poster

Zardoz

 • Velká Británie

  Zardoz

Fantasy / Sci-Fi

Velká Británie / Irsko, 1974, 105 min

Režie:

John Boorman

Scénář:

John Boorman

Producenti:

John Boorman

Scénografie:

Anthony Pratt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ruut
  **

  No málokdo stihne během úvodních pěti minut nazvat přímo diváky svého filmu (hlas vypravěče) hlupáky. A ještě přihodit hlášku o zlu jménem penis! A to nemluvě o už trochu po záruční lhůtě prošlém chlupatém Sean Connerym v červených bikinách. Celkem zajímavé, ale nudné. Přesto doporučuji k vidění. Podobné kuriozita jako Highlander 2.(27.7.2008)

 • tron
  *

  „Rád by som zomrel. Ale som nesmrteľný.“ WTF??? Jeden z najabsurdnejších filmov 70. a zrejme aj 80. rokov. Pri hláške „penis je zlo“ som skoro spadol zo stoličky a to bol iba začiatok. Hneď nato priklusal Sean Connery s vrkočom a v riadne nadutých červených slipoch, z pochmúrneho neba začali zlietať obrovské kamenné hlavy a ku koncu som si už necítil mozog. Túto kurióznu príšernosť, ktorá je v podstate až nepozerateľná, obskúrne nakrútil John Boorman a to len dva roky po hixploitaton klasike Vyslobodenie. Strašne rád by som videl, ako sa Connery tváril, sediac v kine na slávnostnej premiére. Byť na jeho mieste, seriózne by som sa za Zardoza hanbil. Bolo to TAK zlé, že už to ani nebolo zábavné. Ale priznám sa, že posledná „časová“ minúta mi vyvolala zimomriavky. Prečítal som si zaujímavosti k tomuto filmu a ak je tá o tom, že Boorman počas nakrúcania bral drogy pravdivá, potom to už chápem.(30.4.2017)

 • sona123
  ***

  Tak k tomuhle filmu jsem přišla po půlnoci na Nový rok, vlastně právě teď běží a já vím, že ho nedokoukám. A chytla jsem ho spíš v druhé polovině. Jaký to šok, když jsem zjistila, že tam hraje S. Connery! Věřím, že by se nejraději propadl za to, v čem že si to kdysi zahrál. No bondovka to není! Uf, tak nevím, připomíná mi to Sexmisi, to je taky taková podivnost, toto je ale mnohem víc ujeté, na druhou stranu dovedu si představit, že bych k tomu usedla vhodně naladěná a mohl by to být dobrý úlet. Movie to vystihl za mě lépe a mnohem jednoduššeji...(2.1.2010)

 • cashflower
  ****

  ..Zardos už po 20 minútach začne pripomínať hrubú pointu o pár mesiacov staršieho West World-u.. ..Sean Connery v najbizarnejšom outfite svojej filmovej kariéry.. slová, ktoré budú rezonovať aj v dnešnej dobe: "The gun is good. The penis is evil. The penis shoots seeds, and makes new life to poison the earth with a plague of men, as once it was. But the gun shoots death and purifies the earth of the filth of Brutals. Go forth, and kill! Zardoz has spoken." (p.s. v kontexte filmu nie všetko vypadá ako znie).. nie každý si tu nájde svoju šálku kávy (¿bizardné?, ¿snové?, ¿alegorické? ¿distopické?.. ¿nepochopené?...) ..--75%--..(19.1.2018)

 • InJo
  *

  Poutavé? Ne. Filozofické? Zřejmě. Ujeté? Ano. Otravné? Rozhodně! Až uvidíte Conneryho v dámských svatebních šatech, nebudete pochybovat, že tady není něco v pořádku. Sračka, která jde úplně mimo mě. 20 % snad jen za ten párminutový úvod, jenž je pošahaný zábavným způsobem, což se o zbytku říct vážně nedá...(2.1.2010)

 • - Natáčelo se v hrabství Wicklow v Severním Irsku. (mahler)

 • - John Boorman před uvedením filmu uspořádal dvě tiskové konference pro novináře a kritiky, na kterých rozdával letáky s vysvětlivkami o filmu a minislovníkem zardozské řeči. (mahler)

 • - Rozpočet filmu byl 1,1 milionu dolarů. (mahler)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace