Melanie Remembers: Reflections by Olivia de Havilland

Dokumentární / Krátkometrážní
USA, 2004, 39 min

Režie:

John Rust

Olivia de Havilland, Clark Gable (a.z.), Vivien Leigh (a.z.), Hattie McDaniel (a.z.), Leslie Howard (a.z.), Rand Brooks (a.z.), George Cukor (a.z.) (více)

Herečka Olivia de Havilland spomína na zážitky spojené s natáčaním filmu Odviate vetrom (1939). Po 65 rokoch od premiéry sa vracia k svojej najobľúbenejšej postave, ktorú kedy na plátne stvárnila, k postave Melanie. A znovu sa z nich stáva jedna bytosť. (Šuplík)

Šuplík

Končia 30. roky 20. storočia. V Hollywoode sa natáča pamätný farebný veľkofilm. A hoci ide o Hollywood, vy vstupujete do sveta, kde sa aj takýto veľký film tvorí tak trošku z čírej radosti z umenia, kde biznis nehrá hlavnú a jedinú rolu. Olivia alias Melanie rozpráva príbeh svojej cesty s GONE WITH THE WIND. A my máme možnosť stretnúť sa so skutočnou osobnosťou. To ako zosobnila postavu Melanie sa vidí málokedy. Jedine keď herec vyjadrí svoje vnútro. Úprimne. Keď nehrá. Keď to myslí naozaj. Presne ako povedala Olivia. Alebo ako vždy hovoril Bruce Lee: "Express yourself honestly, my friend." Long live Olivia de Havilland. ()