Tintorera, žralok zabiják

Tintorera

Horor / Drama

Mexiko / Velká Británie, 1977, 89 min

• dainio

Tak nevím, o jaký žánr se tvůrci vlastně pokoušeli. Že by jakési erotické drama o jednom milostném trojuhelníku, který se v poslední půlhodince, potýká s nebezpečím představujíc žraloka tygřího ? Režisér zřejmě měl v oblibě erotické filmy. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit toliko nahých těl a erotických scén. Logiku v tomto snímku opravdu nehledejte. Mnoho scén, totiž nedává vůbec žádný smysl a v prostém ději, je i jasně citelná krkolomnost. "Tintorera" se objevuje velmi sporadicky. Když se ale objeví, tak se dá koketovat o myšlence solidního hororu. Ta ale se vytrácí s další scénou, kdy je viděno "bobřiště". Jedná se o vskutku průměrné dílo. Herci hrajou špatně až nezaujatě. Film zaujme především spoustou erotických scén a nějakého toho "kečupu" na hladině (o to hlavně šlo). To je asi tak všechno.(17.7.2011)

Další z mnoha klonů Čelistí. Tentokráte v hlavní roli Tintorea - žralok tygří. Ve filmu je hodně nahoty, žraloci jsou v drtivé míře skuteční. Film bohužel postrádá atmosféru - jakoukoliv známku napětí přebije následující scéna nahoře bez. Přitom útoky jsou relativně dobře udělané. Škoda nevyužitého potenciálu, bezradnosti režiséra a nezaujatých herců. P.S. Upozornění - na DVD vyšlo několik verzí, které se liší délkou (85 minut, 112 minut, 134 minut).(27.12.2012)

• tron

Dva roky po Čeľustiach chcel mať každý producent v kinách film o ľudožravom vodnom zvierati (Piraňa, Kosatka zabijak...). Mexická (!) Tintorera je príšerný horor. Vlastne to nie je horor, ale skôr light porno bez porna (vrátane „trojky“!). Scén so žralokov je tu minimum a až cca 20 minút pred koncom táto nevydarená, plným právom dávno zabudnutá snímka chytí aspoň symbolický hororový dych. Ani Susan George zo Straw Dogs tomu nič nedá a hudbu by som označil za čistú katastrofu a úplne mimo. Videl som 89-minútovú verziu, ale IMDb uvádza stopáž 126 minút, tak som zmätený. 30 %(16.5.2018)

• Martin741

Spielbergov film Jaws bol teda hodne uspesny film, a tak vznikli kadejake variacie, jedny lepsie a druhe horsie. Toto je snad najubohejsi film, ktory len parazituje na uspechu Jaws. Fakt, tempo priserne, dialogy nepocuvatelne .....pravom zabudnuty film, ked bude nan padat prach v najzapadnutejsom kute archivu, nic sa nestane : 5 %(19.5.2018)

Viděl jsem jak sestříhanou, tak i nesestříhanou verzi. Teprve nevystříhaná verze (126 minut) působí jako normální film. Vystříhaná verze dost redukuje některé postavy a je dost chaotická, nedivím se nízkým hodnocením. Dost mě překvapilo to otevřené masakrování skutečných zvířat, to už by teď neprošlo.(26.8.2018)