Sotto il vestito niente 2

• angličtina Too Beautiful to Die (více)

Kubaso

Zatímco v prvním snímku bylo prostředí modelingu kořením děje, tady tvoří snad polovinu filmu, což člověka velice záhy omrzí. Dokonce to už ani není giallo se vším všudy, spíš to ve mně celé budilo dojem přehnaně stylizované televizní detektivky s absurdním množstvím zpomalených scén v první půli a dokonale šílenou motivací vraha, odhalenou v jejím závěru. Napětí se rovná nule díky absenci hlavní postavy. Tvůrcům se nadále podařilo propásnout šance na exhibici krevní tekutiny a - čemuž bych nikdy nevěřil - pokazit lekačky: kromě jejich předvídatelnosti byly ještě k tomu podivně pomalé, což ovšem nebylo tím, že by šlo o zpomalené záběry. V paměti mi uvízla jedna atmosférická scéna z prostředku filmu a do očí bijící podobnost představitele detektiva s Anthony Perkinsem. Na vizuální stránku se očividně kladl důraz, kostyméři se vyřádili, jenže pouhý styl nestačí, když plave ve vylouhovaném čaji. ()

PetrPan2

Čtyři krásné modelky jsou po natáčení reklamy pozváni do luxusní vily na party. Nevinné cákání se ve vířivce se však zvrhne v znásilnění jedné z nich, přičemž zbylá tři děvčata zprznění své kolegyně aktivně pomáhají. Zneuctěná modelka z vily uteče v kradeném autě, po cestě srazí několik cyklistů, babetistů a jiných chudáků co se ji připletou do cesty a pak navždy a beze stopy zmizí. Poté se začnou dít vraždy zbylých účastníků párty... Jednoznačnou výhodou filmu jsou krásné hrdinky. Randi Ingerman, Nora Ariffin, Helena Jesus a nakonec i zprzněná Gioia Scola jsou opravdu nádherné. Nevýhodou snímku pak totální nuda, nezáživný děj, naprosto zmatlané vraždy a nakonec i absence nějakého ústředního hrdiny... Škoda, casting na oběti byl to jediné, co v tomhle filmu povedlo. ()