poster

Tintorera, žralok zabiják

 • Mexiko

  Tintorera

Horor / Drama

Mexiko / Velká Británie, 1977, 89 min

 • darkrobyk
  ***

  Nu, oficiální text distributora odvyprávěl kromě konce obsah téměř celého filmu, a tak k němu není téměř co dodat. Nahotou ženskou i mužskou, zezadu i zepředu se nešetří, ale nejde o lascivnost, nýbrž o softerotické flirtování, které těžko dnes někoho pohorší (i když někoho možná ano). Vedle jednoduchého sentimentálního příběhu je zde však přidaná hodnota pod hladinou moře. Podvodní záběry jsou tím nejlepším a rozhodně za podívání stojí. Koráli, hejna pestrobarevných ryb, mořská flora i fauna, modravé hlubiny. A samozřejmě žraloci! Tedy jediným kazem jsou záběry jejich lovu, který není rybářský, nýbrž barbarský. Povedené jsou i útoky - báječné roztrhání potápěče, střeva ven a rozkošný záběr urvané hlavy mezi žraločími zuby nejsou jediné. Prosluněné, vlhké a s občasnou rudou stopou ve vodě.(29.1.2020)

 • dainio
  **

  Tak nevím, o jaký žánr se tvůrci vlastně pokoušeli. Že by jakési erotické drama o jednom milostném trojuhelníku, který se v poslední půlhodince, potýká s nebezpečím představujíc žraloka tygřího ? Režisér zřejmě měl v oblibě erotické filmy. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit toliko nahých těl a erotických scén. Logiku v tomto snímku opravdu nehledejte. Mnoho scén, totiž nedává vůbec žádný smysl a v prostém ději, je i jasně citelná krkolomnost. "Tintorera" se objevuje velmi sporadicky. Když se ale objeví, tak se dá koketovat o myšlence solidního hororu. Ta ale se vytrácí s další scénou, kdy je viděno "bobřiště". Jedná se o vskutku průměrné dílo. Herci hrajou špatně až nezaujatě. Film zaujme především spoustou erotických scén a nějakého toho "kečupu" na hladině (o to hlavně šlo). To je asi tak všechno.(17.7.2011)

 • pend
  ***

  Další z mnoha klonů Čelistí. Tentokráte v hlavní roli Tintorea - žralok tygří. Ve filmu je hodně nahoty, žraloci jsou v drtivé míře skuteční. Film bohužel postrádá atmosféru - jakoukoliv známku napětí přebije následující scéna nahoře bez. Přitom útoky jsou relativně dobře udělané. Škoda nevyužitého potenciálu, bezradnosti režiséra a nezaujatých herců. P.S. Upozornění - na DVD vyšlo několik verzí, které se liší délkou (85 minut, 112 minut, 134 minut).(27.12.2012)

 • Martin741
  *

  Spielbergov film Jaws bol teda hodne uspesny film, a tak vznikli kadejake variacie, jedny lepsie a druhe horsie. Toto je snad najubohejsi film, ktory len parazituje na uspechu Jaws. Fakt, tempo priserne, dialogy nepocuvatelne .....pravom zabudnuty film, ked bude nan padat prach v najzapadnutejsom kute archivu, nic sa nestane : 5 %(19.5.2018)

 • majo25
  ***

  Animal triler, ktorý sa po väčšinu času tvári viac ako romantický soft-eroťák. Je to ten typ filmov, kde mladé štíhle slečny nemyslia na budúcnosť, iba na prítomnosť, zábavu a laškovanie v trojke. Samo o sebe by to vlastne ani nebolo zlé - exotika, prímorská idylka, polonahé telá, ničnerobenie - ale divák asi viac čaká na trilerové scény. Tie prichádzajú postupne a hlavne gradujú až ku koncu. Musím pochváliť podvodné zábery a zábery so žralokmi - to sa tvorcom fakt podarilo a netipoval by som to na mexickú produkciu. Vyskytne sa tu hneď niekoľko druhov - od tygrích po kladivohlavé. Na druhej strane zabíjanie žralokov a mánt (týchto nádherných parýb; väčšina žralokov patrí dnes medzi ohrozené druhy) pre potešenie, dokonca zahákovanie o hlavu a tým pádom týranie, bolo za hranicou.(25.6.2019)