Reklama

Reklama

Stíny v mlze

(seriál)
Česko, (2022–2024), 27 h 31 min (Minutáž: 58–78 min)

Režie:

Radim Špaček

Scénář:

Zdeněk Zapletal

Hrají:

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

(více)

Diskuze

wufik

wufik (hodnocení, recenze)

A proč ne ? Můj manžel byl v minulosti vyšetřovatel ve speciální jednotce a jeho šéfová byla žena. 

 (hodnocení, recenze)

Další sračka na jedno brdo a opět s vnucenou feminou na vedoucí pozici což už je neměřitelný idiotizmus.

na příspěvěk reagoval wufik

wufik

wufik (hodnocení, recenze)

Hrál tam můj oblíbenec Jirka Vyorálek, s manželem jsme si užili každý týden. Tajně douvám v pokračování :)

tomasul

tomasul (hodnocení, recenze)

Zásahovka běhá po lese, a to v místě, kde nikdo není, zatímco do celého případu osobně zainteresovaná policistka (které unese pachatel dítě) se promenáduje se svolením evidentně nesvéprávného nadřízeného mírnyx týrnyx na místě činu?? Svědkyni ukazuje fotku únosců civilista...?? Tohle má být jako co, vyšetřování "ze života"? Zlatej Pitaval, Hříšní lidé,...

VeriV

VeriV (hodnocení, recenze)

Jupi, zase Plesl a Vyoralek..jen at je prePeslovano..  Me teda J.Plesl, nikdy nevadil...Vzdyt  hrat umi a jeste k tomu je fesak.

sator

sator (hodnocení, recenze)

Detektivové hledající Stíny v mlze. Radim Špaček začal v Beskydech natáčet nový seriál
První tři dny natočili filmaři v březnu, teď se režisér Radim Špaček se svým týmem ke kriminálnímu seriálu Stíny v mlze vrací. V Beskydech vznikají scény ke třetímu z celkem dvanácti plánovaných dílů. V hlavních rolích se představí Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl nebo Miroslav Hanuš.

„Magda Malá je kriminalistka v hodnosti kapitána. Je to věrný a hodný člověk s analytickou myslí. Pečlivá a důsledná, lpí na detailech. Vedle své práce je bezmezně oddaná své rodině,“ říká o své postavě herečka Petra Špalková. Kolegu jí v chystaném seriálu ztvární Jiří Vyorálek. „S postavou Martina Černého se po třech natáčecích dnech začínám sžívat. Je to chlapík v mých letech, do Ostravy přijíždí pracovat z rodinných důvodů, jelikož chce být blíž svému synovi. Jedná se o dobrého detektiva, který občas střílí od boku.“

Dvanáct hodinových dílů zavede diváka do prostředí nejrůznějších sociálních skupin. Od dětského gangu ze sídliště a youtubery, přes motorkáře nebo pašeráky, až po realitní makléře. Podle tvůrců jde o zprávu o současné společnosti. „Toto je první seriál, dvanáctidílný, který dělám celý sám. Vždy jsem se o režii dělil s kolegy, díky čemuž bylo více času. Teď mám za celé dílo a to, jakým obloukem odvyprávím děj, odpovědnost jenom já,“ říká režisér Radim Špaček. „Už mám za sebou seriál Život a doba soudce A. K. s Robertem Sedláčkem a Bohdanem Slámou, jehož scénář napsal Zdeněk Zapletal, takže s jeho tvorbou mám zkušenosti a mám v něj velkou důvěru i teď se Stíny v mlze. Vím, že nikde nic neošidí, dodává přesah a výsledek není čistou žánrovou záležitostí. Nepůjde jen o vyšetřování.“ Jeho slova doplňuje kreativní producentka Kateřina Ondřejková: „Seriál dává velký prostor osobním linkám hlavních hrdinů. Kdo jsou, jaké mají životy, co prožívají, když nehledají „stíny v mlze“. To jsou elementy, které jsme v českém seriálu zatím moc neviděli. Zároveň jsem chtěla, aby hlavní postavou byla žena kriminalistka. Zajímá mě, jestli žena, matka, manželka může skloubit osobní život s takto náročnou prací.“

V dalších rolích se představí například Jaroslav Plesl, který je seriálovým manželem Petry Špalkové. Jejich seriálovou dceru hraje skutečná hereččina dcera Andělka Tichá. Dalšími členy týmu vyšetřovatelů jsou Petr Panzenberger, David Viktora, Vít Roleček a Ondřej Brett. Miroslav Hanuš si naopak zahraje tajemného a nebezpečného Hrbka. Dotočeno by mělo být na konci letošního roku.

námět a scénář: Zdeněk Zapletal // dramaturgie: Kateřina Ondřejková, Martin Novosad // režie: Radim Špaček // kamera: Martin Štěpánek // zvuk: Petr Neubauer // střih: Anna Ryndová, Kateřina Vrbová // vedoucí produkce: Hana Přidalová // výkonná producentka: Jarmila Hoznauerová // kreativní producentka: Kateřina Ondřejková // hrají: Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Petr Panzenberger, David Viktora, Miroslav Hanuš, Tomáš Mrvík, Tomáš Havlínek, Veronika Lapková, Ondřej Brett, Anděla Tichá a další

Související novinky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

V pondělí 16. ledna v 11 hodin dopoledne proběhla tisková konference České filmové a televizní akademie (ČFTA), během které byly mimo jiné zveřejněny nominace pro jubilejní 30. ročník předávání cen… (více)

Reklama

Reklama