The Phantom Express

Mysteriózní / Thriller

USA, 1932, 70 min

U schánění málo známých hororů z 30 let jsem čirou náhodou sáhnul i po tomhle. Sice je to maximálně neznámý(imdb 57 hodnocení) ale o to větší to bylo pro mě překvapení. Film sice trvá než se trochu rozjede, ale příjezdy vlaku byly parádní, ona celá ta atmosféra byla sympatická. Jen škoda že tohle bylo zastíněno několika lepšíma filmama které se odehrávaly ve vlaku, ale nemůžu nedoporučit.(8.2.2012)

Nejvyšší formou života ve vesmíru je člověk. A naopak nejnižší formou je člověk, který si hraje s vláčky. Tvůrci neprávem opominuté mysteriózní detektivky si s vláčky hráli hodně - všechny záběry na lokomotivy a vlaky (snad kromě těch v depu) jsou tak očividné modely, že se to autoři ani nesnažili skrývat. Mě nikdy mašinky, autodráhy a podobné voloviny nebavily, místo ovladače v pravačce mnohem radši svírám vy-víte-co, ale pátrání po přízračném vlaku a gangu zločinců na dráze mě bavilo. A když se k tomu přidá sympatická délka, snadno odpustím některé naivity, zbytečné kecací pasáže a infantilní rozuzlení.(27.7.2013)