Reklama

Reklama

Stíny v mlze - Série 1

(série)
Česko, 2022, 14 h 5 min (Minutáž: 63–78 min)

Režie:

Radim Špaček

Scénář:

Zdeněk Zapletal

Hrají:

Petra Špalková, Jaroslav Plesl, Miroslav Hanuš, Anděla Tichá, Regina Rázlová, Jiří Vyorálek, Tomáš Mrvík, Petr Panzenberger, David Viktora, Zdeněk Lambor, Filip Teller, David Janík, Roman Blumaier (více)
(další profese)

Epizody(12)

Recenze (8)

Tosim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

MUSÍŠ JÍT DOMŮ, ZKAZÍ SE TI PRSA. TA KUŘECÍ, CO MÁŠ V KUFRU. Scénárista Zdeněk Zapletal má za sebou jak výborné (Soudce AK), tak příšerné seriály (Policajti z centra), tohle je takový střed. Herci jsou záruka, režie je pevná, příběhově to kolísá a Miroslav Hanuš má tento rok další zářez na pažbě, co se týče výborných rolí. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

30.3.2022 - Stíny v mlze rozhodně nepatří k něm povedenějším krimi sériím, ale z nějakého důvodu jsem u všech dvanácti dílů vydržela, takže úplný propadák to za mě taky není. Případy byly většinou nic moc, osobní životy vyšetřovatelů taky mnoho nového nepřinesly. Na hlavní dvojku jsem si musela zvykat - na Malou v podání Petry Špalkové o dost déle. Jasně, měla postavu, ke které si asi obecně většina diváků hledá cestu poněkud hůř. Četla jsem i rozhovor na aktualne.cz, kde vysvětlovala, jak to s Malou zamýšlela a proč je taková, jaká je. Chápu, beru. Ale já v první polovině viděla prostě jen takový mrtvý oči a to, že je vyšetřovatelka jsem jí spíš nevěřila, než věřila (ale dost možná je to dáno i stereotypními představami). Linka s panem Hanušem ze začátku znepokojovala, pak nudila, v posledním díle gradovala... ale k tomu jsem se vyjádřila u posledního dílu. Četla jsem tu (hlavně ze začátku) nějaké komentáře, že postava babičky je stereotypní a zbytečná  - to já si naopak Karolínu v podání Reginy Rázlové strašně užila. Je to paní herečka, skvěle se na ni kouká. Prostředí Ostravy mi přišlo spíš nevyužité (a vážně by na to nikdo nekoukal, kdyby hlavní postavy hráli Ostraváci?). Sumasumárum... po opravdu slabé první polovině jsem si k těm postavám přece jen našla cestu a jestli bude další řada, podívám se. ()

Reklama

Trixinka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento seriál (série) mohl být i dobrý, ovšem není. Začnu od hlavního hereckého obsazení. Špalkové by se měl ten, kdo jí do tohoto seriálu obsadil, veřejně omluvit. Na hlavní roli se vůbec, ale vůbec nehodila, její dramatické pohledy vyznívaly spíše směšně a neměly daleko k pláči, nebyla vůbec uvolněná a položená do role (v jedné nevýznamné scéně, kdy vyslýchala možného svědka na parkovišti, byla napjatá jak šelma před skokem). Z Vyorálka se tvůrci snažili co mohli udělat drsňáka, ale bohužel se jim to moc nepovedlo (jeho místy značně vyklenuté bříško moc drsňácky a atleticky nevypadalo, o tom že jako bývalý boxer nedal v prvním dílu soupeři ani ránu a dostal parádní nakládačku ani nemluvím raději). Třetí v partě vyšetřovatelů Panzenberger působil spíše jako kdyby vypadl ze seriálu Devadesátky. Hanuš sice zahraje všechno, bohužel jeho temná až démonická postava Hrbka místy působila spíše parodicky. Světlými body v temnotě byly překvapivě nejmladší "herečka" Tichá a nejstarší Rázlová. A teď k ději a příběhu. 11 dílů čekáme na epický souboj a epické finále seriálu - vrchol Hrbkova plánu. Jaké bylo mé zklamání, když se závěrečná konfrontace mezi Hrbkem a Malou smrskla na pár sekund - pic pic a je po všem? Žádné dialogy mezi těmi dvěma, žádné psychologické pohrávání od Hrbka, prostě nic. Na to, jak byla tato linka natahována a jak byl Hrbek líčen, docela ubohé finále. Ostatní vedlejší osobní dějové linky úplně o ničem - nevěra Malého byla jasná už od momentu, kdy se seznámil s novou flétnistkou; problémový syn hlavního hrdiny byl na přes držku; postava babičky v podání Rázlové byla fajn, nicméně je divné, že hlavní hrdinka policistka nechá babičku s počínajícím Alzheimerem vyzvedávat a hlídat svoji dceru. A nakonec k jednotlivým případům. Pátrání probíhá nahodile, místy zcela nelogicky až nesmyslně - např. v epizodě Dublér vyšetřovatelé zjistí, že hlavní podezřelá pracovala v nemocnici, ale tuto stopu vůbec nevyužijí a nepátrají tímto směrem, v epizodě Doba zase vůbec neřeší důchodcovu minulost (komunista, doktor....), pachatelé se přiznávají jak na běžícím páse, i když policisté často nemají žádné přímé důkazy..... A bonus na závěr - když nastoupíte do nového zaměstnání (obzvlášť do úklidové firmy, která uklízí objekty firem a navíc i policie), tak po vás vždycky chtějí výpis z rejstříku trestů - takže jak mohl Hrbek získat místo v úklidové firmě jsem nepochopila celý seriál. Co napsat závěrem - některé případy byly dobře promyšlené a napsané, občas jsem se usmála na fórkem (zkazí se ti prsa) a byla zde zmínka o Kometě, takže tomuto dílku dám 2*. Více si bohužel nezaslouží. Finální díl jakoby nastiňoval možné pokračovaní, tak uvidíme zda bude a jakým směrem se tvůrci vydají. ()

quokam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Muj maly, bezcenny, divacky oscar za dila shlednuta premierove v roce 2023: udeluji panu Martinu Havelkovi (v tiche vzpomince) cenu za nejlepsi muzsky herecky vykon v dramaticke epizodni roli, pani Vande Hybnerove cenu za nejlepsi zensky herecky vykon v dramaticke epizodni roli a slecne Andele Tiche za nejlepsi detsky herecky vykon ()

Disease 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Někde mezi 3-4*. Koncepce je hodně dobrá, ale provedení už ne tolik. Zejména v cca prvních třech dílech to moc nefunguje a dialogy jsou takové šroubované. Petra Špalková sice hraje výborně, ale mnohdy působí jako taková teta. Nejlepší je Regina Rázlová. ()

Galerie (327)

Zajímavosti (29)

  • Magnetofon, ze kterého je policista Černý (Jiří Vyorálek) okouzlen, je Sonet duo – československý kufříkový cívkový magnetofon, který vyráběl podnik Tesla Pardubice v letech 1959 až 1966. (sator)
  • V závěrečných titulcích epizody hraje skladba „Police Truck“ od kapely Dead Kennedys. (awful)
  • Malá (Petra Špalková) smaží na pánvi řízky pro rodinu. Na to, aby je měla do zlatova usmažené, ji stačila přesně minuta. (sator)

Reklama

Reklama