Komedie

USA, 1999, 81 min

• choze

Filmové debuty komiků ze "SATURDAY NIGHT LIVE" jsou kapitolou sama pro sebe a zasloužily by rozepsat v nějakém pojednání. SUPERSTAR je velké sólo pro Molly Shannon a její alter ego ze scének v SNL, odpudivou katolickou školačku Mary Catherine Gallagher. Hodně slabé a trapné, ale dokoukal jsem to a párkrát, když už byly fóry hodně trapné, jsem to nevydržel a pousmál se. Na Molly Shannon něco je, rozhodně má odzbrojující úsměv (a opravdu strašnou fotku ve svém profilu na CSFD) a zdatně jí sekunduje spolehlivý Will Ferrell (mající tu za sebou NOC V ROXBURY, kde také hrál milostný objekt Molly Shannon), plus tu ještě máme třeba Harlanda Williamse (který si svoje velké sólo odbyl dva roky předtím v RAKEŤÁKOVI) a mihne se tu Tom Green.(26.2.2006)

Dost ma prekvapuje priemerne hodnotenie tu na CSFD, pre zaujimavost by som rad vedel, ktore filmy tu pritomni komentujuci povazuju za vtipne. Netrufam si hadat. V kazdom pripade sa jedna o specificky subzaner v ramci komedie a ti, ktorym sa pacia filmy ako Dodgeball, Anchorman a podobne, by sa nemali nechat znechutit. Ta casto vycitana "trapnost" je samozrejme zamerna. Mne osobne tento film vzdy zdvihne naladu.(17.8.2008)

Pre Molly Shanon som mal vždy slabosť, pretože narozdiel od iných menej známych komikov zo SNL je aspoň vtipná. Toto bol prvý film, kde som si ju výzraznejšie zafixoval. Film je krásne uhodený a bláznivý a na scénky, kde táto "kočka" zvádza a bozkáva strom či dopravnú značku sa myslím nedá zabudnúť :)(16.6.2007)

Trestuhodně podceněná komedie, k jejímuž sledování jsem se dostal neplánovaně, ale o to víc jsem si ji užil. Parodie na Carrie a nejrůznější středoškolské romance je v podání "přestárlých a nepříliš pohledných" herců prošpikovaná spoustou nekorektních fórů těžících z prostředí katolické školy a Ferrell coby lamač srdcí nemá chybu. ("Sice budu s Evian tančit, ale rozešli jsme se. Opakuji, rozešli jsme se.") Nahlas jsem se smál tak často, že nemůžu jít pod čtyři.(11.5.2014)

• viperblade

Na filmu je poznat, že to měla být parodie. A ať už ty přiznané (Armageddon, Carrie) nebo ty náznakové (smrt rodičů, Bůh), mě moc teda nerozesmáli. Teda, ten Bůh jo… :-) Ale jinak to je bída a šeď. A to dost nudná (jak říkám, až na pár scén) a hlavně trapná. Určitě si to znovu nepustím. Ale abych nezapomněl Will Ferrell je Bůh!!! (Doufám, že to není spoiler!)(17.10.2009)

• - Film se natáčel v Torontu v Kanadě. (rafix)