Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Dramatická rekonstrukce skutečných událostí kolem útoku nervově paralytickou látkou novičok, s jejíž pomocí se dle všech dostupných důkazů pokusili dva příslušníci ruské tajné služby 4. března 2018 otrávit přeběhlého bývalého agenta GRU Sergeje Skripala s dcerou Julií a vystavili tak nebezpečí kontaminace celou populaci čtyřicetitisícového Salisbury v anglickém Wiltshiru. Série svým zpracováním dodává dobře známým událostem lidský rozměr a soustředí se na některé reálné aktéry událostí a jejich rodinné příslušníky, především na postavu detektiva Nicka Baileyho (Rafe Spall), otce od rodiny, který jako první policista zasahující na místě činu později bojoval v nemocnici o život, na postavu krajské hygieničky Tracy Daskiewiczové (Anna Marie Duffová), rovněž matky od rodiny, která z titulu své funkce koordinovala opatření na ochranu veřejného zdraví a také na postavu Dawn Sturgessové (Myanna Buringová), sociálně problematickou ženu, která se později shodou nešťastných okolností novičokem také otrávila. Drama zachycuje Británii v nejistotě, zda se nestala terčem rozsáhlejšího teroristického útoku a soustředí se při tom na práci konkrétních lidí, kteří ji krizí provedli. (Česká televize)

(více)

Recenze (34)

MirkaP 

všechny recenze uživatele

Otrava Skripala novičokem v roce 2018. To je bod, od kterého začíná dění tohoto seriálu. Vlastní otravou se vlastně nezabývá, pokud se to nedotýká kardinální otázky - nemůže to ohrozit obyvatele města? Ze základní sady 6W otázek (Who, What, Why, When, Where, hoW) řeší tedy pouze tu poslední - jak. Ostatní odpovědi jsou buď jasné nebo nedůležité. Riziko bylo velké, jak se nakonec ukáže v reálu. A když Salisbury všechno překonalo a bylo prohlášeno napodruhé jako čisté, za chvíli přišel zasranej covid. /// ČT si to přeskládala do 4 dílů, asi aby jim to lépe sedělo do vysílacího schématu. ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Nenápadný kinematografický počin z Velké Británie, který ale rozpracovává jednu z nejznámějších mediálních kauz posledních let, a to atentát na bývalého ruského špiona Skripala (a jeho dceru). Do našich končin proniklo pár informací, ale rozhodně jsem si chtěl v této problematice rozšířit obzory. Seriál pojali autoři skoro až dokumentárním stylem. Naštěstí se ale dostalo i na hlavní aktéry v této tragické události. Vůbec jsem doposud nevěděl, že si Salisburský incident vyžádal i život jedné nevinné ženy (tomu se věnuje závěrečný díl, kde dojde i na emoce, tomu věřte). Též i vedlejší linka s detektivem Nickem zaujala. Sice seriál nenabízí nikterak vypjaté akční scény, ale hrozba novičoku sama o sobě funguje jako thrillerový aspekt. Tento neviditelný nepřítel ve mně po celou dobu sledování vyvolával nepříjemné pocity. Takže tohle seriálu vyšlo. Další britský zářez na pažbě. Více takových minisérií. Za mě 8/10 ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Velmi věrohodně zpracovaná rekonstrukce poměrně nedávných událostí týkajících se otravy nervovým jedem novičok, ke které došlo v anglickém hrabství Wiltshire. Je zde kladen důraz na pocity rodinných příslušníků obětí útoku i lidí, jež se velkou měrou zasloužili o bezpečnost široké veřejnosti. V souvislosti se současnou celosvětovou pandemií si dokážu daleko lépe představit, co prožívali obyvatelé zasažené oblasti a je mi z toho všeho dost úzko. (70%) ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Precizní docudrama, které se spíše než Sergejem Skripalem zaobírá dopady této události. První dva díly jsou napínavé fest. Ten třetí, i když už trochu ztrácí tempo, je zase naopak dost emotivní a působí nejen jako důstojná pocta obětem tohoto bezohledného útoku, ale také lidem, kteří při ochraně města nasazovali své zdraví, ne-li rovnou život. Dawn Sturgess je jen další z řady zbytečných obětí bezohledné agresivní ruské politiky. Ani první a bohužel ani poslední. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli má Česká televize s tou britskou nějakou družbu, když na nás valí jeden anglickej seriál vedle druhého, ale musím konstatovat, že Angláni ty náměty podle skutečných událostí mají prostě v malíku. Útok v Salisbury působí jednoznačně, přesně, reálně. A mně nezbývá, než jim věřit a kochat se kvalitním filmařským řemeslem. ()

Galerie (83)

Reklama

Reklama