má na svedomí viac ako 10 ľudí ktorých brutálne zavraždil a okolo 50 žien ktoré znásilnil a navždy im zmenil ich životy. Dokument sa ale venuje týmto veciam asi len na cca 40 % a zvyšok dokumentu je životopis autorky McNamary ktorá v súkromí pátrala po všetkých stopách a bola veľmi blízko a pomerne presne opísala kto bude vrahom.Neviem nakoľko je to na škodu ale názov je zavádzajúci ale verím,že takto predali dva produkty za cenu jedného.Nič to nemení na tom,že to bolo zaujímavé a miesta kedy sa dokument venoval vrahovi boli nesmierne napínavé a zaujímavé.(11.8.2020)

6 epizód I'll Be Gone in the Dark by mali tvorcovia poriadne prestrihať. Keby osobný život autorky McNamary rozoberali naozaj iba v skratke (predsa len, čo „zniesol papier“, nemusí byť vhodné aj pre seriálovú verziu), je možné, že by mal dokument iba 3 či 4 časti, ale stál by skutočne za to, a každému milovníkovi krimi by som ho mohol odporučiť. Takto však môžem s prižmúrením oka udeliť „iba“ sedem bodov z desiatich. A mrzí ma to. Dokument obsahuje toľko skvelých pasáží, pre ktoré sa ho oplatí pozrieť, a zároveň množstvo úplne nadbytočných scén.(5.8.2020)

Myslím, že existují lépe zpracované seriály (muder series). Avšak samotná osoba vraha, kterému tolik věcí prošlo, je fascinují. Pochopitelně v tom negativním slova smyslu. Vrah většinou dělá chyby tak dlouho, až nějaké vodítko dovede policii přímo k němu. East serial rapist napadl a zavraždil tolik lidí, přesto se mu podařilo nezanechat takovou stopu, která by byla klíčová. Spoustě lidí asi bude vadit, že seriál se zaměřuje na amatérskou vyšetřovatelku Michelle. Její život bohužel opravdu není až tak zajímavý.(16.8.2020)