Reklama

Reklama

Bezdětní manželé se v touze po dítěti rozhodnou adoptovat chlapečka. Ale než stihnou vygruntovat dům, před první návštěvou ředitelky ústavu, je jim nabídnuta holčička. Okamžitě si ji osvojí. Po pár letech jejich milovaná Trina zahyne pod koly auta. Manželství je v krizi, ještě dozní poslední tóny jejich oblíbené písně a budou se moci navždy rozejít. To by jim, ale nesměla zavolat ředitelka ústavu. (Jezinka)

(více)

Recenze (10)

r007 

všechny recenze uživatele

Nádherný příběh jednoho manželství. Je moc napínavé sledovat vývoj Caryho postavy z lehkomyslného mladíka do milujícího otce. Příběh je postupně rozvíjen a postavy se mění, neuvěřitelně komické scény mu dají občasné odlehčení , ale i tak je to drama do poslední chvíle. Konec je asi dost nepravděpodobný a přehnaný, ale odpuštěno kvůli výborné scéně Caryho projevu u soudce.Další výkon, za který měl dostat Oscara a nedostal! ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Tak tomuhle říkám křišťálový sentiment nejvyšší jakosti! Neuráží hloupostí, ale přetéká city, které všichni zúčastnění vetkli do svých výkonů, jako kdyby je opravdu žili. Nepřekonatelný Grant jako muž nejprve trochu dětinský a posléze hluboce starostlivý se skvěle doplňuje s něžně oddanou Irine Dunne. Scéna u soudce, kdy se Grant téměř rozbrečí, by pohnula i skálou. Film ale není jen dojímavý, momenty, kdy si manželé přinesou domů novou holčičku a skoro se bojí na ni šáhnout, aby jí neublížili, jsou přes všechnu srdceryvnost i legrační. ()

Reklama

Chegi 

všechny recenze uživatele

Pro Caryho, který je především znám svými komediálními rolemi je drama o zisku a ztrátě milovaného dítěte rozhodně netradiční polohou. Nejspíše díky rodinné tragédii však milujícího a zdrceného otce zahrál naprosto skvěle. Jako jeho fanoušek mě může mrzet jen to, že oscarovou nominaci nakonec neproměnil ve vítězství. (Zde se však naplno projevila politika velkých studií, která místo Granta vybrala Coopera. Bylo tehdy veřejným tajemstvím, že nezávislí umělci jsou trnem v oku studiím, která tak ztrácela kontrolu na Hollywoodem, ale hlavně peníze. To např. stálo Oscara i Charlieho Chaplina za hlavní roli ve filmu Diktátor a výrazně pomohlo k jeho nařčení ze sympatizování s komunismem v 50. tých letech!) ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Dierky v gramofónových platniach, hrajúce postupne obľúbené songy hlavnej hrdinky, sa zväčšujú až na rozmer filmového plátna. Takto originálne predelené, časovo nasledujúce výjavy, plasticky ukazujú priebeh manželstva jedného páru. Na začiatku si vytiahli radostnú veštbu. No zdá sa, že všetky okolnosti bránia jej úspešnému naplneniu. Skvelá melodramatická romanca s trochu nasilu prilepeným záverom. ()

LadyRainier 

všechny recenze uživatele

Cary Grant s dítětem v náručí ... vražedná kombinace ,-)) Celkově je tenhle film docela silné kafe, hlavně poslední cca půlhodinka ... to nemůže zůstat oko suché ... Irene Dunne je tu opravdu krásná, Cary Grant (který v tu dobu prožíval zrovna tragédii v rodině) tak neuvěřitelně dojemný (ač jinde komediant jak vyšitý), jsou tu i perfektní komické scény .. přiznám se, že u toho koupání sem jenom koukala s otevřenou pusou ,-DD A děti tu byly opravdu děti .. nemůžu si pomoct, ale to v dnešních filmech už moc nejsou .. Zkrátka plný počet, ale vzhledem k tomu, že mi to celkem pocuchalo nervy, nevím, kdy si to zase pustím ,-) ()

Galerie (35)

Zajímavosti (3)

  • Garyho Granta při natáčení tohoto snímku postihla rodinná tragédie. Dne 25. ledna 1941 ho přímo na scéně informovali, že několik příbuzných z jeho rodiny, konkrétně pana Johna Henryho Leache s manželkou, strýce a tetu, jejich dceru s manželem a synem a jejich malým vnukem zabila německá bomba namířená přímo na Bristol. Zpráva o jejich smrti ho zlomila. Veřejně se však k incidentu nijak nevyjádřil a nedovolil ani přerušit natáčecí plán. Pocit smutku, který předvádí v tomto filmu, je tedy autentický a již nikdy takový výkon nezopakoval. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama