poster

Zmizím ve tmě (TV seriál)

 • USA

  I'll Be Gone in the Dark

Dokumentární / Krimi

USA, 2020, 6 h (Minutáž: 60 min)

Režie:

Liz Garbus

Předloha:

Michelle McNamara (kniha)

Scénografie:

Amber Unkle, Christopher Kelley (set dekoratér)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • L_A_D_A_S
  ***

  V posledních letech se to na všech možných VOD platformách jako Netflix nebo HBO GO hemží True Crime dokumenty. Žádný z nich nedosahuje kvalit např. „The Jinx“ ale čas od času se objeví něco o případu, o kterém nic nevíte a je to zpracované dostatečně kvalitně. První dva díly „Zmizím ve tmě“ mají neuvěřitelnou atmosféru. Bohužel někdy od třetího dílu, kdy se seriál začne soustředit na závislou spisovatelku místo vraha, jde kvalita výrazně dolů. Podobně jako u Queens gambit, nesnáším když po mně seriál/film chce abych fandil a soucítil s někým kdo se dobrovolně ničí, fetuje, chlastá nebo dlabe prášky po stovkách. (9.8.2020)

 • *CARNIFEX*
  ****

  “I ll be gone in The Dark” je poctou amatérskej detektívke Michelle McNamara, ktorá pátrala po identite sériového vraha, zvaného “Golden State Killer”. Ten by mal mať na svedomí viac ako 12 ľudských životov či 50 znásilnení. Spočiatku som mal obavy, a verím, že aj väčšina divákov mala po odsledovaní prvej epizódy, že sa samotný dokument bude točiť prevažne okolo Michelle McNamara, než samotného prípadu. Lenže ono sa to odstupom času upraví, pričom hlavnou myšlienkou nie je len pátranie po samotnom “sériovom vrahovi”, ale aj iná podstata, ktorú nechcem uvádzať, lebo by sa nebolo možné vyhnúť spoilerom. Skrátka, keď sa Vám podarí vcítiť a chápať o čo tvorcom ide, verím, že väčšina nebude sklamaná. Nenechajte sa odradiť, pokiaľ by ste mali v úvode rovnako skeptický pohľad, ako Ja. Myslím, že z viacerých dôvodov, a to najmä kvôli aspektom, ktoré si tvorcovia zaumienili, tento dokument stojí za vzhliadnutie.(14.11.2020)

 • zahadum
  ****

  Skoro dokonalý dokument o sériovom vrahovi a násilníkovi ktorý dlhé roky páchal najťažšie zločiny v Kalifornii. Má na svedomí viac ako 10 ľudí ktorých brutálne zavraždil a okolo 50 žien ktoré znásilnil a navždy im zmenil ich životy. Dokument sa ale venuje týmto veciam asi len na cca 40 % a zvyšok dokumentu je životopis autorky McNamary ktorá v súkromí pátrala po všetkých stopách a bola veľmi blízko a pomerne presne opísala kto bude vrahom.Neviem nakoľko je to na škodu ale názov je zavádzajúci ale verím,že takto predali dva produkty za cenu jedného.Nič to nemení na tom,že to bolo zaujímavé a miesta kedy sa dokument venoval vrahovi boli nesmierne napínavé a zaujímavé.(11.8.2020)

 • Modeman123
  **

  Nastavovaná kaše a nekonečná práce střihače tohoto true crimi dokumentu. Ten si zaslouží maximální respekt. Ostatní nikoliv. Vrah je dopaden po čtyřiceti letech na základě modernizovaných DNA testů, nikoliv detektivní práce kohokoliv zúčastněného. Osobní život spisovatelky zde úmistěn absolutně mimo mísu, snaha sloučit život autorky s hledáním zločince a ještě k tomu najít vzájemné paralely v rámci jednoho dokumentu je šílená myšlenka.(5.9.2020)

 • Fifer
  ***

  Myslím, že existují lépe zpracované seriály (muder series). Avšak samotná osoba vraha, kterému tolik věcí prošlo, je fascinují. Pochopitelně v tom negativním slova smyslu. Vrah většinou dělá chyby tak dlouho, až nějaké vodítko dovede policii přímo k němu. East serial rapist napadl a zavraždil tolik lidí, přesto se mu podařilo nezanechat takovou stopu, která by byla klíčová. Spoustě lidí asi bude vadit, že seriál se zaměřuje na amatérskou vyšetřovatelku Michelle. Její život bohužel opravdu není až tak zajímavý.(16.8.2020)