Castle Freak

Poté, co je trvale oslepena v tragické autonehodě, Rebecca (Clair Catherine) obdrží některé bizarní zprávy – její dlouholetá ztracená matka nedávno zemřela, opustila její rodinný hrad ve venkovské Albánii. A tak cestuje za majetkem se skupinou přátel. Rebecca doufá, že to bude příležitost, aby se znovu propojila s minulostí, o které nikdy nevěděla. Když se začnou objevovat tajemné události a její přátelé začínají umírat, Rebecca musí rozluštit tajemství historie její rodiny, než bude příliš pozdě. (Flekoun58)

tron

Najmä ku koncu je Castle Freak slušná úchyláčtina. Dokonca o Cthulhu chápadlo lepšia, než originál z roku 1995. Čo ale nie je nič ťažké, lebo hoci bol originál celkom fajn, o žiadny zázrak sa nejednalo. Poteší sympatický kasting, atmosféra, niektoré scény, štipka erotiky, neštipka výdatného gore, nechutné masky a pekný hrad. ()

J*A*S*M

Nodoprdele. Devadesátkovej originál od Stuarta Gordona si nepamatuju úplně živě, ale dal jsem mu čtyři hvězdy, takže mě kdysi patrně docela potěšil. No, Tate Steinsiek udělal pravej opak. Marně uvažuju, kdy jsem naposled viděl něco tak příšerně zrežírovanýho. Pochválit jde možná vzhled ústředního monstra a lokace starého albánského hradu, všechno ostatní je žumpa. Od postav, při jejichž představení na jakési underground párty jsem byl dočista vykolejenej, jestli tvůrci ty jejich imbecilní žvásty myslí vážně, přes naprosto přeplácanej scénář (autor se utrhl ze řetězu a narval tam doslovný napojení na Lovecrafta, což pak někdy zhruba v polovině zbytečně dlouhé stopáže vysvětluje nejotravnější postava filmu vůbec - a nedá se to poslouchat), až po interiérový scény, které bez výjimky všechny vypadají jak z nějakého laciného porna (výpravou, svícením, kamerou). Erotiky je tu mimochodem přehršel, což snad ukazuje směr, kam se všechny zainteresované osoby budou profesně v budoucnu ubírat. Protože klasickej film od nich fakt už doufám nikdy neuvidím. ()

LIVINGDEAD odpad!

Bože, to byla sračka. Já jsem pořád čekal a čekal, až se stane něco děsivého, ale bohužel, pouze ve sklepě číhala albánská anorektička... ztráta času. ()

ricci.s

Remake solídneho hororu z 90. rokov...áno, táto Gordonova klasika si remake naozaj zaslúžila a oplatilo sa. Film padol z čista jasna, ani som vôbec netušil, že sa to chystá. Slepá holčina s frajerom prichádzajú do zámku, ktorý zdedila po svojej matke, avšak netuší, že sa tam potuluje jedno škaredé prekvapenie, a síce si divák musí na to najlepšie nejakú dobu počkať, napokon sa dočkáme. Že by to nezaškodilo o 20 minút skrátiť je už druhá vec, ale nič to nemení na veci, že príšera vyzerá parádne, film osviežuje množstvo erotických scén a gore je na jednotku s hviezdičkou. Dokonca nám režisér v záverečnej tretine prišiel aj s nejakými vlastnými nápadmi, no rozhodne nič nepokazil. Veľká spokojnosť a fanúšikovia monštruóznych brutalitiek si stopercentne prídu na svoje. ()

George Stobbart

Barbara Crampton musí byť fakt svojská ženská, keď sa hrdí tým, že sa podieľala na produkcii práve takejto kraviny. Originál je dnes už právom kultové 90´s béčko, ktoré je síce možno trochu naivné, ale aspoň sa na nič nehrá; na rozdiel od tohto zbytočného a až prekvapivo trashového remaku. Tu by už malo fakt väčší „význam“ keby urobili porno remake, kde by tá zrúdička chodila a pretrtkala každého od kraja, čo by bola aspoň sranda. Takto sa to bralo tak vážne, až mi z toho miestami bolo trápne. Ale pozrieť sa to dalo a príliš som pri tom netrpel, takže slabučké 3* tomu pacnem, ale na rozdiel od originálu sa k tomu už určite nikdy nevrátim. ()

