Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z dětské nevěsty vyroste záhadná paní domu, kterou trápí bolestné vzpomínky. V její vesnici navíc dochází k nadpřirozeným vraždám. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Marze 

všechny recenze uživatele

Můj první indický horor. Vyděsilo mě nízké hodnocení, ale zdá se, že romantické dobové hororové pohádkové tajemství netáhne. Tripty byla vynikající s kouzelným úsměvem. I ostatní postavy s jejich obloukem vlastností od něžných , milujících po ty tajemné a záhadné. Pro Anvitu Dutt to byl režijní debut a filmovými řemesly povedený. Příběh je velmi jednoduchý a je natočen v temném stylu. Téma dětských sňatků je netradiční. Je to Bengálská tradice z 19.století. Film klidně vyzkoušejte, ale nečekejte od něho příliš. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že keby som miesto dnešného hororu išiel spať, tak by som reálne o nič neprišiel. "Bulbbul" je totiž od začiatku do konca len neskutočná nuda. Vo filme som nenašiel jediný moment, kde by som sa niečoho zľakol, alebo cítil akékoľvek napätie. Pretože je to film, kde sa dokopy skoro za celú dobu nič nestane. Vizuálne to dokopy tiež nič moc neponúka. Neviem prečo je po jednom momente stále už len červené nebo a krvavý spln. Neviem čo to malo priniesť. Celý film je viac temná fantasy než skutočný horor. A viac sa sústredí na dramatické elementy. Ale ani tie nie sú veľmi zaujímavé. Popravde nič na tomto filme nebolo vysoko zaujímavé. Vyzerá to nudne, postavy sú nudné, príbeh je nudný, atmosféra je nulová. Dokopy jediné čo vyniká je trošku indickej kultúry a hudba. Inak je to čistá prázdnota. A najhoršie je, že ani neviem čo viac o filme povedať. Dokopy som zhrnul takou rýchlosťou, až je mi to trápne. Ale pravda je taká, že neviem čo mám o tom filme ešte povedať. Lebo sa celú dobu skoro vôbec nič nedeje.Hodnotenie: D- ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Indický snímek „Bulbbul“ je produktem Netflixu, a tak jsem trochu doufal, že přece jen bude malinko jiný než klasická bollywoodská produkce. A ano, trochu jiný je, nejsou zde žádné zpěvy a tance, dokonce i stopáž je úměrná. Ale přece jen je to pořád docela vyměklý horor. Ale musí se nechat, že jsou zde scény, které v sobě potenciál mají. Jen by to chtělo někoho, kdo se jich nebude být při natáčení. ()

Ramanam 

všechny recenze uživatele

Příběh z Bengálska začíná své vyprávění v roce 1881, ale hlavní děj je situován až do roku 1901. A ano, označení žánru nálepkou horor není nejšťastnější. Přilákalo to mnoho diváků lačnících po brutálním násilí, potocích krve a vnitřností, utrpení a strachu. Když se jim ho nedostalo, tak neváhali svou flustraci řádně zviditelnit v hodnoceních a recenzích. Kdyby sem někdo do informačního popisku napsal, že se jedná o rodinnou sci-fi komedii, tak by je štvalo nejvíce to, že tam není žádný zelený mužík a vesmírná loď. Sama kvalita takto označeného díla by byla už vedlejší - přeci se to neodehrává v předaleké galaxii (jak je psáno v písmu), takže je to zcela jasně špatné. To je mi důvod! Takže pozor! Hledáte-li horor, hledáte na špatném místě. Jde spíše o teskné mysteriózní historické drama o osudech jedné vysoce postavené rodiny, zabalené navíc do krásně rudého vizuálu. Minimalistické a stručné, klasicky netflixová kratší stopáž, bez hudebních vsuvek, ale pro ty, kteří nehledají jen krev a mají k dané kinematografii kladný vztah, ať se zdejšího směšně nízkého hodnocení nezaleknou. Není to totiž vůbec špatné, ba naopak, a za tím si pevně stojím. Diváci ryze západního vkusu nemusí s Bulbbul vůbec ztrácet čas, jeho kouzlo stejně nenajdou, neocení, protože vlastně ani nechtějí. Osud ubohé Bulbbul mnou vnitřně pohnul, atmosféra obstojná a zpracování v rámci mezí naprosto vyhovující, takže... R. Bose (Indranil/Mahendra) není můj příliš oblíbený herec, ale umí, o tom žádná. Ke komu se však jasně směřovala má pozornost nejvíce, byla představitelka Bulbbul - T. Dimiri. Jednalo se o naše první filmové setkání a nemohlo dopadnout lépe. Vskutku okouzlující mladá žena nejen svým zjevem, ale i projevem. Pevně tedy doufám, že ji ještě někde jinde budu moci spatřit. A. Tiwary (Satya) a P. Dam (Binodini) mě oslovili též. Hudby jsem se tedy v klasickém indickém stylu nedočkal, ale musím moc pochválit hudbu podkresovou, která mě oslovila a dopomohla zvýraznit nálady, pociťování a již zmiňovanou celkovou atmosféru právě probíhajícího děje. Jelikož jsem viděl zdejší odpad!-ní sbírku, tak jsem příliš neočekával. O to více jsem poté byl spokojen a přisoudil snímku čtyři hvězdy, které si držel po celou dobu. Takže malá rekapitulace na závěr. Nejedná se o horor, kde se hraje dle not a chutí protřelého západního konzumenta toho žánru. Pokud se vám navíc indické filmy nelíbí, tak se na ně jednoduše nedívejte, nebo se snažte být alespoň objektivní. Poté je výsledné hodnocení dosti mimo a pomýlené. ()

Kudly4 odpad!

všechny recenze uživatele

Nehorázně nudná, trapná, pohádková, fantasy chujovina. Za Horor to můžou považovat leda tak křováci, někde támhle v indickém prdelákově. A to jak si tam frajer začne povídat s malou holčičkou, coby s jeho budoucí ženou, no bleju. Za mě sračka a naprostá ztráta času. (1. hodnocení, 1. komentář) ()

Reklama

Reklama