Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Dramatická rekonstrukce skutečných událostí kolem útoku nervově paralytickou látkou novičok, s jejíž pomocí se dle všech dostupných důkazů pokusili dva příslušníci ruské tajné služby 4. března 2018 otrávit přeběhlého bývalého agenta GRU Sergeje Skripala s dcerou Julií a vystavili tak nebezpečí kontaminace celou populaci čtyřicetitisícového Salisbury v anglickém Wiltshiru. Série svým zpracováním dodává dobře známým událostem lidský rozměr a soustředí se na některé reálné aktéry událostí a jejich rodinné příslušníky, především na postavu detektiva Nicka Baileyho (Rafe Spall), otce od rodiny, který jako první policista zasahující na místě činu později bojoval v nemocnici o život, na postavu krajské hygieničky Tracy Daskiewiczové (Anna Marie Duffová), rovněž matky od rodiny, která z titulu své funkce koordinovala opatření na ochranu veřejného zdraví a také na postavu Dawn Sturgessové (Myanna Buringová), sociálně problematickou ženu, která se později shodou nešťastných okolností novičokem také otrávila. Drama zachycuje Británii v nejistotě, zda se nestala terčem rozsáhlejšího teroristického útoku a soustředí se při tom na práci konkrétních lidí, kteří ji krizí provedli. (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Precizní docudrama, které se spíše než Sergejem Skripalem zaobírá dopady této události. První dva díly jsou napínavé fest. Ten třetí, i když už trochu ztrácí tempo, je zase naopak dost emotivní a působí nejen jako důstojná pocta obětem tohoto bezohledného útoku, ale také lidem, kteří při ochraně města nasazovali své zdraví, ne-li rovnou život. Dawn Sturgess je jen další z řady zbytečných obětí bezohledné agresivní ruské politiky. Ani první a bohužel ani poslední. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli má Česká televize s tou britskou nějakou družbu, když na nás valí jeden anglickej seriál vedle druhého, ale musím konstatovat, že Angláni ty náměty podle skutečných událostí mají prostě v malíku. Útok v Salisbury působí jednoznačně, přesně, reálně. A mně nezbývá, než jim věřit a kochat se kvalitním filmařským řemeslem. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Britové opět natočili skutečnou událost a opět tak učinili velmi věrně a velmi zajímavě. Herecké obsazení je tradičně špičkové, hraje se zde na emoce, k postavám si během čtyř epizod utvoříte silný vztah a samotné vyšetřování je též zajímavé. Tohle snad ani není seriál, tohle je skoro až hraný dokument. Kvalitně natočený, odvyprávěný a silný. V porovnání s mnoha jinými britskými (nejen) minisériemi je to ale přece jen trošku slabší. 80%. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Velmi věrohodně zpracovaná rekonstrukce poměrně nedávných událostí týkajících se otravy nervovým jedem novičok, ke které došlo v anglickém hrabství Wiltshire. Je zde kladen důraz na pocity rodinných příslušníků obětí útoku i lidí, jež se velkou měrou zasloužili o bezpečnost široké veřejnosti. V souvislosti se současnou celosvětovou pandemií si dokážu daleko lépe představit, co prožívali obyvatelé zasažené oblasti a je mi z toho všeho dost úzko. (70%) ()

Galerie (83)

Reklama

Reklama