*CARNIFEX*

Na originál si príliš nespomínam (podľa vlastného komentu ma celkom bavil) no vznik tohto remaeku, v takomto prevedení, v takejto kvalite, s takýmto hereckým obsadením, má asi také opodstatnenie a zmysel, ako domáhať sa chemoterapie počas korona karantény. Totálna, lacná pičovina, ktorá zaujme akurát maskami a gore zábermi, pričom tá stopáž, je tiež celkom slušná vražda, keďže príbeh je asi tak zaujímavý, ako tendenčné články “Denníka N” od Tódovej. ()

darkrobyk

Kupodivu jsem byl, vzhledem ke zdejšímu hodnocení, příjemně překvapen. Lovecraftovu povídku neznám, ale viditelné odkazy na jeho dílo potěšily - Yog-Sothoth, Cthulu a samozřejmě Necronomicon, a také Dunwich a v mezititulcích Re-Animátor. Film je věnován památce S. Gordona, tvůrce původního snímku, a některé scény ze všeho nejvíce připomínají jeho film Ze záhrobí, na příklad chapadlo z břicha. Více než 90. léta jsou tohle  80. , oplodňovací rituál pak připomene film Rosemary má děťátko (1968). Gore je slušné - natržená hlava, rozšlapaná hlava, injekční stříkačky, kam se podíváš, a dojde i na střeva ven. Postelová scéna je slušný bizár a právě erotika je vzpomínkou na zmíněná 80. léta, později se s ní už šetřilo. Příjemný vizuál, gotické interiéry a krajně nesympatické postavy. To však nevadilo, stejně byla většina odsouzena k likvidaci. Příchod Prastarých....a poslední záběr potěšily. ()

pornogrind

Originál z roku 1995 bylo Béčko, který si na nic nehrálo. Tenhle film se na můj vkus tvářil až moc vážně na to jak byl natočenej. U remaků častokrát nelze očekávat nějakou vlastní invenci a stejně tomu bylo i zde. Až na pár né moc zásadních věcí se snímek většinu času držel originálu. Zlom nastal s koncem kde se Castle Freak od originálu odkloní. A pro mě to moc šťastná volba nebyla. Nakonec z toho vylezla jakási fantazmagorie. Zde už je předloha H.P. Lovecrafta cítít daleko víc než v původním kousku. Milovníci H.P. Lovecrafta a chapadel budou možná nadšeni. Já jsem spíš znechucenej. Zrůdička se sice celkem povedla a našlo by se i pár dobrejch momentů a celkem obstojný gore ale film stejně tak jako originál doplácí na hodně pomalej rozjezd(většinu filmu se toho moc záživnýho neděje) a tak jsem se převážnou část stopáže spíš nudil. Sice to nebyl takovej průser jak jsem podle zdejšího hodnocení očekával ale konec filmu mi už jen potvrdil, že víc jak 2 hvězdy dát prostě nemůžu. ()

Kudly4

Těšil jsem se vyloženě na krásnou Emily, která je tu nakonec spíše jen do počtu, ale cecky přece jenom ukáže a dojde i na solidní sex scénu, která končí hezky nechutně. Na kontě má zatím tři Horory, kdy tenhle je nejslabší či nejméně zajímavý, ale co se týče nahoty, tak tady se stihla předvést nejvíce. Každopádně, při sledování jsem se ale celkem dost nudil (stopáž je přepálená), ač prostředí hradu vypadalo pěkně, ale měl jsem pocit, jako bych sledoval romantický - fantasy film na Prima Love. Gore nějaké je (Top scéna - zabití "doktora"), ale nic víc zapamatovatelného tu není. Finále čistá fantas magořina. (59. hodnocení) ()

Arsenal83

Pekné priestory, interiéry aj exteriéry, a občasne hudba. Ale my nie sme na dokumentárnej obhliadke hradu, že? Lebo inak má tento film s hororom spoločné len jedno písmenko v názve a tak to aj vyzerá. Skôr je film nechutný, najmä keď tá hnusná starena či čo to bolo začne chlapíkovi fajčiť a s ním súložiť. Všetko bez explicitnosti, ale predsa len negustovné. ()

Morholt

Slepá dívka s přítelem přijíždí do Albánie převzít dědictví v podobě hradu a musí čelit temné rodinné minulosti. Původní devadesátkovou verzi si nepamatuji, ale podle hodnocení na mě dojem neudělala a ani v tomto případě to na žádnou extra podívanou nevypadalo. Ale dalo se na to koukat. Sem tam se ukázala celkem vyvedená potvora, pro milovníky gore se objevilo pár chuťovek, došlo na nějaký sex, který chcete vidět i na ten, který vidět nechcete a relativně snesitelní byli i herci. Nicméně občas se to strašně táhlo a chyběla atmosféra i napětí. V poslední třetině do toho ale Steinsiek pořádně šlápl a naservíroval Lovecrafta takového, jaký má být, takže mysteriózního a brutálního. Zkrátit to alespoň o čtvrt hodinky a mohla z toho být absolutní pecka. I tak ale u mě převládá spokojenost. 70% ()

Miseet

Ze začátku jsem si říkala, že to vlastně není až tak špatné jak jsem čekala, nicméně závěr celý snímek pohřbil. Na můj vkus bylo finále až moc přeplácané a okaté. Vzhledem k tomu jak se táhla první polovina filmu, tak v té druhé se skákalo od jednoho k druhému, a vlastně jsme se ani nic podstatného nedozvěděli. ()

oveckaoa

Remake hororu z roku 1995 co kdysi vyšel v Řitmagu. Slepá ženská a její přítel zdědí hrad , který chtějí prodat tam je, ale uvězněná zrůdička. Problém je v tom, že zrůdička si kromě toho, že tam věčně skřéká a vypadá jako by si honila  (možná to i dělá bůh ví) zhruba za 3/4 filmu zmůže jen na jednu vraždu a ani ta není světoborná. Na konci se sice rozjede a mrtvoly přibývají, ale k čemu to je, když je to naprané zhruba do 15 minut. Většinu filmu to vypadá jak z porno někdy to má nádech i na homosexuální porno a celkově kromě těch 15 minut a té mytologie není o co stát. 40 procent ()

BoredKid odpad!

Amatérske, nudné a hlavne úplne zbytočné.. Atmosféra žiadna, herci vzduch, dialógy o ničom. Nepochopil som načo boli dobré tie fantasmagorické preludy a mytologické keci o nejakom Yog Sothothovi.. K tomu sci-fi záveru sa radšej ani nevyjadrujem, Kostým prerastená vagína z ktorej vylieza nejaký had, alebo čo to bolo za úlet... Gordonov originál z 1995 bol silný, temný, strašidelný a atmosférický horror, zatiaľ čo tento remake je iba velmi zlý vtip parazitujúci na pôvodnej verzii. ()

Flopik

Prvý film som nevidel takže zrovnávať nemám s čím. Popravde dúfal som, že to bude vyvražďovačka na hrade s príšerou. Ono v podstate to tak aj bolo akurát ste museli vydržať hodinu a štvrť. Inak celý čas sledujeme párik na hrade, ich sleduje príšera ktorá rada masturbuje pri tom ako sleduje svoju sestru si užívať, následne si to vyskúša aj ona s jej priateľom takže o wtf momenty nie je núdza. Pochváliť môžem len málo, vzhľad príšery je skvelý a sem tam gore ktoré je za mňa výborné. Bohužiaľ ten film je hrozne dlhý a je tam toho tak málo. No a ten prekombinovaný odveci koniec, namiesto hrania sa na okultizmus a podobne sa to mohlo naozaj držať pri zemi. No a poteší aspoň, že obe ženské postavy ukážu všetko. Herci inak otrasní. U mňa slabšie 2*. ()

helraiser

Tak pokud se mělo jednat o remake stejnojmenného atmosférického hororu z 90. let, tak to je opravdu neskutečně nepovedený pokus. Mělo to opravdu neskutečný potenciál,ale výsledek je přinejmenším velmi rozpačitý až zarážející. Monstrum bylo luxusní, o tom žádná, gore bylo též parádní a některé scény byly přímo lahůdkové, šukačka s monstrem no kurva kde na to chodí, no koz a sexuálních scén tu je převršel. A prostředí starého hradu parádní i když ne zcela využito. No, ale to vše je celkem k ničemu, jelikož to naprosto zabíjí nesmyslný příběh o nějakých prastarých potvorách a neskutečně debilní postavy, který se jen tak nevidí. Zklamání a jasný podprůměr. ()

Johny M.

Remake Gordonovy Zámecký zrůdy narvanej odkazama na svýho pravýho 'otce' Lovecrafta. Myslim, že HPL by měl (narozdíl od všech těch zdejších rádoby expertů) radost... ()

moviefan4

Akože na jednu stranu hovorím áno na druhu nie. Ako remake slabé a originál mi príde lepší na druhú stranu efekty a masky áno. Neviem či všetci ľudia ktorý robia na remakeoch a rebootoch si dávajú kurva hrubé lajny v štúdiu lebo toto stbroit z roginalu snáď nenápadne ani ľudí od trony, aj keď podľa môjho vkusu sa ich filmami isto inšpirovali. Jednoduchá premisa jednotky o polo rozpadnutej rodine ktorá sa prisťahuje na zámok do Talianska a zistia že v ňom býva aj jedno monštrum, tuto zmenila svoju jednoduchosť a pridali sem sektu ktorá uctieva staré božstvo. Za mňa docela fajn krok ktorý mi až tak nevadil ako zmena napríklad pri novom Wrong Turn. Niektoré veci zostali rovnaké len zmena nastala v tom že namiesto rodiny tu máme takú krásnu paletu dnešnej generácie, zmena pohlavia monštra a už umienena sekta. Za mňa gore, kills, vizuálna stránka a dej boli top veci na filme ale veľké mínusy ktoré ma štvali, bola zbytočne dlhá stopáž (neviem či filmy majú v dnešnej dobe podobne pravidlo ako youtube ohľadom zárobkov), pár zlých (ne)hercov a ten strašne divný a na prd koniec. Takže moderná verzia Castle Freak pre mňa zostáva horšia než originál a jeden raz vidieť stačilo. ()

Pan.Antonin

Moc nemusím ani originál Stuarta Gordona a tento nový remake se mi líbil ještě o něco méně. Podobně jako původní film sází tento snímek spíše na brutalitu, krev a "nechuťárny", než na budovanou atmosféru a strach z neznámého. K tomu je to herecky o level horší, se slabší zápletkou a narozdíl od originálu to nemá povedené finále. A nepomohli ani odkazy na tvorbu slavného autora předlohy. ()